نسخه دیجیتال فیلم اوپنهایمر تا پایان نوامبر منتشر نخواهد شد

نسخه دیجیتال فیلم اوپنهایمر

اوپنهایمر تا پاییز به اکران در سینماها ادامه خواهد داد و این روند باعث می شود نسخه دیجیتال فیلم اوپنهایمر دیرتر منتشر شود تا نمایش در سینماها به پایان برسد. نسخه دیجیتال فیلم اوپنهایمر تا اواخر نوامبر پس از تقریباً 16 هفته اکران در سینما، برای خرید دیجیتال یا پخش در خانه در دسترس قرار خواهد گرفت.

این فیلم در سینماهای تخصصی با نسخه 70 میلی‌متری پخش می‌شوند که بسیار موفقیت‌آمیز بوده اند. و به همین دلیل عوامل در نظر دارد برای فصل جوایز دوباره اکران شود. که نشان‌دهنده تمایل به ارائه بهترین تجربه تماشا برای تماشاگران است. زیرا می توانند در این نسخه فیلم را با کیفیت بسیار بالاتر در صفحه نمایشی با ابعاد بزرگتر تماشا نمایند.

در زمانی که 45 روز فرصت انحصاری نمایش در سینماها همچنان ادامه دارد. اوپنهایمر به روند کاهشی فروش خود ادامه می دهد. اما با این حال این فیلم تا پاییز به نمایش خود در سینماها ادامه می دهد. اگرچه باربی شریک جنایی با نام تبلیغاتی«باربنهایمر» به تازگی به‌صورت ویدیویی منتشر شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است. اما نسخه دیجیتال فیلم اوپنهایمر برای مدتی طولانی در میان تماشاگران خانگی نخواهد بود. زیرا تقاضا برای فیلم، به‌ویژه در سالن‌های تخصصی که فیلم را پخش می‌کنند همچنان وجود دارد.

اخبار مرتبط: تریلر فیلم Oppenheimer

نسخه دیجیتال فیلم اوپنهایمر

تاریخ انتشار نسخه دیجیتال

اما توماس تهیه‌کننده فیلم فاش کرد که فیلم تا اواخر نوامبر برای خرید دیجیتال یا پخش در خانه در دسترس نخواهد بود. به این معنی است که فیلم تقریباً 16 هفته اکران خواهد داشت. زمان پخش نیز به خوبی مشخص شده که خارج از استاندارد صنعتی است. با این حال با توجه به اینکه فیلم هنوز هم طرفداران  زیادی را به خود اختصاص می دهد به خصوص در تعطیلات آخر هفته، چرا با عجله آن را از سینماها بیرون بیاوریم؟ جایی که تماشاگران می توانند تجربه کاملی را که فیلمسازان در نظر دارند به دست آورند و از تماشای فیلم لذت ببرند؟

با توجه به تجربه کاملی که کارگردان فیلم کریستوفر نولان می‌خواهد فیلم در فرمت ۷۰ میلی‌متر اکران شده است. «استاندارد طلایی» فیلم‌سازی که وزن چاپ‌های فیلم ۶۰۰ پوند و طول آن ۱۱ مایل است. توماس اعتراف کرد که پس از 9 هفته استفاده چندگانه و روزانه از برخی سالن های نمایش آیمکس، ممکن است برخی نیاز داشته باشند که از چرخه اکران فیلم خارج شوند و به آنها استراحت داده شود. اما برای کسانی که در شرایط خوبی هستند. فرصتی برای انتشار مجدد فیلم وجود دارد. به ویژه زمانی که نوبت به فصل جوایز می رسد. بدون شک یک سناریوی سودآور مالی برای توزیع کننده و استودیو در نظر گرفته می شود.

نسخه دیجیتال فیلم اوپنهایمر

70 میلی متر طلای جامد

پخش فیلم در میدان AMC لینکلن ادامه می‌یابد. مکانی که نمایش IMAX 70MM برای بیش از چهار هفته فروخته شد. هر دو لوکیشن جزو 10 لوکیشنی هستند که در دهمین آخر هفته به نمایش فیلم در IMAX 70mm ادامه خواهند داد. برای مقایسه Dunkirk نولان، اکران IMAX 70mm خود را در هفته هشتم به پایان رساند.

توماس احساس می‌کند که این نقطه عطفی برای آینده فیلم است. و تیم اوپنهایمر تمایل سایر فیلم‌سازان را برای استفاده از فرمت برای ارائه پروژه‌های خود به مخاطبان مشاهده کرده است. و باعث می شود که آنها نیز برای ساخت فیلم با این فرمت ترغیب شوند.

کریس همیشه درباره فرمت‌ها صحبت کرده و می‌خواهد مردم بهترین نسخه ممکن را ببینند. اکنون می شنوم که استودیوهای دیگری نیز وجود دارند که علاقه مند هستند فیلم های خود را روی پرده های آیمکس اکران کنند. البته این طور نیست که ما فکر کنیم این تنها راه پرفروش کردن فیلم است. هر پروژه ای متفاوت است و نیاز به ابزار متفاوتی دارد. ما همیشه می‌خواستیم فیلمسازان این گزینه را داشته باشند.»

منبع Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پانزده =