۱۰ انیمه شوننی که از The Big Three بهتر هستند

با در نظر گرفتن فرنچایزهای دیگر تقریباً به نظر می‌رسد که هیچ سری دیگری نمی‌تواند با انیمه های ناروتو، وان‌پیس و بلیچ آنها برابری کند، ولی آیا واقعاً همینطور است؟

همه طرفداران انیمه، سه بزرگ دنیای انیمه را می‌شناسند. سال‌هاست که ناروتو، وان‌پیس و بلیچ به عنوان محبوب‌ترین و طولانی‌ترین انیمه‌های سریالی شناخته می‌شوند. با در نظر گرفتن فرنچایزهای دیگر تقریباً به نظر می‌رسد که هیچ سری دیگری نمی‌تواند با آنها برابری کند، ولی آیا واقعاً همینطور است؟

با این حال، بسیاری از سریال‌های درخشان در طی سال‌ها منتشر شده‌اند که از نظر کیفیت و سبک با این سه‌گانه نمادین رقابت می‌کنند. آنها اغلب به خوبی سه بزرگ معروف هستند و برخی حتی بهتر از آنان پا به میدان گذاشته‌اند. این سری‌های خوش‌ساخت با داستان‌های جذاب و دوست‌داشتنی در مقابل این سه غول بزرگ دنیای انیمه ایستادگی می‌کنند.

۱۰/۱۰

Inuyasha

اینویاشا یکی دیگر از سریال‌های پربیننده در دوران حکمرانی سه بزرگ بود و اگرچه هیچگاه به آن میزان محبوبیت نرسید، اما به هر حال یک پدیده فرهنگی بود. این سریال یک سریال عاشقانه و ماجراجویانه است که همگی در یک داستان باورنکردنی جمع شده و طرفداران هنوز هم دوستش دارند.

در حالی که نوشتن چنین داستان‌هایی ساده است، اینویاشا دارای عمق، نمادگرایی و احساسات بسیاری می‌باشد که آن را منحصر به فرد می‌سازد.

۹/۱۰

Hunter x Hunter

هانتر هانتر چه نسخه کلاسیک دهه ۹۰ باشد و چه نسخه بازسازی‌شده، محبوب است و بخشی نمادین از دنیای بزرگ انیمه است که به راحتی در برابر سه بزرگ انیمه قد علم کرده و می‌درخشد. در واقع بسیاری از طرفداران بر این باورند که این انیمه به دلیل محبوبیتی که دارد شایسته جایگاهی در میان این غول‌های انیمه‌ای است.

در حالی که اکثر عناوین سه بزرگ طی این سالها محبوبیت خود را از دست داده‌اند، اما عشق به هانتر هانتر نه تنها کمتر نشده، بلکه بسیار بیشتر شده. بسیاری از طرفداران جدید انیمه نیز با این سری همراه شده و لذت می‌برند. در مقام مقایسه، سه بزرگ دنیای انیمه بخصوص ناروتو و بلیچ برای طرفداران جدید آنچنان جذابیتی ندارد.

۸/۱۰

Spy x Family

اسپای فمیلی یکی از جدیدترین انیمه‌های خوش‌ساختی است که پا به عرصه گذاشته و دنیای انیمه را طوفانی کرده. درست پس از انتشار، این مجموعه به یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های سال تبدیل شد و طرفداران همگی شیفته داستان منحصر به فرد و خانوادگی آن شدند.

در حالی کخ اکثر شونن‌ها همراه با چاشنی اکشن هستند، این سری با ترکیب اکشن و نقش‌آفرینی، همه چیز را تغییر می‌دهد و تجربه‌ای کاملاً جدید را برای طرفداران خوش ذوق رقم می‌زند. این سری بااینکه بسیار جدید است اما با برترین‌های شونن رقابت می‌کند.

۷/۱۰

Jojo’s Bizarre Adventure

طرفداران انیمه اغلب در حال بحث راجع‌به برتری سفرهای جوجو بر سه بزرگ است، لازم به ذکر است که مجموعه جوجو بسیار سرگرم‌کننده است.

با خط داستانی جالبو و شخصیت‌های خنده‌دارش هرگز لحظه کسل‌کننده‌ای برایتان رقم نخواهد زد؛ با اینکه مجموعه‌ای طولانی است اما مانند نسیمی می‌گذرد. همیشه اتفاق هیجان‌انگیزی در هر سری رخ می‌دهد و برخلاف سه بزرگ که همه آنها بخاطر آرک‌های فیلر بسیار معروف هستند، کسل‌کننده نخواهد بود.

۶/۱۰

Yu Yu Hakusho

در حالی که سه بزرگ در دوران اوج خود از محبوبیت بسیاری نسبت به دیگر آثار این سبک برخوردار بوده‌اند، از آن زمان به بعد هر کدام به آرامی در سراشیبی قرار گرفته‌اند و بسیاری از طرفداران خود را از دست داده‌اند. این موضوع در مورد یویو هاکوشو، یکی از محبوب‌ترین شونن‌های کلاسیک دهه ۹۰ که حتی چند دهه بعد هم طرفداران پروپاقرص دارد، صدق نمی‌کند.

