رتبه بندی پرفروشترین سریال های تاریخ

پردرآمدترین سریال های تاریخ

در طول سال ها، سریال ها و سیتکام های زیادی برای سرگرمی ما سا‌خته شد‌ه. در حالی که برخی از آنها طرفداران خاص خود را به دست آورده‌اند، برخی دیگر نیز به موتورهای پولساز تبدیل شده‌اند. سریال هایی که معمولاً بیشترین درآمد را دارند، آنهایی هستند که مخاطبان بیشتری دارند و برای افراد در هر سنی مناسب هستند. با مووی 21 در معرفی سریال، خودش هم پردرآمدترین سریال های تاریخ، همراه باشید.

در حالی که بسیاری از این سریال ها به پایان رسیده‌اند، شبکه‌ها و بازیگران آن‌ها هنوز از طریق تکرار و درآمدهای سندیکایی درآمد زیادی کسب می‌کنند. و سریال های دیگر، مانند سیمپسون ها و آناتومی گری، هنوز در حال پخش هستند و توجه میلیون ها نفر را به خود جلب کرد‌ه‌اند.

10. Two and a Half Men

Two and a Half Men از پرفروشترین سریال های تاریخ

Two and a Half Men یک سیتکام است که از سال 2003 تا 2015 در 12 فصل پخش شد. چارلی شین در بیشتر سریال نقش شخصیت اصلی را بازی کرد، اما پس از وارد شدن در دوره توانبخشی و اظهار نظرهای تحقیر آمیز درباره خالق سریال، چاک لور، او را از نمایش اخراج کردند و قراردادش فسخ شد. پس از این اتفاق، اشتون کوچر در این سریال، جایگزین شین شد.

در حالی که شین در فصل‌های آخر حضورش در این سریال ۱.۸ میلیون دلار برای هر قسمت درآمد داشت، کوچر برای حضور در کمتر از نیمی از هر قسمت، ۷۰۰ هزار دلار درآمد داشت. این سریال از پردرآمدترین سریال های تاریخ می باشد.

9. Grey’s Anatomy

Grey’s Anatomy

Grey’s Anatomy با 19 فصل و تعداد قسمت های زیاد، رکورد طولانی‌ترین سریال متنی پربیننده در شبکه ABC و طولانی‌ترین سریال درام پزشکی تمام دوران را دارد. جای تعجب نیست که سریال شوندالند با ارزش میلیارد دلاریش، هیچ نشانه ای از تمام شدن را نشان نمی دهد. زمانی که پاتریک دمپسی هنوز در سریال حضور داشت، طبق گزارش‌ها، او و الن پمپئو حقوق یکسانی دریافت می‌کردند، اما پمپئو معتقد بود که او باید بیشتر درآمد داشته باشد.

پس از خروج دمپسی از سریال، دستمزد او به 575000 دلار در هر قسمت افزایش یافت. در سال 2019، پمپئو 22 میلیون دلار و 6 تا 7 میلیون دلار اضافی از امتیازات سهامش درآمد کسب کرد. آناتومی گری از پردرآمدترین سریال های تاریخ است.

8. Everybody Loves Raymond

Everybody Loves Raymond از پردرآمدترین سریال های تاریخ

همه ریموند را دوست دارند خیلی زود به یک اثر مورد علاقه‌ی طرفداران تبدیل شد و مدتی بعد از آن در CBS پخش شد. این سریال به قدری محبوب بود که در دو فصل پایانی‌اش، بازیگر نقش اول سریال، ری رومانو، برای هر قسمت 1.75 میلیون دلار درآمد داشت. با این حال، این موضوع با سایر بازیگران، که بخش مهمی از سریال بودند، اما در مقایسه با دستمزد فوق‌العاده رومانو، فقط 160000 دلار در هر قسمت دستمزد می‌گرفتند، به‌هم خورد.

در پاسخ به این موضوع، برد گرت (بازیگر نقش رابرت) و دیگر بازیگرانی که احساس می‌کردند به‌طور ناعادلانه دستمزد دریافت می‌کنند، از مجموعه خارج شدند. تنها پس از تسویه حساب جدید برای دستمزد بازیگران، بازیگران در نهایت موافقت کردند که سر کار بازگردند. و اگرچه بیش از دو دهه از پایان نمایش می گذرد، طبق گزارش ها، رومانو هنوز هم از طریق تکرار سالانه‌ی سریال 18 میلیون دلار درآمد دارد.

