برت یانگ بازیگر فیلم راکی در سن 83 سالگی درگذشت

برت یانگ بازیگر فیلم راکی

برت یانگ بازیگر فیلم راکی که بیشتر برای بازی در نقش دوست صمیمی راکی بالبوآ یعنی پائولی در فیلم های راکی شناخته شده و نامزد دریافت اسکار شده بود، در سن 83 سالگی درگذشت.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 دخترش آن موریا استینگیزر روز چهارشنبه گفت که یانگ در 8 اکتبر در لس آنجلس درگذشت. دلیل مرگ ذکر نشده است.

برت یانگ بازیگر فیلم راکی در منطقه کوئینز شهر نیویورک به دنیا آمد. در دهه 1950 در تفنگداران دریایی ایالات متحده خدمت کرد و بعداً در استودیوی بازیگران لی استراسبرگ تحصیل کرد. او در ادامه کار خود را با بازی در نقش شخصیت‌های سرسخت و ایتالیایی-آمریکایی در تلویزیون و فیلم ادامه داد.

او بیشتر به خاطر بازی در نقش پاولی پنینو در فیلم راکی در سال 1976 در نقش قصاب و رفیق شخصیت اصلی سیلوستر استالونه، راکی بالبوآ مشهور شد. که بخشی از تمرینات بوکس خود را در قفسه نگهداری گوشت، جایی که پاولی کار می کرد با لاشه های انجام میداد.

برت یانگ بازیگر فیلم راکی

استالونه روز چهارشنبه به همبازی سابق خود ادای احترام کرد و از او به عنوان “دوست عزیز” یاد کرد. او در اینستاگرام نوشت: «تو یک مرد و هنرمند باورنکردنی بودی. من و جهان خیلی دلتنگ تو خواهیم شد.»

فیلم اصلی راکی که یک فیلم سینمایی پرحساسیت بود. در مجموع 10 نامزدی اسکار را به دست آورد و سه جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم را برای پرتره‌اش از بوکسور باشگاهی فیلادلفیا دریافت کرد که شکست نامحتملی در عنوان سنگین وزن جهان به دست آورد.

یانگ در هر شش دنباله اصلی راکی نقش خود را به عنوان پائولی تکرار کرد.

یانگ در سال‌های پایانی زندگی خود، با نمایش آثارش در گالری‌های سراسر جهان به عنوان یک نقاش نامی دست و پا کرد.

منبع Theguardian

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =