باکس آفیس: شروع طوفانی فیلم کنسرت تیلور سوئیفت گیشه ها را دگرگون کرد

فیلم کنسرت تیلور سوئیفت

فیلم کنسرت تیلور سوئیفت با 95 تا 97 میلیون دلار در اولین نمایش داخلی و 130 میلیون دلار در سطح جهانی، به راحتی بهترین شروع تمام دوران برای یک فیلم کنسرت و همچنین یکی از بزرگترین تعطیلات آخر هفته سال را به دست آورد. در پایان پیش‌بینی‌ها فیلم کنسرت تیلور سوئیفت می تواند پردرآمدترین فیلم اکتبر در تاریخ آمریکای شمالی باشد. رکوردی که در حال حاضر در اختیار «جوکر» 2019 با 96 میلیون دلار است. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

با حداقل تبلیغات و استراتژی‌ها فیلم کنسرت تیلور سوئیفت به راحتی بهترین شروع تمام دوران را رقم زد. این یک شروع قابل توجه برای فیلمی است که تا شش هفته پیش حتی به تقویم اضافه نشده بود و به یکباره در برنامه اکران عمومی قرار گرفت.

فیلم کنسرت تیلور سوئیفت

فروش فیلم کنسرت

این فیلم مسیری غیرمعمول را به سمت سینماها طی کرد. زیرا توسط یک استودیو بزرگ توزیع نمی شود. در عوض ستاره پاپ این فیلم را با کمک AMC Theatres بزرگترین زنجیره سینمای جهان منتشر کرد. سوئیفت که خود تولیدکننده این فیلم است. حدود 57 درصد از سود فروش بلیت ها را به خانه می برد. در حالی که سینماها باقی مانده درآمد را حفظ می کنند و AMC هزینه توزیع کمی را دریافت می کند. این فیلم منحصر به AMC نیست. در 3855 سالن در سراسر ایالات متحده و کانادا و 4527 سالن بین المللی پخش می شود.

یک نسخه فیلمبرداری شده از نمایش استادیوم سراسر جهان او در 2 ساعت و 48 دقیقه اجرا می شود و تماشاگران را به آواز خواندن و رقصیدن و حتی فیلمبرداری از تمام سرگرمی های داخل تئاتر تشویق می کند. جای تعجب نیست که این فیلم توانسته امتیاز A+ را از سوی تماشاگران بلیت دریافت کند. گفته می شود بسیاری از تماشاگران برای تماشای مجدد باز خواهند گشت.

فیلم کنسرت تیلور سوئیفت

جایگاه دوم

در رتبه دوم « The Exorcist: Believer » با فروش 11 میلیون دلار از ۳۶۸۴ سالن در اکران دوم خود به دست آورد که نسبت به اولین نمایشش ۵۸ درصد کاهش داشت. تا کنون دنباله ترسناک 44.9 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 84.9 میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است. یونیورسال و بلومهاوس 30 میلیون دلار برای تولید فیلم خرج کردند. اما 400 میلیون دلار برای حقوق مالکیت، با برنامه هایی برای حداقل ساخت یک سه گانه جدید هزینه کردند.

فیلم کنسرت تیلور سوئیفت

جایگاه سوم

فیلم Paw Patrol: The Mighty Movie با ۷ میلیون دلار در سومین آخر هفته اکران خود در جایگاه سوم قرار گرفت. این انیمیشن کودکان از پارامونت و نیکلودئون تا به امروز 49.8 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 126 میلیون دلار در سراسر جهان فروخته است. این دنباله در باکس آفیس داخلی از نسخه قبلی خود یعنی «PAW Patrol» در سال 2021 (40 میلیون دلار، در حالی که همزمان در پارامونت پلاس اکران می شود) پیشی گرفته است. اما همچنان از اولین فیلم جهانی (140 میلیون دلار) عقب است.

جایگاه چهارم و پنجم

«اره ایکس» با 5.6 میلیون دلار در سومین فریم خود در جایگاه چهارم قرار گرفت و مجموع فروش داخلی خود را به 41 میلیون دلار رساند. فقط 13 میلیون دلار هزینه داشت. بنابراین تا پایان نمایش آن برای حامیانش کاملاً سودآور خواهد بود.

حماسه علمی تخیلی « The Creator» از دیزنی و قرن بیستم، به کارگردانی گرت ادواردز و با بازی جان دیوید واشنگتن، با 4.3 میلیون دلار از 2960 لوکیشن در سومین آخر هفته اکران خود در سینماها، رتبه پنج را به خود اختصاص داد. این فیلم با بودجه 80 میلیون دلاری که درباره جنگی علیه انسان ها و هوش مصنوعی است. توانسته تنها 32 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی و 79.1 میلیون دلار در سطح جهانی به دست بیاورد.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =