رتبه‌بندی فیلم های کارگردانی شده توسط بن افلک

فیلم های کارگردانی شده توسط بن افلک

بن افلک در حدود 30 سال گذشته در صنعت فیلم آمریکا حضور ثابتی داشته است. و حرفه‌ای را تجربه کرد‌ه است که تغییرات زیادی را پشت سر گذ‌اشته است. به عنوان مثال، او بازی در فیلم‌های کوچک‌تر را در دهه 1990 شروع کرد، اما در پایان آن دهه به یک بازیگر دست‌اول تبدیل شد. علاوه بر این، او همچنین در سال 1997 با مت دیمون فیلم تحسین شده‌ی Good Will Hunting را نوشت. و سپس در سال 2007 به عنوان کارگردان نیز شروع به کار کرد. علاوه بر این، او ثابت کرد که می تواند در بسیاری از فیلم هایی که کارگردانی کرده هم بازی کند. با معرفی فیلم های کارگردانی شده توسط بن افلک همراه ما باشید.

5. Live by Night (2016)

Live by Night از فیلم های کارگردانی شده توسط بن افلک

متأسفانه، Live by Night تنها حلقه ضعیف در فیلم‌شناسی بسیار خوب افلک به عنوان کارگردان است. این اثر یک درام گانگستری بلندپروازانه است که در دوران ممنوعیت اتفاق می‌افتد، و تعداد انگشت شماری از اجراهای جانبی را به نمایش می‌گذارد که همگی بسیار خوب هستند. به طور کلی این فیلم از نظر بصری زیبا به نظر می‌رسد، و چند سکانس اکشن وجود دارد که بسیار خوب آنها را نشان می‌دهد.

4. Gone Baby Gone (2007)

Gone Baby Gone از فیلم های کارگردانی شده توسط بن افلک

حتی اگر فیلم Gone Baby Gone به خوبی برخی از کارگردانی های بعدی بن افلک نباشد، قبل از هر چیز باید گفت که به عنوان اولین کارگردانی‌اش، داستانی بسیار قوی است. همچنین این تنها فیلم بلندی است که او کارگردانی کرده است که در آن در هیچ نقشی ظاهر نمی شود و نقش اصلی در اینجا به برادرش کیسی افلک می رسد. خلاصه داستان درباره دو کارآگاه خصوصی در بوستون است که وظیفه تحقیق درباره ناپدید شدن یک دختر چهار ساله را بر عهده دارند.

فیلم با همین فرض ساده شروع می‌شود، اما در طول مسیر راه‌های مختلفی برای طی کردن پیدا می‌کند و در این روند تبدیل به یک فیلم جنایی/معمایی شگفت‌انگیز می‌شود. بن افلک برای اولین فیلم بلند خود، پشت دوربین کار بسیار خوبی انجام می دهد، و برادرش و بقیه بازیگران همگی خوب عمل می کنند. ممکن است به اندازه بهترین فیلم‌های او خاطره‌انگیز یا چشمگیر نباشد، اما Gone Baby Gone قطعاً نباید نادیده گرفته شود. این فیلم از بهترین فیلم های کارگردانی شده توسط بن افلک است.

3. Air (2023)

Air از فیلم های کارگردانی شده توسط بن افلک

وقتی نوبت به رتبه‌بندی پنج فیلمی می‌شود که او تاکنون کارگردانی کرده است، تازه‌ترین فیلم بن افلک دقیقاً در میانه‌ی فیلم‌شناسی او قرار دارد. آن فیلم Air است و یک فیلم خوش‌ساخت، سرگرم‌کننده و همه‌جانبه است که بر اساس داستان واقعی این است که نایک چگونه سری کفش‌های بسکتبال ایر را طراحی کرد.

مطلب مرتبط: تریلر فیلم Air با بازی مت دیمون و بن افلک

این فیلم هیچ قاعده فیلمنامه نویسی یا فیلمسازی را بازنویسی نمی کند، اما داستان جالبی را به گونه ای روایت می کند که تماشای آن لذت بخش است، حتی برای بینندگانی که معمولاً علاقه ای به بسکتبال ندارند. دیالوگ های خوب، اجراهای متقاعدکننده ایر را در کل جذاب‌تر نگه می‌دارد، و قطعاً بینندگان را خشنودتر می‌کند.

2. The Town (2010)

The Town از فیلم های کارگردانی شده توسط بن افلک

این اثر یک فیلم مهیج است که حول محور دزدی های بانک می باشد. داستان فیلم، رهبر یک باند دزدی را دنبال می کند که عاشق مدیر شعبه بانکی می شود که از آن سرقت کرده‌اند. این، همه زندگی او را به خطر می‌اندازد.

مطمئناً این فیلم به عنوان یک اثر مهیج، عالی است، و وقتی صحبت از صحنه های اکشن می شود، تماشای آن واقعاً جذاب است. این اثر یک فیلم قوی‌تر و مطمئن‌تر از فیلم قبلی افلک است، یعنی Gone Baby Gone. بن افلک با این فیلمش ثابت کرد که خیلی چیزها برای گفتن‌ دارد. این فیلم یکی از فیلم های کارگردانی شده توسط بن افلک است.

1. Argo (2012)

Argo از فیلم های کارگردانی شده توسط بن افلک

بهترین فیلم بن افلک هم اتفاقاً همان فیلمی است که بیشترین تحسین منتقدان را به دست آورد و حتی موفق شد اسکار بهترین فیلم را نیز دریافت کند. آن فیلم آرگو، محصول سال 2012 بود، که یک درام/هیجان انگیز تاریخی است که یک داستان واقعی عجیب و غریب را روایت می کند. داستانی که شامل عملیات سیا برای ساخت یک فیلم جعلی در ایران است. در حالی که برای هدف واقعی (و فوق محرمانه) بیرون کشیدن شش آمریکایی در آنجا حضور دارد. آمریکایی‌هایی در یک دوره درگیری در آنجا به دام افتاده‌اند.

مانند دیگر فیلم‌های بن افلک، این اثر نیز بازیگران قابل توجهی دارد که همگی کارهای خوبی انجام می‌دهند.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هشت =