The Menu، یک پرس کمدی سیاه با مقداری چاشنی ترس!

The Menu فیلمی با تم کمدی سیاه و مقداری ترسناک است که زندگی قشر ثروتمند را با غذا به چالش می‌کشد. این فیلم با حضور آنیا تیلور-جوی، فروش خوبی در گیشه جهانی داشته است. با ما همراه باشید تا ببرسی و نقد آن بپردازیم.
نقد و بررسی فیلم The Menu

حال که بازار طعنه به زندگی جامعه ثروتمند و سبک زندگیشان گرم است، منصفانه نیست که از فیلم جدید مارک مایلود به نام The Menu چیزی نگوییم.

این فیلم با فروش خوب و جایگاه ثابتش در باکس‌آفیس توانسته است توجه بسیاری از منتقدان را جلب کند.

با مووی21 همراه باشید تا علاوه بر گزارشات کامل اخبار سینمایی، به نقد و بررسی این فیلم بپردازیم.

خطر لو رفتن داستان در ادامه متن

نقد و بررسی فیلم The Menu

درباره فیلم

The Menu اولین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو 2022 به نمایش درآمد و با بودجه 30 میلیون دلاری‌اش توانست بیش از 78 میلیون دلار در سراسر دنیا فروش داشته باشد.

گروه بازیگران، فیلم‌نامه و موسیقی متن این فیلم توسط منتقدان بسیاری مورد تحسین قرار گرفته است.

در هشتادمین مراسم گلدن گلوب، فیلم منو توانست نامزدی بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن را با وجود فاینز و تیلور-جوی از آن خود کند.

داستان فیلم

این فیلم در حقیقت یک مثلث است که فیلم‌های Sadness، Parasite و Glass Onion را در رأس‌های خود دارد و شایان ذکر است که هر سه این‌ها عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند.

داستان فیلم The Menu بسیار با جزئیات و ظرافت بیان می‌شود که شاید بتواند با دقت و ظرافت سرآشپز ماجرا رقابت کند.

داستان در یک جزیره‌ی دورافتاده روایت می‌شود که در آن سرآشپز معروف، جولیان اسلوویک با بازی درخشان ریف فاینز یک مدل تور عجیب و گران‌قیمت را ترتیب داده است.

مارگو با بازی آنیا تیلور-جوی و تایلر با بازی نیکولاس هولت، به همراه باقی افراد در این تور قرار دارند ولی از اتفاقی که قرار است بیفتد، هیچ خبری ندارند.

نوشتن درباره «اتفاقی که قرار است بیفتد» مقداری دشوار است؛ چرا که این اتفاق را بدون توضیح کامل فیلم و صحنه‌های The Menu امکان‌پذیر نیست.

مایلود تمام دریای افکار و ایده‌های خود را در این فیلم به نمایش گذاشته است و این ایده‌ها تنها مربوط به فیلم و نورپردازی و … نیست بلکه افکار فلسفی و روان‌شناختی نیز در این فیلم موج می‌زند.

بازیگران و نقد و بررسی فیلم The Menu

شخصیت‌ها

شاید یکی از دلایل اصلی هربیننده‌ای برای دیدن The Menu حضور آنیا تیلور-جوی در نقش مارگو باشد. شخصیتی که از همان ابتدا، حضورش توسط سرپیشخدمت زیر سوال می‌رود.

هر یک از شخصیت‌های این این فیلم یک پس زمینه عمیق و نمادی از یک گروه در طبقه ثروتمند جامعه است و با اینکه بسیار از هم جدا هستند و تفاوت دارند اما به فیلم شکل منسجمی داده‌اند.

هر یک از این شخصیت‌ها از مارگوی دعوت نشده تا خود سرآشپز، همگی رازهایی دارند که تا آخر شب فاش می‌شود.

آنیا تیلور جوی در فیلم The Menu

نکات قابل توجه

اولین نکته غالب بودن رنگ‌های سرد در فضای The Menu است که باعث می‌شود غذاها خواستنی‌تر دیده شوند و همچنین مرگ بر فضا حاکم باشد.

دوم بخشی است که جولیان به تحقیر تایلر می‌پردازد. این بخش تا حد زیادی باعث شد منتقدان آن را به خود بگیرند.

بررسی فیلم منو 2022

منبع:

The Review Geek

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − سه =