7. Seinfeld

Seinfeld از پردرآمدترین سریال های تاریخ

ساینفلد بدون شک یکی از موفق ترین کمدی ها تا به امروز است. هنگامی که آخرین قسمت آن در سال 1998 پخش شد، حدود 76.3 میلیون نفر برای تماشای آن پای تلویزیون نشستند، که طبق گزارش نیویورک تایمز، آن را به سومین پایانِ پربیننده در تاریخ تلویزیون تبدیل کرد. یکی از خالقان و ستاره سریال، جری ساینفلد اولین بازیگر تلویزیونی شد که در هر قسمت یک میلیون دلار درآمد داشت، بسیار قبل از اینکه بازیگران سریال Friends در اوایل دهه 2000 به همین میزان درآمد کسب کنند.

تخمین زد‌ه می شود که سینفلد و دیوید هر دو هنوز بین 40 تا 60 میلیون دلار از تکرار سریال در هر سال درآمد کسب می کنند. که این مورد این سریال را به یکی از پردرآمدترین سریال های تاریخ تبدیل می کند.

6. Frasier

Frasier از پردرآمدترین سریال های تاریخ

فریزر یک اسپین آف از سیتکام Cheers است که به داستان فریزر کرینِ روانپزشک (کلسی گرامر) می پردازد. این سریال یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین سریال‌های اسپین‌آفیِ تاریخ بود و در ۱۱ فصل (۲۶۴ قسمت) پخش شد.

در سال 2005، یک سال پس از پایان فریزر، این سریال بیش از 1.5 میلیارد دلار درآمد داشت که 830 میلیون دلار آن از هزینه های مجوز بود. در سال 2011، نتفلیکس به مدت دو سال 200 میلیون دلار به شبکه CBS پرداخت کرد تا Frasier و دیگر برنامه های محبوب CBS مانند Cheers، Twin Peaks، Star Trek، The Twilight Zone و Family Ties را پخش کند. همگی این عوامل دست در دست هم دادند تا این اثر را به یکی از پردرآمدترین سریال های تاریخ تبدیل کنند.

5. Cheers

Cheers از پردرآمدترین سریال های تاریخ

به گفته لس آنجلس تایمز، Cheers همیشه یک سریال پرهزینه بود‌ه است و برای پارامونت 2.2 میلیون دلار برای هر قسمت هزینه د‌اشته. همچنین بازیگران بسیار محبوب آن مانند تد دانسون برای هر قسمت 450000 دلار درآمد د‌اشتند. اما از آنجایی که Cheers بینندگان زیادی را جذب کرد و با ارزش‌ترین برنامه NBC بود، آنها نمی‌توانستند از خیر این اثر بگذرند، حتی اگر پارامونت سالانه بیش از ۲۵ میلیون دلار از هزینه‌های تولیدش را از دست می‌داد.

در سال 1991، NBC به طور متوسط ​​330000 دلار در هر تبلیغ 30 ثانیه ای در بین سریال به دست آورد که به 2.6 میلیون دلار در هر قسمت می رسید، بنابراین سالانه 115 میلیون دلار درآمد تبلیغاتی داشت. سه دهه بعد، بازیگران Cheers به ​​لطف حق امتیاز و درآمدهای سندیکایی هنوز میلیون ها دلار درآمد دارند.

4. The Big Bang Theory

The Big Bang Theory از پردرآمدترین سریال های تاریخ

در سال 2019، طولانی‌ترین سریال کمدی چند دوربینی در تاریخ تلویزیون، The Big Bang Theory، به پخش 12 فصلی خود پایان داد. گفته‌ می‌شود که ستاره‌های این سیتکام در فصل‌های آخر سریال برای هر قسمت نزدیک به ۱ میلیون دلار درآمد دریافت کرده‌اند. در سال 2017، پنج ستاره اصلی سریال تصمیم گرفتند دستمزدشان را 100000 دلار کاهش دهند تا همبازی‌هایشان، مایم بیالیک و ملیسا راوچ، که در مقایسه با 1 میلیون دلار در هر قسمت 100،000 دلار درآمد داشتند، دستمزدشان افزایش پیدا کند.

