رتبه‌بندی فیلم های آرون اکهارت

فیلم های آرون اکهارت

کیفیت یک فیلم نباید ارزش یک بازیگر را تعیین کند و اکهارت یکی از دست کم گرفته‌شده‌ترین بازیگرانی است که امروزه کار می‌کند. در اینجا با معرفی فیلم های آرون اکهارت، همراه ما باشید.

8. Olympus Has Fallen (2013)

Olympus Has Fallen از فیلم های آرون اکهارت

از بین دو فیلم جان سخت در کاخ سفید که در سال 2013 اکران شدند، و Olympus Has Fallen، مطمئناً دومی سرگرم کننده تر بود.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی فیلم های جان سخت

پیوند واقعا عالی بین اکهارت و باتلر و سبک قدیمی کارگردان اثر، آنتوان فوکوا باعث شد Olympus Has Fallen احساسی به مخاطب القا کند که گویی درست از اوج شکوه اکشن دهه 1990 بلند شده است.

7. Sully (2016)

Sully از فیلم های آرون اکهارت

برخی از منتقدان کار کارگردانی کلینت ایستوود در قرن بیست و یکم را آشکارا سیاسی و تحریک آمیز می دانند، اما فیلم بیوگرافی سالی او در سال 2016 صرفاً ادای احترامی واقعی به گروهی از مردان واقعی است که در شرایط فوق العاده ای کار قهرمانانه ای انجام دادند.

بر اساس داستان واقعی و تکان دهنده، سالی داستان خلبانان US Airways، کاپیتان سالی سولنبرگر (تام هنکس) و افسر اول جف اسکایلز (آرون اکهارت) را پس از فرود یک هواپیمای مسافربری مملو از مسافر در رودخانه هادسون دنبال می کند. این اثر از بهترین فیلم های آرون اکهارت است.

6. Bleed For This (2016)

Bleed For This از فیلم های آرون اکهارت

در حالی که Bleed for This به بسیاری از کلیشه‌هایی که با فیلم‌های زندگی‌نامه‌ای معمولی ارائه می‌شوند، پایبند است، ارزش آن را دارد که به دنبال اجراهای باورنکردنی در مرکز آن باشید. شاید این مایلز تلر بود که به خاطر بازی فیزیکی متحول کننده خود در نقش وینی پازیانزا، بوکسور سابق جهان، بیشترین توجه را به خود جلب کرد، اما این اکهارت در نقش مربی وینی، کوین رونی است که به فیلم کیفیتی الهام بخش می دهد.

پس از یک تصادف شدید رانندگی که باعث می‌شود او به شدت مجروح شود و امید چندانی به بهبودی کامل او وجود ندارد، رونی با نارضایتی موافقت می‌کند که به وینی کمک کند تا برای مسابقه دیگری تمرین کند،

5. Erin Brockovich (2000)

Erin Brockovich از فیلم های آرون اکهارت

جولیا رابرتز جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را برای بازی در نقش مادر مجرد و وکیل در فیلم ارین بروکوویچ، اثر استیون سودربرگ دریافت کرد. این فیلم داستان یک زن متواضع که یک مؤسسه بزرگ فاسد شرکتی را سرنگون کرد، در نوع خود الهام‌بخش خواهد بود، اما به لطف ویژگی‌های بازیگریِ رابرتز، حتی قدرتمندتر از این حرف‌ها ظاهر می‌شود.

از جمله دلایلی که باعث شد داستان ارین بسیار منحصر به فرد به نظر برسد، این بود که بسیاری از افراد ظاهراً “معمولی” در زندگی او بودند که در نهایت در شرایط سخت کارهای “فوق العاده” را انجام دادند.

4. Rabbit Hole (2010)

Rabbit Hole از فیلم های آرون اکهارت

فیلم‌های مدرن زیادی وجود ندارند که غم و اندوه ناشی از از دست د‌ادن یک کودک را به سرسختیِ سوراخ خرگوش حل کرده باشند. این اثر به هیچ وجه تجربه‌ی آسانی نیست. همانطور که گفته‌ شد، کسانی که می توانند مطالب شدیدا احساسی را درک کنند، باید اثر درام جنایی جان کامرون میچل در سال 2010 را در اولویت قرار دهند.

در حالی که نیکول کیدمن به خاطر بازی ویرانگر خود در نقش مادر داغدار بکا کوربت نامزدی اسکار را به دست آورد، اکهارت متأسفانه به دلیل کار به همان اندازه جذابش در نقش همسرش، هاوی، از جوایز کنار گذا‌شته شد.

3. Thank You For Smoking (2005)

Thank You For Smoking از فیلم های آرون اکهارت

Thank You For Smoking نه تنها خنده دارترین (و تاریک ترین) کار کارگردانی جیسون ریتمن است. بلکه از نظر سیاسی مرتبط ترین فیلم با عناوین امروزی است. اکهارت در نقش فروشنده بزرگ تنباکو، نیک نیلور، ظاهراً هیچ مشکلی با این واقعیت ندارد که محصولات خطرناکی را می فروشد و آنها را مانند حریق منتشر می کند.

نیالور شخصیتی است که بی شباهت به جردن بلفورت (لئوناردو دی کاپریو) از گرگ وال استریت نیست. اگر بازی کاریزماتیک اکهارت در مرکز توجه فیلم نبود، به راحتی می شد به نقش او تنفر ورزید.

2. In the Company of Men (1997)

In the Company of Men از فیلم های آرون اکهارت

اکهارت در چندین فیلم با نمایشنامه نویسی که تبدیل به فیلمساز شد، یعنی نیل لابوت، همکاری کرد. اما In the Company of Men در سال 1997 به راحتی به عنوان بهترین تلاش مشترک آنها شناخته می شود. این درام اجتماعی داستان دو کارمند اداری ناراضی به نام‌های چد (اکهارت) و هاوارد (مت مالوی) را دنبال می‌کند که پس از جدایی اخیرشان تصمیم می‌گیرند از همه زنان انتقام بگیرند و یکی از همکاران زن خود را با یک بازی بی‌رحمانه عذاب دهند.

اجرای اکهارت بسیار وحشتناک تر از هر کار دیگری است که تا به حال انجام داده است. تصویر او از مردانگی سمی به طرز وحشتناکی یادآور ترول های اینترنتی امروزی است. این اثر از بهترین فیلم های آرون اکهارت است.

1. The Dark Knight (2008)

The Dark Knight از فیلم های آرون اکهارت

شوالیه تاریکی به حق به‌عنوان بهترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ شناخته می‌شود، اما در بین تمامی بازی‌های این فیلم، کار خیره‌کننده اکهارت در نقش هاروی دنت، دادستان منطقه شهر گاتهام، در مقایسه با بازی هیث لجر، نادیده گرفته می‌شود.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی بهترین سه‌گانه های ابرقهرمانی

با این حال، این اکهارت است که برای انتقال پیام حماسی و استادانه کریستوفر نولان بسیار ضروری است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − پنج =