رتبه‌بندی بهترین فیلم های باربارا استانویک

بهترین فیلم های باربارا استانویک

باربارا استانویک یکی از نمادین ترین بازیگران زن عصر طلایی هالیوود است. با معرفی بهترین فیلم های باربارا استانویک همراه باشید.

10. Golden Boy (1939)

بهترین فیلم های باربارا استانویک

باربارا استانویک در فیلم عاشقانه ورزشی پسر طلایی در سال 1939 در کنار ویلیام هولدن بازی کرد‌ه است. داستان درباره‌ی جو بناپارت، ویولونیست با استعدادی است که حرفه موسیقی خود را رها می کند و به دنبال بوکس می رود. با این حال، زمانی که یک حادثه غم انگیز در رینگ منجر به روزهای تاریکی برای او می شود، زندگی‌اش ​​تغییر می کند. استانویک نقش لورنا مون را بازی می کند که وظیفه دارد جو را عاشق بوکس نگه دارد.

پسر طلایی فیلم جالبی است. هولدن در یکی از اولین نقش‌های اصلی‌اش می‌درخشد، در حالی که استانویک نقش برجسته‌ی قابل اعتماد اوست، و نقشی را بازی می‌کند که به راحتی می‌توانست توسط بازیگر دیگری، نقشی بی‌فایده باشد.

9. Christmas in Connecticut (1945)

بهترین فیلم های باربارا استانویک

بسیاری از بهترین کمدی‌های رمانتیک تاریخ، دارای چیدمان‌های بسیار بعید و اغلب مضحکی هستند که با جذابیت محض کار می‌کنند. چنین موردی برای Christmas in Connecticut صدق می‌کند، که در آن استانویک، نقش الیزابت لین، نویسنده مجردی را ایفا می کند که به عنوان یک زن کشاورز خانه‌دار ظاهر می شود. هنگامی که یک قهرمانِ از جنگ بازگشته از او درخواست ملاقات می کند، الیزابت باید وانمود کند که یک زن خانه‌دار دوست داشتنی و وظیفه شناس است.

استانویک در کریسمس در کانکتیکات، اجرای پر جنب و جوش و دوست‌داشتنی‌ای را ارائه می‌کند. جذابیت و پیوند استانویک با دنیس مورگان برای غلبه بر کاستی های فیلم کافی است. این اثر از بهترین فیلم های باربارا استانویک می باشد.

8. The Strange Love of Martha Ivers (1946)

بهترین فیلم های باربارا استانویک

در فیلم عشق عجیب مارتا آیورز، درام نوآر محصول 1946، استانویک در کنار ون هفلین و کرک داگلاس بازی می کند. داستان درباره مارتا آیورز، زنی است که با تنها شاهد کشته شدن تصادفی خاله بی رحمش ازدواج کرده است. سال‌ها بعد، دوست دوران کودکی‌اش برمی‌گردد و مارتا متوجه می‌شود که راز او ممکن است لو برود.

عشق عجیب مارتا آیورز گرچه از داستانی معمولی بهره می‌برد، اما یکی از بهترین نمونه‌های سینمای نوآر است. استانویک در نقش اصلی بسیار دیدنی است، احساس گناه را با حیله گری و بی رحمی در هم می آمیزد و شخصیتی به یاد ماندنی را می سازد که در بین بهترین نقش های مونث در فیلم های نوآر قرار می گیرد.

7. Meet John Doe (1941)

بهترین فیلم های باربارا استانویک

این کمدی-درام محصول سال 1941 از بازی استانویک در مقابل گری کوپر بهره می برد. این فیلم درباره آن، ستون‌نویس جوانی است که نامه ای عصبانی می نویسد و خود را در نقش مردی به نام جان دو جا می زند و ادعا می کند که در شب کریسمس به دلیل ناامیدی از وضعیت بشریت خود را خواهد کشت. وقتی نامه توجه عموم را به خود جلب کرد، آن و سردبیرش مردی بی خانمان را استخدام می کنند تا نقش جان را بازی کند و به این حیله برای سوء استفاده از موفقیت ستون اصلی ادامه می دهند.

ملاقات با جان دو، طنزی هوشمندانه درباره مرز ضعیف بین جاه طلبی و فساد محض است. کوپر و استانویک یک زوج متقاعد کننده را ایجاد می کنند که بسیار دیدنی و جذاب است.

