فیلم Fast X پرهزینه ترین قسمت فرانچایز Fast and Furious

Fast and Furious

طبق گزارش ها فیلم آینده سریع و خشن برای یونیورسال 100 میلیون دلار بیشتر از F9 هزینه داشته است. دقیقاً مانند خود فیلم‌های Fast and Furious گزارش شده که بودجه Fast X از کنترل خارج شده است.

طبق اخبار فیلم مووی 21  هزینه Fast X به 340 میلیون دلار افزایش یافته است که به طور قابل توجهی بیشتر از بودجه تخمینی 200 میلیون دلاری F9 است.

البته می توان حدس زد که چرا بودجه فیلم از کنترل خارج شده. علاوه بر افزایش هزینه‌های تولید و افزایش دستمزد برای بازیگران قبلی که به این فرانچایز بازگشته اند. Fast X دارای چند بازیگر مطرح جدید مانند Jason Momoa و Brie Larson است.

Fast and Furious

کناره گیری کارگردان قدیمی فرانچایز

همچنین جاستین لین، کارگردان قدیمی فرانچایز Fast در ماه آوریل از Fast X کناره‌گیری کرد. بنا بر گزارش‌ها به دلیل درگیری با وین دیزل کناره گیری کرده است. جایگزینی Lin برای یونیورسال تا 1 میلیون دلار در روز هزینه داشت تا تولید را در هاله ای از ابهام نگه دارد. یونیورسال همچنین اکران Fast X را یک ماه به تعویق انداخت. یعنی از ماه آوریل 2023 به ماه می موکول شد.

فرانچایز Fast and Furious همیشه برای یونیورسال منبع درآمد و سود بسیار خوبی بوده است. بنابراین به احتمال زیاد Fast X حتی با وجود هزینه هنگفتش همچنان سود خوبی خواهد داشت. F9 در سال 2021 بیش از 725 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی به دست آورد و رکوردهای جدید پس از همه گیری کرونا را در آن زمان ثبت کرد. با توجه به اینکه Fast X پایان یک حماسه است. می تواند به مجموع بالاتری از فروش برای این فیلم دست پیدا کند.

با این حال نگرانی‌ها همچنان ادامه دارد. تخمین بازده سود در فیلمی که در حال تبدیل شدن به پرهزینه‌ترین فیلم در فرانچایز است، دشوارتر خواهد بود.

Fast X به عنوان پایان فرانچایز  Fast and Furious به صورت دو قسمتی خواهد بود. فقط زیاد به لوک هابز یا همان دوئین جانسون وابسته نشید. زیرا The Rock درخواست وین دیزل برای بازگشت به Fast X را رد کرده است.

منبع IGN

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =