تفاوت شخصیت رینیرا با دنریس تارگرین از زبان ستاره خاندان اژدها

Milly Alcock ستاره House of the Dragon اخیرا توضیح داد که چگونه شخصیت او، پرنسس Rhaenyra Targaryen با ملکه دنریس تارگرین (Emilia Clarke) از Game of Thrones متفاوت است.

داستان این سریال تقریباً 172 سال قبل از تولد دنریس است. سریال فانتزی-درام جدید بر روی خاندان تارگرین ها در اوج سلطنت آنها در هفت پادشاهی متمرکز است. پس از اینکه پادشاه ویسریس یکم تارگرین (پدی کانسیدین) دخترش رینیرا را به عنوان وارث تاج و تخت نامید. اعضای شورای پادشاه و خانواده علیه او توطئه کردند که منجر به جنگ داخلی خانوادگی معروف به رقص اژدها شد.

هنگامی که بازی تاج و تخت برای اولین بار در سال 2011 از شبکه HBO پخش شد. مخاطبان از طریق دنریس و برادر مغرورش ویسریس (هری لوید) با خانواده تارگرین های اژدها سوار با موهای نقره ای آشنا شدند. این دو به دنبال شورش رابرت باراتیون علیه ایریس دوم تارگرین، تبعید شدند. پس از مرگ ویسریس به دست خال دروگو (جیسون موموآ) دنریس از سه اژدهای خود و ارتش دوتراکی دروگو برای لشکرکشی به سمت وستروس برای بازپس گیری تاج و تخت خانواده اش استفاده کرد.

دنریس تارگرین

در مصاحبه اخیر با Alcock در پادکست رسمی بازی تاج و تخت: خاندان اژدها، این بازیگر توضیح داد که Rhaenyra چگونه با دنریس Game of Thrones متفاوت است. Alcock اعتراف کرد که شخصیت او “بازیگوشی خاصی” دارد که از آن لذت می برد، اما همچنین خاطرنشان می کند که با گذشت سال ها شخصیت او تغییر می کند. زیرا رینیرا شروع به درک کامل دنیای سیاسی اطراف خود می کند.

در ادامه صحبت های کامل Alcock را قرار داده ایم:

“من فکر می کنم رینیرا بازیگوشی خاصی دارد که واقعاً سرگرم کننده بود و ما به نوعی می بینیم که او به خودش اجازه می دهد سرگرم و درگیر دنیا و محیط اطراف خود شود. وقتی بزرگتر می شود. متوجه می شود چه خطراتی در اطرافش وجود دارد و در اینجا رفتار متفاوتی از خود نشان می دهد. در واقع می تواند در هر موقعیت رفتار متناسب با آن محیط را داشته باشد. اما باز هم نیازی نمی بیند که همیشه جدی و خشک رفتار کند. جسارت و گستاخی رینیرا جالب و سرگرم کننده است. “

دنریس تارگرین

میلی به چند تفاوت کلیدی بین رینیرا و دنریس اشاره می کند که در هر دو سریال ها کاملا قابل مشاهده هستند. رینیرا در ثروت و قدرت به دنیا می آید. در سن جوانی به او امتیاز حکومت داده می شود. همچنین انتظار می رود ملکه هفت پادشاهی باشد.

با این حال، به دلیل اینکه همه چیز به راحتی برای او مهیا بوده، او ابتدا مانند یک کودک رفتار می کند و می خواهد سوار اژدها شود و از دنیای خودش  لذت ببرد. دنریس که پس از سرنگونی ایریس دوم به دنیا آمد. به عنوان یک زن جوان زندگی بسیار سخت تری داشت. او مجبور شد برای قدرت ازدواج کند و هرگز نتوانست کودکی مناسبی را تجربه کند. همچنین با کشتن برادرش توانست مقام او را تصاحب نماید.

با این حال، Alcock به ظاهر شباهت هایی را بین این دو شخصیت نیز مشاهده می کند. همانطور که هر دو بزرگتر می شوند، هر دو شروع به درک راه و روش دنیا می کنند. اگرچه رینیرا توسط پادشاه به عنوان جانشین او برای تاج و تخت انتخاب شده است. شاهزاده خانم می‌داند که تصمیم گیری درباره آینده او صرفاً به خاطر یک زن بودن او نیست. انتظار می رود که او با یک خاندان قدرتمند دیگر ازدواج کند تا اتحادها را حفظ کند در غیر این صورت بردارش جایگزین او می شود.

دنریس تارگرین

اگرچه رینیرا هنوز جوان است اما به نظر می رسد که درک می کند که جهان توسط مردان اداره می شود و اگر زنی خواهان هر نوع قدرتی است، باید به هر وسیله ای که لازم است از آن استفاده کند. این درسی است که دنریس تارگرین از طریق خیانت و خونریزی آموخته است. چیزی که رینیرا احتمالاً در ادامه داستان خاندان اژدها با آن روبرو خواهد شد.

منبع Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 9 =