فیلم های مارول که در سال 2023 منتشر خواهند شد

فیلم های مارول در سال 2023

سال 2023 سال خوبی برای طرفداران مارول است، چرا که فیلم های خوبی از این کمپانی مشهور برای اکران در سال 2023 تنظیم شده‌اند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی فیلم های مارول در سال 2023 بپردازیم. هالیوود در سال‌های اخیر تحت سلطه فیلم‌های ابرقهرمانی قرار گرفته است.

MCU فاز پنجم دنیای سینمایی خود را در سال 2023 آغاز می کند و این کار را با سه فیلم انجام خواهد داد. فیلم‌های مارول در سال 2023 همگی دنباله‌ای هستند بر فیلم های قبلی و به مخاطبان فرصتی دوباره می‌دهند تا تعدادی از بزرگترین شخصیت‌های این دنیای سینمایی را ببینند. در ابتدا، استودیو مارول قرار بود چهار فیلم را در سال جاری اکران کند، اما بنا به دلایلی این تعداد به سه فیلم کاهش یافت.

تمام سریال‌های مارول در سال 2023

پیش از اینکه به سراغ اصل ماجرا برویم، بد نیست سری به لیست سریال های مارول در سال 2023 بزنیم.

  • Marvel’s Moon Girl and Devil Dinosaur releases February 10, 2023, on Disney Channel
  • Marvel’s What If…? season 2 releases in early 2023 on Disney+
  • Secret Invasion releases in spring 2023 on Disney+
  • Echo releases in summer 2023 on Disney+
  • Loki season 2 releases in summer 2023 on Disney+
  • Ironheart releases in summer 2023 on Disney+
  • X-Men ’97 releases in fall 2023 on Disney+
  • Agatha: Coven of Chaos releases winter 2023 on Disney+

1/5

Ant-Man and the Wasp: Quantumania – February 17, 2023

Ant-Man and the Wasp: Quantumania از فیلم های مارول در سال 2023

فرانچایز Ant-Man در سال 2023 با عنوان Ant-Man and the Wasp: Quantumania به طور رسمی در 17 فوریه 2023 ادامه می یابد. دنباله آن بیش از چهار سال پس از اکران فیلم Ant-Man and the Wasp منتشر می شود. کارگردان اثر، پیتون رید برای این فیلم به نقش خود بازمی گردد و بار دیگر پل راد در نقش اسکات لانگ/مرد مورچه ای نقش اصلی را ایفا می کند. دیگر بازیگران بازگشته Ant-Man 3 عبارتند از: Evangeline Lilly در نقش Hope van Dyne/Wasp، Michael Douglas در نقش Hank Pym و Michelle Pfeiffer در نقش Janet van Dyne.

Ant-Man 3 قرار است نقش برجسته ای را در دنیای مارول ایفا کند، زیرا اولین فیلم فاز پنجم است. داستان فیلم حول محور Ant-Man و Wasp و بقیه شخصیت های اصلی می باشد که در قلمرو کوانتومی گیر کرده‌اند. آنها در طول این مدت با کَنگ فاتح ملاقات می کنند. انتظارات از این فیلم مارول بالاست و این موجب می شود تا این اثر از فیلم های مارول در سال 2023، یکی از مورد انتظارترین فیلم های سال باشد.

2/5

Guardians of the Galaxy Vol. 3 – May 5, 2023

Guardians of the Galaxy Vol. 3 از فیلم های مارول در سال 2023

قسمت سوم از فرنچایز محافظان کهکشان برای 5 می 2023 تنظیم شد‌ه است. باری دیگر شاهد نویسندگی و کارگردانی جیمز گان در این اثر هستیم. این فیلم به عنوان دنباله‌ای برای قسمت قبلی که شش سال قبل اکران شد، سا‌خته می‌شود. Guardians of the Galaxy 3 شخصیت ها و ستارگان اصلی فرنچایز را باز می گرداند: کریس پرت در نقش استار-لرد، زویی سالدانا در نقش گامورا، دیو باوتیستا در نقش درکس، بردلی کوپر در نقش راکت، وین دیزل در نقش گروت، کارن گیلان در نقش نبولا و پوم کلمنتیف در نقش سحابی.

بر کسی پوشید‌ه نیست که Guardians of the Galaxy 3 آخرین فیلم از این فرنچایز است. مارکتینگِ مارول برای این فیلم قبلاً به خط داستانی احساسی‌اش اشاره کرده است که انتظار می رود حداقل یک مرگ بزرگ در آن رخ دهد. داستان واقعیِ Guardians of the Galaxy 3 تایید نشده است، اما این فیلم داستان گذشته‌ی راکت را بررسی خواهد کرد. High Evolutionary مطمئناً نقشه شومی خواهد داشت که نگهبانان سعی خواهند کرد جلوی آن را بگیرند.