سی‌بی‌اس 125 تا 150 میلیون دلار در هر فصل فقط از درآمدهای تبلیغاتی به دست می‌آورد، و توزیع‌کننده سریال، یعنی برادران وارنر یک میلیارد دلار از طریق درآمدهای سندیکایی به دست آورد. همچنین اعضای سریال و بازیگران از طریق تجارت و درآمدهای آتی سندیکا درآمد بیشتری کسب خواهند کرد. همه‌ی اینها باهم این سریال را به یکی از پردرآمدترین سریال های تاریخ تبدیل می کند.

3. Modern Family

Modern Family از پردرآمدترین سریال های تاریخ

در طول 11 فصل، Modern Family به یک سریال کمدیِِ خانوادگیِ محبوب در سراسر جهان تبدیل شد. بازیگران بزرگسالی مانند سوفیا ورگارا، جولی بوون و جسی تایلر فرگوسن در فصل اول حدود 65000 دلار در هر قسمت درآمد داشتند و درآمد آنها در فصل آخر به نیم میلیون دلار رسید. در مورد بازیگران جوان‌تر، یعنی ریکو رودریگز، سارا هایلند، آریل وینتر و نولان گولد، این رقم از 15000 دلار در هر قسمت شروع شد و با 125000 دلار در هر قسمت به پایان رسید.

به گزارش هالیوود ریپورتر، شبکه USA در سال 2010 حقوق سندیکای سریال را به ارزش هر قسمت 1.8 میلیون دلار خریداری کرد. در سال 2021، Hulu و NBCUniversal’s Peacock همچنین حق پخش 250 قسمت این سریال را برای نمایش روی پلتفرم‌های خود خریداری کردند.

2. Friends

Friends از پردرآمدترین سریال های تاریخ

اگرچه Friends پخش 10 فصلی خود را در سال 2004 به پایان رساند، اما بسیاری هنوز به طور مرتب آن را تماشا می کنند و آن را یکی از بهترین سریال های سیتکام می دانند. ستارگانِ سریال قبلاً در فصل اول 22500 دلار برای هر قسمت درآمد داشتند، اما محبوبیت آن باعث شد این درآمد در دو سال آخر پخش به 1 میلیون دلار در هر قسمت تغییر کند. این ارقام باعث شد جنیفر آنیستون، کورتنی کاکس و لیزا کودرو پردرآمدترین بازیگران زن آن زمان باشند.

فوربس تخمین ز‌ده است که بازیگران مجموعاً 816 میلیون دلار و تهیه کنندگان اجرایی مارتا کافمن، دیوید کرین و کوین اس برایت، حداقل 550 میلیون دلار به دست آورده‌اند. به طور کلی، این سریال از اولین پخش خود در سال 1994، 1.4 میلیارد دلار برای ستارگان و سازندگانش و 4.8 میلیارد دلار برای شرکت سازنده آن، یعنی برادران وارنر، درآمد داشته است. فرندز یکی از بهترین و پردرآمدترین سریال های تاریخ محسوب می شود.

1. The Simpsons

The Simpsons از پردرآمدترین سریال های تاریخ

سیمپسون ها از آغاز پخش خود در سال 1989 تا به حال 34 فصل و 740 قسمت داشته است که آن را به طولانی ترین سریال انیمیشن آمریکایی، طولانی ترین سریال کمدی آمریکایی و طولانی ترین سریال تلویزیونی پربیننده آمریکایی در تمام دوران تبدیل کرده است. سیمپسون ها اگرچه یک سریال انیمیشنی است، اما از طنز خود برای دست ز‌دن به مسائل اجتماعی و سیاسی در ایالات متحده و حتی سرتاسر جهان استفاده می کند.

در سال 2007 تنها اکران فیلم سیمپسون ها بیش از 527 میلیون دلار فروخت. جدا از فرانچایز تلویزیون و فیلم، سیمپسون ها میلیون ها دلار نیز از طریق کالاهایی همچون تی‌شرت و اکشن فیگور به دست می آورد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + پنج =