6. Sorry, Wrong Number (1948)

بهترین فیلم های باربارا استانویک

Sorry, Wrong Number یکی از آندرریتدترین فیلم های نوآر عصر کلاسیک است. استانویک در نقش لئونا استیونسون، زنی بستری که نقشه قتلی را در ارتباط تلفنی خط رو خط شد‌ه می شنود، بازی می کند. لئونا که نمی‌تواند از کسی درخواست کمک بخواهد، در ترس و ناامیدی فرو می‌رود.

باربارا استانویک یکی از بهترین نقش های خود را در Sorry, Wrong Number در مقابل برت لنکستر ارائه می دهد. این فیلم که یکی از شوکه‌کننده‌ترین و سردترین پایان‌های فیلم نوآر را به نمایش می‌گذارد، یک شاهکار در نمایش تعلیق و اضطراب است.

5. Baby Face (1933)

بهترین فیلم های باربارا استانویک

باربارا استانویک به لطف درام بی‌نظیر و نمادین Baby Face به موفقیت دست یافت. داستان درباره لیلی پاورز، زنی بی رحم است که از رابطه جنسی و نقشه های متعدد برای ارتقای موقعیت اجتماعی خود استفاده می کند. جورج برنت در نقش کورتلند ترنهولم، یکی از قربانیان متعدد لیلی بازی می کند که به صورت مخفیانه روی لیلی نظر دارد.

Baby Face یکی از معروف ترین فیلم های پیش از هالیوود است. استانویک در نقش لیلی بی‌رحم، یکی از بزرگترین دختران بد سینما، عالی است. این اثر از بهترین فیلم های باربارا استانویک می باشد/

4. Ball of Fire (1941)

بهترین فیلم های باربارا استانویک

گری کوپر برای اکران دیگری در سال 1941، کمدی Ball of Fire، دوباره با استانویک همکاری کرد. این فیلم به کارگردانی هاوارد هاکس به داستان پروفسوری می پردازد که برای به‌روزرسانی دانش خود از زبان عامیانه مدرن وارد یک کلوپ شبانه می شود. در آنجا او با یک مجری خیابانی هوشمند آشنا می شود و از او دعوت می کند تا با او بماند، غافل از اینکه او دوست دختر یک اوباش خطرناک است و توسط پلیس تحت تعقیب است.

Ball of Fire یکی از بزرگترین کمدی های کلاسیک اسکروبول است. استانویک در این فیلم در بهترین حالت خود قرار دارد. این بازیگر دومین نامزدی اسکار خود را برای این فیلم دریافت کرد، که اکنون به عنوان یکی از بهترین های دوران حرفه ای تحسین شده اش شناخته می شود.

3. Stella Dallas (1937)

بهترین فیلم های باربارا استانویک

استانویک در فیلم استلا دالاس که ملودرامی محصول سال 1937 بود، بازی کرد که این فیلم یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلم‌های دوران حرفه‌ای او بود. این بازیگر نقش اصلی را در این فیلم بازی می کند، زنی از طبقه کارگر که با مردی ثروتمند ازدواج کرده و متعاقباً طلاق می گیرد. دختر جوان آنها در میان جدایی این زوج گرفتار می شود.

استانویک اولین نامزدی اسکار خود را برای استلا دالاس، یک ملودرام کلاسیک هالیوودی دریافت کرد. استلا دالاس از جمله نقش‌های برجسته استانویک است، و تصویری دلخراش و پرشور از مادری و زنانگی است.

2. The Lady Eve (1941)

بهترین فیلم های باربارا استانویک

هنری فوندا و بابارا استانویک در کمدی عاشقانه اسکروبال سال 1941، یعنی بانو ایو ایفای نقش کردند. این فیلم حول محور ژان، یک کلاهبردار می‌چرخد که به چارلز ثروتمند اما بی‌تجربه سوءقصد می‌کند.

استانویک در نقش ژان خودخواه می‌درخشد. بانو ایو، ترکیبی تقریباً یکپارچه از دیالوگ های طنز سیاسی است، و یکی از مشهورترین و مورد احترام ترین آثار هالیوود کلاسیک است.

1. Double Indemnity (1944)

بهترین فیلم های باربارا استانویک

بدون شک، Double Indemnity بهترین فیلم باربارا استانویک است. شاهکار کلاسیک نوآر بیلی وایلدر، استانویک را در نقش فیلیس دیتریشسون، یک زن خانه دار نشان می دهد که یک فروشنده بیمه بدبخت را متقاعد می کند که شوهرش را بکشد تا آنها بتوانند غرامت بیمه را دریافت کنند.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + چهار =