تمام فیلم‌های فرنچایز ترسناک احضار، به ترتیب

با وجود هشت فیلم در فرنچایز فیلم‌های ترسناک اد و لورن وارن و آنابل، به سختی می‌توان ترتیب زمانی این فرنچایز را شناخت.

احضار مجموعه‌ای از فیلم‌های ترسناک و به هم پیوسته است. با محوریت سه‌گانه‌ای با همین نام و داستان‌های جانبی است. در قلب آن داستان اد و لورن وارن، دو شکارچی ارواح واقعی قرار دارد. این فرنچایز برخی از موارد مشهور آنها را دنبال می‌کند.

این فرنچایز با تمرکز بر برخی از بدنام‌ترین جنگیرهایی که ظاهرا وارد‌ها با آنها سروکار داشته‌اند را دنبال می‌کند. در نتیجه دنبال کردن رویدادهای فرنچایز احضار به ترتیب می‌تواند یک چالش باشد.

این روزها اخبار سریال‌های House of Dragon و Rings of Power سروصدا راه انداخته‌اند و خبری از آثار ترسناک نیست.

۸/۸

The Nun

راهبه احضار

اولین فیلم از مجموعه فیلم‌های احضار یک فیلم مستقل نیست. بلکه پیش‌درآمدی بر «احضار دو» است. فیلم راهبه به جای آمریکا، در صومعه‌ای در رومانی ساخته شد. داستان از این قرار است که گروهی از راهبه‌ها تلاش می‌کنند تا از آزار و اذیت شیطان والاک جان سالم به در برده و او را به جهنم تبعید کنند.

راهبه ریشه‌های والاک، شرور احضار دو را توضیح داده و با فیلم اصلی ارتباط برقرار می‌کند. با این حال، اد و لورن وارن حضور کوتاهی در این فیلم دارند؛ چرا که فیلم در سال ۱۹۵۲ اتفاق می‌افتد.

۷/۸

Annabelle: Creation

آنابل احضار

سه‌گانه آنابل از فرنچایز احضار، برخلاف دیگر فیلم‌های هم‌سبکش، دیگر مجموعه فیلم کاملی در این فرنچایز است. این فیلم داستان عروسکی با همین نام را که از قضا جن‌زده نیز هست را دنبال می‌کند.

آنابل: آفرینش بر مبدا و آغاز تملک آن عروسک تمرکز دارد. این فیلم داستان ساموئل و استر مولینز و تلاششان برای بازگرداندن دخترشان پس از یک تصادف مرگبار رانندگی را روایت می‌کند. برای مدتی، این فیلم اولین فیلم فرنچایز احضار بود.

۶/۸

Annabelle

آنابل احضار

حتی قبل از اینکه دومین فیلم احضار منتشر شود، این فرنچایز شروع به ساخت قسمت‌های فرعی کرد. اولین آنها آنابل است که به جای تمرکز بر اد و لورن وارن، خود حول آنتاگونیست این فیلم، یعنی عروسک جن‌زده آنابل تمرکز دارد. این فیلم در سال ۱۹۶۷ رخ می‌دهد.

آنابل روی اثرات مرگ دختری به نام آنابل تمرکز می‌کند که در واقع جنیس از آنابل: آفرینش است. بعد از اینکه در پی قتل پدرومادرش خودکشی می‌کند، شیطانی با شکل عروسک خانواده فرم را تهدید می‌کند. فیلم با زندانی کردن آنابل توسط وارن‌ها به پایان می‌رسد.

۵/۸

The Conjuring

احضار

احضار، اولین فیلمی است که برای این فرنچایز منتشر شده، اما پس از انتشار چندین پیش‌درآمد و دنباله، خود را در بخش میانی داستان جا داده. احضار روی یکی از اولین پرونده‌های مهم اد و لورن وارن تمرکز دارد، پرونده خانواده پرون.

روح بثشبا شرمن اهالی این خانه را آزار می‌دهد. در سال ۱۹۷۱، این فیلم داستان اد و لورن وارن را دنبال می‌کند که تلاش دارند تا بثشبا که کارولین شرمن را تسخیر کرده را متوقف کنند.

۴/۸

Annabelle Comes Home

آنابل سه احضار

آنابل به خانه می‌آید سومین فیلم از سری فیلم‌های آنابل و اولین فیلمی است که به طور مستقیم وارن‌ها را در آنابل نشان می‌دهد. با این حال، حضور آنها کوتاه است. این فیلم به داستان پس از فرار آنابل ار اسارت می‌پردازد.

آنابل به خانه می‌آید در سال ۱۹۷۲ رخ می‌دهد، زمانی که وارن‌ها خود را به عنوان بازرسان فراطبیعی تثبیت کرده‌اند. دنیلا دوست مری آلن تصادفا آنابل را آزاد می‌کند و سعی می‌کند با روح پدرش ارتباط بگیرد. فیلم به طور قطع داستان آنابل را به پایان نمی‌رساند اما با به دام افتادن دوباره او در موزه وارن‌ها به پایان می‌رسد.

۳/۸

The Curse Of La Llorona

نفرین احضار

با اینکه اسپین‌آف‌ها معمولا تمرکز کمتری بر روی شخصیت‌های اصلی دارند، اما این فیلم به اد و لورن وارن می‌پردازد. این فیلم به بهترین شکل نفرین لالورونا را نشان می‌دهد.

نفرین لالورنا حتی تلاش‌های کمتری در تاریخ‌نگاری نسبت به باقی فرنچایز انجام می‌دهد. در عوض یک داستان اورجینال بر اساس شخصیت لالورونا خلق می‌کند.

۲/۸

The Conjuring 2

احضار 2

اگرچه نشان داده می‌شود که وارن‌ها در طول دهه هفتاد فعال هستند، اما دنباله فیلم احضار شش سال پس از فیلم اصلی رخ می‌دهد. در این فیلم تنها صحنه کوتاهیی از زندگی امیتی ویل به تصویر کشیده می‌شود. احضار دو سال بعد، یعنی ۱۹۷۷ رخ می‌دهد.

فیلم بازگشت والاک را بیست و پنج سال پس از اولین حضورش در راهبه نشان می‌دهد. این فیلم ماقبل آخر در ترتیب این فرنچایز است.

۱/۸

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

احضار 3

احضار: شیطان مرا وادار به انجام این کار کرد هم از نظر زمان وقوع و هم از نظر زمان انتشار، آخرین فیلم فرنچایز است. این فیلم در سال ۲۰۲۱ منتشر شد. این فیلم دخالت وارن‌ها در پرونده قتل آرن چین جانسون در سال ۱۹۸۱ را دنبال می‌کند.

آیا این مجموعه فیلم‌ها را تماشا کرده‌اید؟ از عملکردشان راضی بوده‌اید؟ نظراتتان را همین پایین برایمان بنویسید!

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =