باکس آفیس: افتتاحیه فیلم مأموریت غیرممکن 7؛ استارتی ضعیف در گیشه تابستانی

افتتاحیه فیلم مأموریت غیرممکن 7

افتتاحیه فیلم مأموریت غیرممکن 7 انجام شد و این فیلم در صدر جدول باکس آفیس داخلی قرار گرفت. اما فروش این فیلم کمتر از انتظارات اولیه بود. افتتاحیه فیلم مأموریت غیرممکن 7 بین جمعه تا یکشنبه 56.2 میلیون دلار را برای عوامل فیلم جمع آوری کرد. شروعی ضعیف برای فیلمی که قبل از بازاریابی نزدیک به 300 میلیون دلار هزینه داشت. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

در افتتاحیه فیلم مأموریت غیرممکن 7  پارامونت امیدوار بود که رکورد جدیدی را با 60 میلیون دلار یا بیشتر ایجاد کند. در عوض، فروش بلیت‌ها پس از «مأموریت: غیرممکن – فال‌آوت» (61 میلیون دلار) در سال 2018 و «ماموریت: غیرممکن II» (57.8 میلیون دلار) در سال 2000 بود که همچنان به‌عنوان برترین افتتاحیه‌های این مجموعه 27 ساله باقی مانده‌اند.

اما مقایسه ها دقیق نیستند. زیرا «Dead Reckoning Part One» به جای جمعه، چهارشنبه افتتاح شد. قسمت هفتم در پنج روز اول اکران خود مجموعه حدود 80 میلیون دلار درآمد داشته است که بیشتر از درآمد «فال اوت» (77.5 میلیون دلار) و «ماموریت غیرممکن II» (78.8 میلیون دلار) در پنج روز اول اکرانشان است. با این حال با امیتیاز 96 درصد فوق العاده در Rotten Tomatoes و CinemaScore و نمره درخشان “A”، “Dead Reckoning” احتمالاً در طول تابستان در باکس آفیس باقی خواهد ماند.

کالکشن ماموریت غیرممکن

فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» بیشتر مخاطبان مسن‌تر را به خود جذب کنند. از این رو می توان گفت در طول هفته تماشاگران بیشتری را به سمت خود جذب می کند. با تبلیغات شفاهی خوب، خریداران بلیت می توانند همچنان رو به افزایش باشند. همانطور که در مورد فیلم فوق‌العاده کروز «تاپ گان: ماوریک» که تابستان گذشته به 1.4 میلیارد دلار رسید این شیوه به خوبی جواب داد. در گذشته قسمت‌های «مأموریت» حتی با تعطیلات آخر هفته‌ها همراه با افتتاحیه های کوچک تر، ماندگاری قابل‌توجهی در باکس آفیس داشته‌اند.

در حال حاضر اتان هانت (کاراکتر تام کروز در فیلم های ماموریت غیرممکن) در حال آماده شدن برای رویارویی با پدیده معروف به “باربنهایمر” (به معنی اکران فیلم های اوپنهامیر و باربی) است. آخر هفته آینده، هفتمین فیلم ماموریت غیر ممکن در برابر درام تاریخی تیره کریستوفر نولان «اوپنهایمر» و گرتا گرویگ «باربی» که هر دو در 21 جولای اکران می‌شوند، رقابت خواهد کرد

جایگاه دوم و سوم

در جایگاه دوم باکس آفیس فیلم « Sound of Freedom» در دومین فیلم خود با 25 میلیون دلار از 3265 سینما به رتبه دوم صعود کرد که 25 درصد بیشتر از آخر هفته گذشته بود. این فیلم مذهبی درباره قاچاق کودکان پس از دو هفته اکران، 83 میلیون دلار به دست آورد. این یک یادآوری در قدرت تماشاگران مذهبی است که با قدرت ظاهر شده‌اند و می‌خواهند این فیلم کم‌هزینه را از مرز ۱۰۰ میلیون دلار عبور دهند.

جایگاه سوم مربوط به دنباله ترسناک سونی با نام Insidious: The Red Door است. که آخر هفته گذشته باکس آفیس را در اختیار داشت با 13 میلیون دلار از 3188 سالن به رتبه سوم سقوط کرد. این فیلم تاکنون با بودجه 16 میلیون دلاری خود توانسته 58 میلیون دلار فروش کند.

افتتاحیه فیلم مأموریت غیرممکن 7

جایگاه چهارم و پنجم

«ایندیانا جونز و شماره گیری سرنوشت» در سومین آخر هفته اکران خود با فروش 12 میلیون دلاری از 3865 سالن در جایگاه چهارم قرار گرفت. تا به امروز این فیلم تحت رهبری هریسون فورد در آمریکای شمالی 145 میلیون دلار و در سطح جهان 302 میلیون دلار فروش داشته است.

«Elemental» از دیزنی و پیکسار با فروش 8.7 میلیون دلاری از 3235 سینما در پنجمین آخر هفته اکران خود در اکران بزرگ، به جمع پنج فیلم برتر پایان دادند. این انیمیشن خانوادگی که 200 میلیون دلار هزینه داشت. و توانسته با 125.3 میلیون دلار در داخل و 311.7 میلیون دلار در سراسر جهان باقی بماند.

در ادامه اسپایدرمن با 6 میلیون، ترنسفورمرز با 3 میلیون، No Hard Feelings با 3.3 میلیون، جوی راید با 2.6 میلیون و در پایان پری دریایی کوچولو با 2.6 میلیون فروش در باکس آفیس داخلی به ترتیب در جایگاه ششم تا دهم قرار گرفته اند.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 8 =