3/5

Spider-Man: Across the Spider-Verse – June 2, 2023

Spider-Man: Across the Spider-Verse از فیلم های مارول در سال 2023

فیلم بعدی مارول که در سال 2023 اکران می شود، دنباله انیمیشنیِ ساخت سونی، Spider-Man: Across the Spider-Verse است. این فیلم قرار است در تاریخ 2 ژوئن 2023 به طور انحصاری در سینماها اکران شود. Spider-Man: Across the Spider-Verse برگرفته از سه کارگردان به نام‌های جواکیم دوس سانتوس، کمپ پاورز و جاستین تامپسون است، در حالی که فیل لرد و کریس میلر هم برای نویسندگی بازگشته‌اند. تمامی صداپیشگان من جمله صداپیشگان مایلز و گوئن نیز برای ایفای مجدد نقش خود بازگشته‌اند.

Spider-Man: Across the Spider-Verse باری دیگر مایلز مورالز، اسپایدر گوئن و پیتر بی پارکر را به ماجراجوییِ چندجهانی می‌فرستد. در حالی که جهانِ مایلز محل اصلی فیلم اول بود، دنباله آن عمدتاً در جهان گوئن استیسی اتفاق خواهد افتاد. شخصیت شرور این انیمیشن، The Spot است که توسط جیسون شوارتزمن صداپیشگی می شود. سونی قبلاً اعلام کرده است که قصد دارد دنباله‌ای به نام Spider-Man: Beyond the Spider-Verse را در سال 2024 اکران کند. در نتیجه، مخاطبان می‌توانند انتظار داشته باشند که فیلم آینده مارول در سال 2023 به طور قابل توجهی فیلم چندجهانی بعدی Spider-Man را ایجاد کند. شاید حتی از تام هالند، توبی مگوایر، یا اندرو گارفیلد نیز کمئو های کوتاهی در آن دید‌ه شود.

4/5

The Marvels – July 28, 2023

The Marvels از فیلم های مارول در سال 2023

هنگامی که The Marvels در 28 ژوئیه 2023 اکران شود، سرانجام مخاطبان فرصتی دوباره برای تماشای ماجراجویی کارول دانورز خواهند داشت. این فیلم چهار سال پس از ملاقات بینندگان با ابرقهرمانِ مارول، بری لارسون در هیبتِ کاپیتان مارول سا‌خته می شود. کارگردانی این دنباله بر عهده نیا داکوستا و نویسندگی مگان مک دانل است. کاپیتان مارول بری لارسون تنها ابرقهرمان مونثِ فیلم The Marvels نیست، کامالا خان/خانم مارول و… نیز در این فیلم حضور خواهند داشت. همچنین بازگشت نیک فیوری (ساموئل ال جکسون) نیز تایید شد‌ه است.

5/5

Kraven the Hunter – October 6, 2023

Kraven the Hunter از فیلم های مارول در سال 2023

آخرین فیلم آینده‌ی مارول که قرار است در سال 2023 توسط سونی اکران شود، کراون شکارچی است که برای اکران در 6 اکتبر 2023 تأیید شد‌ه است. این فیلم کراون را پس از ونوم و موربیوس به سومین شرور دنیای مردعنکبوتی تبدیل می‌کند که فیلمی را به عنوان بخشی از دنیای این شخصیت از طرف کمپانی سونی دریافت می‌کند. کراون شکارچی با بازی آرون تیلور-جانسون در نقش سرگئی کراوینوف ایفا می‌شود. بازیگران این فیلم همچنین شامل راسل کرو در نقش پدر کراون، فرد هچینگر در نقش آفتاب‌پرست، آریانا دبوز در نقش کالیپسو و کریستوفر ابوت در نقش The Foreigner هستند.

داستان کرایون شکارچی هنوز تا حد زیادی یک راز است. در اوایل توسعه فیلم، گزارش شد که این فیلم اقتباسی از آخرین شکار کراون است، یک خط داستانی از کمیک معروفی که در آن کراون مرد عنکبوتی را شکار می‌کند. حتی یکی از نویسندگان فیلم گفت که کراون در این فیلم با مرد عنکبوتی روبرو خواهد شد. تا کنون هیچ تاییدی مبنی بر حضور مردعنکبوتی در Kraven the Hunter وجود نداشته است، چه بسا تام هالند یا شخص دیگری در نقش مردعنکبوتی عزیزمان بازی کند.

منبع: Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =