سوفیا کاپولا پیشنهاد ساخت فیلم Twilight و ریبوت Little Mermaid را رد کرده است

ساخت فیلم Twilight

سوفیا کاپولا اخیراً در تور مطبوعاتی خود برای «پریسیلا» یک مصاحبه انجام داد و به دو پروژه پرمخاطب اشاره کرد که در حاشیه قرار گرفتند. آخرین فیلم “گرگ و میش”، “Breaking Dawn” بود که Summit Entertainment به دو فیلم تقسیم شد که در سال‌های 2011 و 2012 اکران شدند و مجموعاً 1.5 میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی فروختند. کاپولا فاش کرد که ساخت فیلم Twilight توسط او تنها به یک ملاقات ختم شد و نتیجه نداشت.

کارگردان گفت: «ما یک جلسه درباره ساخت فیلم Twilight داشتیم و هرگز به جایی نرسید. «من فکر می‌کردم که کل کار عجیب است. خصوصا حضور بچه در این دو قسمت از فیلم. فکر می‌کردم ساخت یک رمان عاشقانه با خون‌آشام ها برای نوجوانان سرگرم‌کننده خواهد بود. اما آخرین مورد یعنی حضور بچه در فیلم واقعاً دور از ذهن است.»

طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 بیل کاندون در نهایت به عنوان کارگردان هر دو فیلم پایانی برای ساخت فیلم Twilight انتخاب شد. کودکی که کاپولا به آن اشاره می کند رنزمه کودک دورگه خون آشام/انسان ادوارد کالن و بلا سوان بود. او این توانایی را دارد که با لمس افکار خود به مردم نشان دهد.

کاپولا افزود: «فکر می‌کنم انجام  کارعلمی تخیلی سرگرم‌کننده خواهد بود.»

ساخت فیلم Twilight

ریبوت پری دریایی

پروژه دیگری که کاپولا در مورد آن صحبت کرد. لایو اکشن «پری دریایی کوچک» بود که با یونیورسال پیکچرز در حدود سال 2014 صحبت کرده بود. کاپولا قصد داشت از انیمیشن معروف دیزنی کناره گیری کند و داستان را به ریشه های تاریک آن بازگرداند. به داستان اصلی هانس کریستین اندرسون. او پس از درگیری با استودیوها بر سر بودجه مورد نیاز برای جان بخشیدن به دنیای زیر آب، پروژه را ترک کرد. اما او گفت که می‌دانست پس از اینکه یکی از مدیران استودیو گفت فیلم باید برای مردان مسن‌تر جذاب باشد، به نقطه شکست رسید.

«بله، [نقطه شکست] وجود داشت. من در اتاق هیئت مدیره بودم و یکی از افراد توسعه دهنده گفت: “چه چیزی می تواند مرد 35 ساله را در بین تماشاچیان بیاورد؟”

کاپولا در سال 2017  گفت که “پری دریایی کوچک” او نسخه دیزنی نیست و افزود: “این در واقع افسانه اصلی بود که بسیار تاریک تر است. فکر کردم ساختن یک افسانه سرگرم کننده است. من همیشه عاشق افسانه‌ها بودم. بنابراین کنجکاو بودم که این کار را بکنم. من می خواستم آن را واقعاً زیر آب فیلمبرداری کنم. که یک کابوس بود. ما حتی چند آزمایش انجام دادیم. این رویکرد خیلی واقع بینانه نبود. اما فکر کردن به آن جالب بود.»

آخرین ساخته این کارگردان «پریسیلا» از 3 نوامبر از A24 در سینماهای سراسر کشور اکران می شود.

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پانزده =