این شونن در بین طرفداران انیمه، چه بزرگ و چه کوچک، محبوب است و با وجود اینکه مدت‌ها از عرضه آن می‌گذرد، توانسته در این زمینه موفق عمل کند. این سری هر چیزی که طرفداران عاشق سری‌های کلاسیک دوست دارند را داراست. با شخصیت‌های نمادینی که دارد تعجبی ندارد که همچنان بین طرفداران محبوب است.

۵/۱۰

My Hero Academia

در طول این سالها، چندین عنوان شونن مدرن به اوج محبوبیت رسیده‌اند که به راحتی با سه بزرگ معروف رقابت می‌کنند. آنها توسط بسیاری از طرفداران به عنوان «سه بزرگ جدید» شناخته می‌شوند و به همان اندازه موفقیت کسب کرده‌اند. یکی از آنها که قطعاً دارای معیارهای مورد نیاز برای سه بزرگ بودن است، مای هیرو آکادمیاست.

این انیمه محبوب با تم ابرقهرمان، سکانس‌های درخشانی در خود دارد و تقریباً تمام طرفداران امروزی آن را ستایش می‌کنند. این شونن با داستانی منحصر به فرد، شخصیت‌پردازی‌های رنگارنگ و اکشن‌های هیجان‌انگیز، یکی از بهترین‌های شونن است و بسیاری عقیده دارند که حتی از سه بزرگ معروف هم پیشی خواهد گرفت.

۴/۱۰

Jujutsu Kaisen

جوجوتسو کایزن یکی دیگر از نامردهای نسخه مدرن سه بزرگ جدید است. این شونن یکی از جدیدترین مجموعه‌های انیمه‌ای است که همین چند سال پیش منتشر شد، اما در حال حاضر به شدت مورد توجه طرفداران سبک نقش‌آفرینی قرار گرفته. با این همه موفقیت در مدت زمان کم، بسیار طبیعی است که طرفداران انتظار تبدیل شدن این اثر به یکی از بزرگان را داشته باشند.

به نظر می‌رسد که طرفداران جدید همگی موافق هستند که جوجوتسو کایزن جذاب‌تر از سه بزرگ قبلی است و با انیمیشن زیبای خود، پیچش‌های داستانی منحصر به فرد و جالب طرفداران را شیفته خود می‌کند. هر چیزی که طرفداران در مورد این ژانر دوست دارند را داراست.

۳/۱۰

Attack on Titan

ژانر شونن در طول سالها سری‌های شگفت‌انگیزی را به چشم دیده است و به طرفداران ارائه داده. اما تنها تعداد کمنی از آنها به بالاترین حد محبوبیت رسیده‌اند، اتک آن تایتان یکی از آنهاست. این انیمه به بخشی نمادین از تاریخ انیمه تبدیل شده و حتی از آثار کلاسیک نیز پیشی گرفته است.

این انیمه یکی از بزرگترین مجموعه‌های انیمه‌ای در تمام دوران محسوب می‌شود و جتی پس از گذشت این همه سال، همچنان به عنوان یکی از انیمه‌های نامبروان شناخته می‌شود. با داستان‌سرایی شگفت‌انگیز، شخصیت‌های دوست‌داشتنی و پیچش‌های داستانی تکان‌دهنده که مخاطب را هاج و واج می‌کند. کمتر سریالی می‌تواند چنین کیفیتی را ارائه دهد.

۲/۱۰

Demon Slayer

طرفداران اغلب سر اینکه کدام سری مدرن می‌تواند سه بزرگ بعدی باشد بحث می‌کنند و دیمن اسلیر همیشه یک مدعی است. با توجه به جلوه‌های بصری خیره‌کننده، داستان جذاب و شخصیت‌های دوست‌داشتن، تعجبی ندارد که چرا این سری به یکی از بزرگترین سری‌های مدرن تبدیل شده است و کیفیت بالای آن استاندارد این ژانر را تعیین کرده است.

دیمن اسلیر سریال بسیار خوبی است که حتی با ظرافتی که به خرج داده سه بزرگ محبوب را سرافکنده می‌کند. شاید در حد و اندازه آن آثار کلاسیک نباشد اما به راحتی می‌تواند با سه بزرگ برابری کند و بسیاری از طرفداران امروزی آن را به آنها ترجیح می‌دهند.

۱/۱۰

Fullmetal Alchemist

هر چند که این انیمه همزمان با سه بزرگ معروف منتشر شد، اما کیمیاگر تمام‌فلزی هیچگاه به شهرت آنان نرسید. با این وجود، طرفداران آن را یکی از بهترین سریال‌های تمام دوران می‌دانند و حتی برخی فکر می‌کنند کلاً بهترین انیمه است.

از دنیای منحصر به فرد و فرضیات آن گرفته تا شخصیت‌های نمادین آن، همه‌چیز در مورد کیمیاگر تمام فلزی به خوبی تمام شکل گرفته. تا به امروز، این شونن در میان انیمه‌های خوش‌ساخت قرار داشته و جذابیت خاصی دارد که طرفداران را به سمت خود سوق می‌دهد.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. ما را از نظرات خود غافل نکنید!

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + شانزده =