فیلم های جیمز کامرون؛ به ترتیب فروش در گیشه

فیلم های جیمز کامرون

اگر فیلم های جیمز کامرون یک ویژگی به خصوص دا‌شته باشند، آن فروش عالی در گیشه خواهد بود. باید به استودیوهای هالیوود گفت که اگر می خواهید فیلمتان در میان پرفروشترین فیلم های تاریخ قرار بگیرد، این شما و این هم جیمز کامرون. در حالی که فیلم‌های او تمایل دارند به سمت ژانرهای مختلف سوق پیدا کنند، اکثر آنها دارای عنصری از علمی-تخیلی هستند. در این لیست می خواهیم به معرفی فیلم های جیمز کامرون که در گیشه فروش عالی‌ای دا‌شته‌اند بپردازیم.

او در کنار کار سینمایی خود دو مستند را کارگردانی کرده است که هر دو در مورد کاوش در اقیانوس است. حرفه کارگردانی او با Piranha II: The Spawning، دنباله‌ی فیلمِ کلاسیک ماهی قاتل، آغاز شد. کامرون پس از دو هفته از تولید کنار گذ‌اشته و جایگزین شد، اگرچه نام او با وجود اینکه هیچ دخالتی در فیلم نهایی نداشت، همچنان در فیلم باقی ما‌نده است.

8. The Terminator (1984)

ترمیناتور از فیلم های جیمز کامرون

$78,371,200

اولین کارگردانی واقعی کامرون پس از شکست Piranha II، ترمیناتور بود که داستان سارا کانر (لیندا همیلتون) که یک قاتل روباتیک (آرنولد شوارتزنگر) در زمان به عقب فرستا‌ده می شود تا او را بکشد، می پردازد. سارا با پیو‌ستن کایل ریس (مایکل بین)، یکی دیگر از بازدیدکنندگان آینده که برای نجات او فرستاد‌ه شد‌ه بود، از دست ترمیناتور غیرقابل توقف و وحشی فرار می کند.

ترمیناتور یکی از فیلم های موفقیت آمیز جیمز کامرون بود و یکی از بهترین فیلم های اکشن دهه 1980 محسوب می شود. این فیلم که با بودجه نسبتاً کم سا‌خته شد‌ه است، از شخصیت شرور غول‌پیکر خود نهایت استفاده را می‌کند تا از حضور او تنش ایجاد کند، زیرا مشاهده او در حال شکار سارا و کایل حتی بدون جلوه‌های ویژه روباتیک به اندازه کافی ترسناک است.

7. The Abyss (1989)

The Abyss از فیلم های جیمز کامرون

$90,000,098

هنگامی که یک زیردریایی آمریکایی در اقیانوس ناپدید می شود، یک تیم برای بازیابی آن به شوروی اعزام می شود. لیندسی بریگمن (مری الیزابت ماسترانتونیو)، دکتری که مسئول ایجاد یک سکوی حفاری آزمایشی است، به همراه تیم SEAL به آنجا فرستاده می شود، جایی که آنها با اشکال حیات بیگانه در زیر دریا مواجه می شوند.

با وجود فروش کمی بیشتر از ترمیناتوز در گیشه، The Abyss آندرریتدترین فیلم کامرون است. این اثر اولین فیلمی است که به او اجازه داد عشقش به اقیانوس را کشف کند.

6. Aliens (1986)

Aliens

$131,060,248

این اثر یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی تمام دوران است. Aliens حتی بهتر از فیلم قبلی خود است. هنگامی که آخرین فیلم به پایان رسید، ریپلی (سیگورنی ویور) و غلاف فرارش توسط ویلند-یوتانی بازیابی می‌شوند. پس از از دست دادن یک مستعمره، از ریپلی خو‌استه می شود تا یک واحد از تفنگداران دریایی استعماری را تا این سیاره همراهی کند، جایی که او بار دیگر با تهدید زنومورف مو‌اجه می شود.

بیگانگان که اغلب به عنوان یکی از بهترین دنباله‌های تاریخ مورد تحسین قرار می‌گیرد، الگوی بزرگ‌تر و جسورانه‌تری برای ادامه‌ی کار جیمز کامرون محسوب می شود. از بازیگران عالی تا اکشن جذاب و زنومورف‌ها، همه چیز در این دنباله عالی پردا‌خته شد‌ه است. این فیلم از بهترین فیلم های جیمز کامرون می باشد.

5. True Lies (1994)

True Lies از فیلم های جیمز کامرون

$378,882,411

هری تاسکر (آرنولد شوارتزنگر) به نظر می رسد که مردِ خانواده‌ی عالی و کاملی باشد و با همسر و دخترش در حومه شهر زندگی می کند. با این حال، شغل او به عنوان فروشنده کامپیوتر صرفاً یک کار نمایشی و صوری است، زیرا او به‌طور مخفیانه برای دولت کار می کند. وقتی همسرش هلن (جیمی لی کرتیس) به او مشکوک می شود، به دنیای جاسوسی بین المللی او وارد می شود. این اثر از بهترین فیلم های جیمز کامرون می باشد.

سومین همکاری کامرون و شوارتزنگر، یعنی دروغ های واقعی، یکی از محبوب ترین فیلم های سینماتوگرافیِ آرنی است. این فیلم مملو از اکشن های فوق العاده است. این فیلم اغلب خنده را به لبان شما می آورد، زیرا هری و هلن راه های جدیدی پیدا می کند تا به طرز ناشیانه ای به یکدیگر دروغ بگویند.

4. Terminator 2: Judgment Day (1991)

Terminator 2: Judgment Day از فیلم های جیمز کامرون

$520,881,154

پس از اینکه ترمیناتور در فیلم اصلی نتوانست سارا کانر (لیندا همیلتون) را قبل از اینکه بتواند پسرش، جان (ادوارد فورلونگ) را به دنیا بیاورد، بکشد، نسخه‌ی جدید و بهبودیافته‌ای برای تکمیل کار ارسال می‌شود. همانطور که جانِ جوان از دست ماشین کشتارِ بی امان فرار می کند، توسط تجسم جدیدی از قاتلِ (آرنولد شوارتزنگر) فیلم اصلی محافظت می شود.

کامرون که تنها به سا‌ختن یکی از بهترین دنباله‌های تمام دوران، یعنی بیگانگان راضی نبود، شاهکاری به نام ترمیناتور 2 را به عنوان دنباله‌ای برای ترمیناتور ساخت. این فیلم در زمان اکران، استاندارهای جلوه‌های بصری را تعیین کرد و هنوز هم تا به امروز این استانداردها پابرجا هستند. این فیلم از نمادین ترین فیلم های جیمز کامرون و تاریخ است.

3. Avatar: The Way of Water (2022)

Avatar: The Way of Water از فیلم های جیمز کامرون

$1,903,301,348

آواتار: راه آب، داستان 12 سال پس از وقایع فیلم اول را روایت می کند. جیک سالی (سام ورتینگتون) به طور کامل برای زندگی با ناوی ها سازگار شد‌ه است. زندگی شاد او با خانواده‌اش پس از ورود یک تهدید قدیمی ویران می شود و آنها وادار می شوند تا در سرزمینی جدید پناه گیرند.

با وجود اکران بیش از یک دهه از آخرین فیلم، The Way of Water در گیشه غوغا کرد و به نظر می رسد به فروش 2 میلیارد دلاری نیز برسد. در حالی که بعید به نظر می رسد که این فیلم به اوج فروش عظیم فیلم اول برسد، اما همچنان یک اثر قدرتمند و تاثیرگذار است و جایگاه کامرون را در کتاب رکوردهای باکس آفیس تثبیت کرده است. آواتار 2 از پرفروشترین فیلم های جیمز کامرون می باشد.

2. Titanic (1997)

Titanic از فیلم های جیمز کامرون

$2,194,690,964

تایتانیک که یکی از بهترین فیلم‌های عاشقانه تمام دوران است، تراژدیِ بر پایه حقیقتی را روایت می‌کند؛ داستان عشقی بین رز اشراف‌زاده (کیت وینسلت) و جک رعیت (لئوناردو دی کاپریو). همانطور که عاشقان جوان از اوقات خود با هم لذت می برند، شادی آنها با ورود کوه یخ سرنوشت ساز و فاجعه مرگباری که به همراه دارد کوتاه می شود.

تایتانیک موفقیت بزرگی بود و داستان عشق لطیف و زیبای آن جهان را فرا گرفت. این فیلم توانست تاجِ پردرآمدترین فیلم تمام دوران را به مدت 12 سال از آن خود کند، تا اینکه کامرون خودش رکورد خودش را باری دیگر شکاند. تایتانیک از نمادین ترین فیلم های جیمز کامرون و تاریخ است.

1. Avatar (2009)

Avatar از فیلم های جیمز کامرون

$2,922,917,914

جیک سالی (سام ورتینگتون) به عنوان بخشی از یک عملیات نظامی به سیاره پاندورا می‌رسد. پس از برخورد با ناوی بومی، سالی متوجه می شود که طرف او در درگیری خود اشتباه می کند و تصمیم می گیرد در کنار قبیله محلی بایستد و با نژاد خود مبارزه کند.

آواتار که پردرآمدترین فیلم تمام تاریخ است، به لطف جلوه‌های بصری و استفاده از فناوری سه بعدی به آن دست یافت. این رکورد برای مدت کوتاهی توسط Avengers: Endgame تصاحب شد، اما با انتشار مجدد این فیلم، آن افتخار را پس گرفت. بعید است که ادامه‌ی فیلم های آواتار از این رکورد پیشی بگیرند، اما باید یاد گر‌فته باشیم که هرگز فیلم های جیمز کامرون را دست‌کم نگیریم!

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − دو =