تفاوت بازی و سریال Last of Us ؛ ساخت کلیکرهای جدید توسط خالقان بازی

تفاوت بازی و سریال Last of Us

The Last of Us شبکه HBO اقتباسی از بازی ویدیویی به همین نام در سال 2013 است که توسط استودیو بازی سازی Naughty Dog ساخته شده است. داستان این بازی بر رابطه بین جوئل میلر با بازی پدرو پاسکال و الی جوان با بازی بلا رمزی تمرکز دارد. جوئل باید الی را از سراسر ایالات متحده پسا آخرالزمانی عبور دهد تا او را به سمت جناحی به نام “کرم شب تاب” ببرد.

زیرا او متوجه شده که الی در برابر ویروسی که شیوع پیدا کرده مصونیت دارد. اما بدون شک زمانی که مخاطبین تماشای سریال را شروع کنند متوجه تفاوت بازی و سریال Last of Us  خواهند شد. از این رو عوامل سریال سعی کردند تا کلیکرهای جدیدی را بسازند که ترسناک باشند و تا حدودی انحراف از مسیر بازی را پوشش دهند.

تیم سازنده سریال The Last of Us شبکه HBO به استودیوی سازنده بازی یعنی Naughty Dog مراجعه کردند. زیرا می خواستند یک کاراکتر آلوده جدید را برای سریال تلویزیونی طراحی کنند. کلیکرهای سریال The Last of Us کاملاً مشابه داستان به نظر می‌رسند.

دلیل آن این است که سازندگان سریال کریگ مازین و نیل دراکمن به منبع اصلی احترام گذاشتند و با هنرمندان و طراحان استودیو Naughty Dog مشورت کرده‌اند. تا کلیکرهای جدید را بر خلاف آن‌هایی که در بازی بودند، بسازند. سازندگان توافق کردند که نسخه جدید باید ترسناک باشد تا انحراف از مسیر بازی ها را توجیه کند. طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 جنبه های انسانی طرح انتخابی برای کلیکرها بخش مورد علاقه سازندگان سریال بود.

تفاوت بازی و سریال Last of Us

تفاوت بازی و سریال Last of Us

با وجود اینکه سریال The Last of Us HBO به عنوان اثری شناخته می شود که به داستان اولیه خود نزدیک است. اما تفاوت بازی و سریال Last of Us مشهود است. سریال از چند جهت با بازی متفاوت است که باید این فرصت را برای برنامه تلویزیونی فراهم کند تا این اثر را از آنچه قبلاً ساخته شده بود، متمایز کند.

در سریال The Last Of Us شبکه HBO اشلی جانسون و تروی بیکر حضور دارند. که به ترتیب به الی و جوئل در بازی اصلی Naughty Dog جان بخشیدند. اگرچه این دو به عنوان شخصیت های اصلی سریال انتخاب نشدند و رمزی و پاسکال مسئولیت این کار را بر عهده دارند. اما مشخص شد که اشلی و تروی در طول فصل اول سریال نقش هایی را ایفا می کنند. تریلر سریال به نقش بیکر در نقش جیمز، یکی از اعضای گروه دیوید و جانسون در نقش مادر الی اشاره دارد.

طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 برداشت HBO از The Last of Us نیز کمی متفاوت از داستان بازی است. زیرا این سریال توانایی ردیابی مسیر خود را در داستان آخرالزمانی دارد. این سریال بر رابطه الی با بهترین دوستش رایلی سه هفته قبل از رویدادهای بازی متمرکز بود. به این صورت انحراف سریال از منبع اصلی به مخاطبان اجازه می‌دهد که همزمان داستان جوئل و هم الی را تجربه کنند. نه اینکه داستان سریال فقط در مورد رسیدن الی به هدفش باشد.

تفاوت بازی و سریال Last of Us

احترام سازندگان سریال به منبع اصلی

تفاوت بازی و سریال Last of Us یک مسیر جدید را در سریال ایجاد کرد. اما احترام گذاشتن به منبع داستان در حالی که سریال مسیری جدید را ترسیم می کند، بهترین کاری است که مجموعه می تواند انجام دهد. تغییرات سریال Last of Us نیازی به انتخاب های خاص و بزرگ ندارد تا داستان آن را از بازی جدا کند. بلکه توانایی اضافه کردن جزئیات جالب به شخصیت ها و خطوط داستانی می تواند به راحتی این کار را انجام دهد.

دراکمن کارگردان خلاق بازی و یکی از خالقان سریال در CCXP 2022 گفت که این نمایش حاوی مطالبی است که او و تیم Naughty Dog  “فرصتی برای قرار دادن آنها در بازی پیدا نکردند”. با این حساب این سریال محتوای عمیق‌تری را ارائه می‌کند. غنی سازی شخصیت های The Last Of Us از HBO در تاریخ 15 ژانویه (15 ژانویه) برداشت جالبی از بازی را ارائه خواهد کرد.

منبع Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 2 =