باکس آفیس: افتتاحیه فیلم Gran Turismo ؛ باربی پرفروش ترین فیلم برادران وارنز شد

افتتاحیه فیلم Gran Turismo

سونی با افتتاحیه فیلم Gran Turismo که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است. توانست جایگاه اول باکس آفیس داغ این هفته را به خود اختصاص دهد. بدون شک در 5 هفته اخیر باکس آفیس را دنبال کرده اید و باربی بدون هیچ بحثی در جایگاه اول این جدول قرار داشت. در هفته گذشته بلو بیتل این جایگاه را از باربی گرفت. در این هفته نیز افتتاحیه فیلم Gran Turismo همچنان باربی را در جایگاه دوم نگه داشته است.

افتتاحیه فیلم Gran Turismo توانست فروش 61 میلیون دلاری را تجربه کند. اما واقعیت این است که رقم افتتاحیه «گرن توریسمو» شامل 1.4 میلیون دلاری است که در پیش نمایش های پنجشنبه و 3.9 میلیون دلاری که در هفته های نمایش ویژه قبل از نمایش به دست آورده است. استودیوها به طور معمول درآمدهای پیش‌نمایش پنج‌شنبه را در نتایج افتتاحیه آخر هفته خود جمع می‌کنند. برادران وارنر این موضوع را رد نمی‌کند. با این حال به نظر می‌رسد سونی با گنجاندن هفته‌های دیگر نمایش‌های خود جوری رفتار کرده که بتواند در این گیشه هیجانی در جایگاه اول باکس آفیس قرار گیرد.

“گرن توریسمو” که در سطح جهانی 53.8 میلیون دلار درآمد داشته است. اگر بخواهد به سود خود برسد، هنوز جای زیادی برای جبران دارد.

اخبار مرتبط: تریلر فیلم Gran Turismo 

افتتاحیه فیلم Gran Turismo

جایگاه دوم و سوم

باربی گرتا گرویگ به پرفروش‌ترین فیلم برادران وارنر در سراسر جهان تبدیل شد. تا امروز، برآورد جهانی 1.35 میلیارد دلار است. که این میزان فروش آن را از هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت 2 بالاتر قرار داد تا به رکورد شگفت انگیز هری پاتر دست پیدا کند.

جایگاه سوم مربوط به Blue Beetle است. فیلم بلو بیتل محصول برادران وارنر/دی سی شاهد افت 52 درصدی در خارج از کشور در فریم دوم بود و 10 میلیون دلار از 71 بازار به فروش رسید. این فیلم در نهایت مجموعه فروش 81.8 میلیون دلار را برای خود ثبت کرده است. به نظر می رسد این فیلم نتوانست موفقیت چندانی را به دست آورد و خود را در میان آثار فاخر ابرقهرمانان قرار دهد.

افتتاحیه فیلم Gran Turismo

جایگاه چهارم

اوپنهایمر کریستوفر نولان تا امروز به فروش جهانی 777.2 میلیون دلاری رسیده است و به زودی از 800 میلیون دلار در آینده ای نزدیک قرار می دهد. نولان هفته گذشته پیش از اکران فیلم در 30 آگوست به چین سفر کرد. تا مراسم افتتاحیه اکران این فیلم در چین را برگزار کند. این اولین افتتاحیه فیلم خارجی در چین پس از دوران کرونا است.

 اوپنهایمر بیش از 70 درصد سهم در 1000 صفحه نمایش در IMAX داشت. این فیلم همچنین بزرگترین روز افتتاحیه و آخر هفته افتتاحیه برای فیلم های نولان، دومین افتتاحیه بزرگ تاریخ برای یونیورسال و بزرگترین تعطیلات آخر هفته برای IMAX را به خود اختصاص داد. نتیجه بیش از دو برابر تمام فیلم های قبلی نولان به جز شوالیه تاریکی برمی خیزد (+55%)فروش داشت.

در IMAX در سطح جهانی، Oppenheimer با 154.5 میلیون دلار پنجمین نسخه بزرگ این فرمت است که از آن 70.4 میلیون دلار به دست امده اسست تا ششمین نسخه برتر بین المللی IMAX تا کنون باشد.

افتتاحیه فیلم Gran Turismo

جایگاه ششم و هشتم

Meg 2: The Trench از برادران وارنر همچنان با 15.2 میلیون دلار در 77 بازار خارج از کشور این آخر هفته، کاهش 42 درصدی بدون احتساب چین (-45 درصد در صورت احتساب) فروش داشت. درآمد بین المللی تا به امروز 278.1 میلیون دلار برای 352.5 میلیون دلار در سطح جهانی است.

فیلم Retribution با بازی لیام نیسون در جایگاه هشتم باکس آفیس قرار دارد. این نهمین فیلم اکشن اخیر نیسون است. Retribution توسط StudioCanal و Picture Company با قیمتی در حدود 20 میلیون دلار ساخته شده است. فروش افتتاحیه این فیلم در آخر هفته در باکس آفیس داخلی 3 میلیون دلار بود.

منبع Deadline

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =