باکس آفیس: افتتاحیه 3 Ant-Man با فروش 350 میلیون دلاری

افتتاحیه 3 Ant-Man

افتتاحیه 3 Ant-Man از دیزنی با فروش ۱۱۰ میلیون دلاری در باکس آفیس داخلی و 350 میلیون دلاری جهانی انتظارات را پشت سر گذاشت و بزرگترین آخر هفته افتتاحیه سه گانه مارول را به ثمر رساند. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

انتظار می‌رود پس از افتتاحیه 3 Ant-Man این فیلم ماجراجویی ابرقهرمانی با بازی پل راد و اوانجلین لیلی در نقش قهرمانان ۱۱۸ میلیون دلار یا ۱۲۰ میلیون دلار از ۴۳۴۵ سینمای آمریکای شمالی تا روز رئیس‌جمهور در روز دوشنبه به دست آورد. این اولین نمایش داخلی 100 میلیون دلاری سال 2023 است. این فیلم 121 میلیون دلار در باکس آفیس بین المللی اضافه کرد و مجموع فروش جهانی خود را به 350 میلیون دلار رساند. «کوانتومانیا» نتوانست انتظارات را در چین برآورده کند و 19.2 میلیون دلار فروخت.

اگرچه این سه دنباله بدترین نقدهای مجموعه را دریافت کرد «کوانتومانیا» جهش زیادی نسبت به نسخه‌های قبلی خود داشت و از افتتاحیه‌های «مرد مورچه‌ای» (57 میلیون دلار) در سال 2015 گذشت. و دنباله 2018 «مرد مورچه ای و زنبور» (76 میلیون دلار). احساسات انتقادی به ندرت برای افتتاحیه آخر هفته های فیلم های مارول مهم است. اما این نوع تبلیغات دهان به دهان می تواند بر فروش بلیط در هفته های آینده تأثیر بگذارد. علاوه بر میانگین ضعیف 49 درصدی آن در Rotten Tomatoes، تماشاگران فیلم را با CinemaScore “B” زینت دادند.

افتتاحیه 3 Ant-Man

مقایسه با سایر آثار مارول

دیوید آ. گراس، مدیر مشاوره فیلم حین افتتاحیه 3 Ant-Man می‌گوید: «مرد مورچه‌ای» جزو برترین مجموعه‌های مارول نیست. و نقدها و نمرات تماشاگران به‌طور نامشخصی ملایم هستند و می توان گفت خیلی خیجانی و وسوسه کننده نیستند. اما در هر صورت یک گام دیگر برای این فرنچایز است.

حتی با وجود مجموع تعطیلات چهار روزه انتظار نمی رفت که فیلم بتواند فروش زیادی داشته باشد. دنباله های قبلی مجموعه های دیگر مارول از جمله «دکتر استرنج در چند جهان جنون» (185 میلیون دلار برای شروع)، «ثور: عشق و تندر» (144 میلیون دلار) و «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» (181 میلیون دلار) شروع شدند.

اولین «مرد مورچه ای» و دنباله آن در سال 2018، که می تواند نقطه مقایسه بهتری برای «کوانتومانیا» باشد. به ترتیب با 519 و 622 میلیون دلار در سرتاسر جهان به فروش رسید.

این نشانه خوبی است زیرا آخرین ماجراجویی «مرد مورچه ای» مسئولیت بزرگ شروع فاز پنجم دنیای سینمایی مارول را بر عهده دارد. در ادامه با “Guardians of the Galaxy Vol. 3 در 5 مه رو به رو خواهیم شد.

افتتاحیه 3 Ant-Man

جایگاه دوم و سوم

«مرد مورچه ای 3» بیش از یک ماجراجویی ماورایی عمل کرد و باعث شد که در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد. بلاک باستر ماندگار جیمز کامرون «آواتار: راه آب» در دهمین آخر هفته اکران خود در جایگاه دوم باقی ماند و در آخر هفته 6.4 میلیون دلار و حدود 8 میلیون دلار تا دوشنبه از 2675 سینما به فروش رسید. تا به امروز این دنباله علمی تخیلی در آمریکای شمالی 658 میلیون دلار فروش داشته است و از «دنیای ژوراسیک» 2015 به عنوان نهمین فیلم بزرگ تاریخ باکس آفیس داخلی پیشی گرفته است. در آخر هفته «راه آب» در سطح جهان از 2.2433 میلیارد دلار عبور کرد. که برای پیشی گرفتن از «تایتانیک» (2.2428 میلیارد دلار) به عنوان سومین فیلم پرفروش تاریخ، کافی بود.

در جایگاه 3 دنباله انیمیشن یونیورسال “گربه چکمه پوش: آخرین آرزو” نیز به طرز شگفت آوری قوی باقی مانده است و در آخر هفته 5.3 میلیون دلار و تا دوشنبه 7.1 میلیون دلار از 3012 مکان به فروش رسانده است. این فیلم که در دنیای «شرک» اتفاق می‌افتد. در ماه دسامبر در سینماها اکران شد و ۱۶۷ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۴۰۰ میلیون دلار در سطح جهانی به دست آورد.

افتتاحیه 3 Ant-Man

مایک جادویی

قهرمان آخر هفته گذشته « Magic Mike’s Last Dance » به رتبه چهارم سقوط کرد و در آخر هفته 5.5 میلیون دلار کسب کرد و از 3034 سینما تا دوشنبه 6 میلیون دلار تخمین زده شد. پس از دو هفته اکران، سومین پارت «مایک جادویی» به رهبری چانینگ تاتوم و سلما هایک به فروش 18.1 میلیون دلاری دست یافت.

« Knock at the Cabin» یونیورسال با 3.9 میلیون دلار در آخر هفته و 4.49 میلیون دلار تا دوشنبه از 2601 سینما در رده پنج برتر قرار گرفت. آخرین فیلم روانشناختی از M. Night Shyamalan تا به امروز 30.9 میلیون دلار فروش داشته است.

تنها یک فیلم مهیج جنایی لیام نیسون «مارلو» آنقدر شجاع بود که در برابر «مرد مورچه ای و زنبور: کوانتومانیا» اکران شود. این فیلم به سختی در بین 10 فیلم برتر قرار گرفت و با 1.9 میلیون دلار در آخر هفته و 3 میلیون دلار تا دوشنبه از 2281 مکان در جایگاه نهم قرار گرفت.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =