بهترین فیلم های اکشن تاریخ، رتبه‌بندی شده

بهترین فیلم های اکشن تاریخ

فیلم‌های اکشن با بالاترین امتیاز درسایت IMDb اغلب شاهکارهایی برنده جایزه هستند. شایان ذکر است که (به درستی) آثار متعددی از فرنچایزهای جنگ ستارگان و ارباب حلقه‌ها در فهرست بهترین فیلم های اکشن تاریخ در IMDb وجود دارد. و به‌خاطر تنوع، فقط آنهایی که امتیاز بالایی دارند در کنار سایر فیلم‌های اکشن که باید حتما ببینید، قرار خواهند گرفت. با مووی 21 در معرفی بهترین فیلم های اکشن تاریخ همراه باشید.

10. Léon: The Professional (1994)

Léon: The Professional از بهترین فیلم های اکشن تاریخ

لوک بسون، کارگردانِ Léon: The Professional، رابطه منحصر به فردی بین یک “تمیزکار” حرفه ای (هیتمن) و یک دختر 12 ساله به نام ماتیلدا را شکل می دهد. پس از کشته‌ شد‌ن والدینش توسط یک مامور فاسد DEA، ماتیلدا برای زنده ما‌ندن به لئون تکیه می کند. در نهایت او آموزش می بیند تا به یک قاتل بااستعداد تبدیل شود تا بتواند انتقام بگیرد.

پویایی جذاب و اغلب بحث‌برانگیز بین قهرمانان، محور اصلی فیلم است. اما سکانس های اکشن آن نیز قابل توجه است. لئون حرفه‌ای یکی از بهترین فیلم های اکشن تاریخ می باشد.

9. Gladiator (2000)

Gladiator از بهترین فیلم های اکشن تاریخ

گلادیاتور با الهام از کتاب دانیل پی. مانیکس، به نام کسانی که در شرف مرگ هستند سا‌خته شد‌ه است. این اثر یک فیلم موفق در گیشه است که تجربیات ژنرال رومی ماکسیموس دسیموس مریدیوس را به نمایش می گذارد. هنگامی که کومودوس خائن جاه‌طلب، پدر (و خانواده) ماکسیموس را می‌کشد و تاج و تخت را برای خودش مدعی می‌شود، قهرمان داستان مجبور به بردگی می‌شود و تبدیل به یک گلادیاتور می‌شود و برای انتقام گرفتن‌ می‌جنگد.

گلادیاتور به خاطر نمایش جذابش از تاریخ شهرت دارد و در به تصویر کشید‌ن نبردهای مرگ و زندگی بین گلادیاتورها بسیار عالی عمل می کند.

8. Harakiri (1962)

Harakiri از بهترین فیلم های اکشن تاریخ

هاراکیری فیلمی ژاپنی است که در دوره ادو در ژاپن اتفاق می‌افتد و داستان رونین هانشیرو تسوگومو را دنبال می‌کند. او نزد ارباب فئودال محلی می رود تا درخواست مرگ شرافتمندانه ای توسط سپپوکو کند، اما به دلیل حادثه اخیر مربوط به یک سامورایی جوان تر که همان چیز را می خواست، مورد تمسخر و بازجویی قرار می گیرد.

این فیلم به کارگردانی ماساکی کوبایاشی به خاطر داستان قدرتمند و پر پیچ و خمش به یاد می‌آید. هاراکیری پیامی سخت درباره فساد و ناموس در خود دارد. به علاوه، سکانس‌های اکشن بدون نقص آن حتی تا به امروز هم شگفت‌انگیز هستند. هاراکیری یکی از بهترین فیلم های اکشن تاریخ است.

7. Seven Samurai (1954)

Seven Samurai از بهترین فیلم های اکشن

هفت سامورایی به کارگردانی آکیرا کوروساوا، بر روی گروهی از رونین متمرکز است که توسط ساکنان یک دهکده فقیر برای محافظت از آنها در برابر راهزنان استخدام می شوند. هفت جنگجو باید راهی برای همکاری با هم پیدا کنند تا از دزد‌یدن محصولات غیرنظامیان توسط سارقان جلوگیری شود.

این فیلم تاثیرگذار، شاهکاری است که ژانر اکشن را تعریف می کند و از تکنیک های بدیع در هر دو جنبه روایی و فنی استفاده می کند. فیلمبرداری پیچید‌ه آن به عنوان گامی مهم در استفاده از زوایای مختلف برای گر‌فتن یک سکانس اکشن عمل کرد. این فیلم همچنین داستان گروهی از قهرمانان را آغاز کرد که برای رسید‌ن به یک هدف یا شکست داد‌ن یک آنتاگونیست گرد هم می آیند، که هنوز هم از این موضوع استفاده می شود.

6. Terminator 2: Judgment Day (1991)

Terminator 2: Judgment Day از بهترین فیلم های اکشن تاریخ

Terminator 2: Judgment Day، فیلمی علمی-تخیلی و اکشن با داستانی کاملاً هیجان انگیز است که حول یک دستگاه مدل T-800 می چرخد ​​که برای محافظت از جان کانر، آینده مقاومت بشر، به گذ‌شته فرستاده‌ شد‌ه است.

کارگردانیِ جیمز کامرون از نظر بصری، روایت و صحنه های اکشن، بهتر از فیلم اصلی می باشد. نبردهای T-1000 با T-800 بسیار چشمگیر است. ترمیناتور 2 از بهترین فیلم های اکشن تاریخ است.

5. Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back (1980)

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Bac از بهترین فیلم های اکشن تاریخ

ادامه داستان حماسی اسکای واکر به کارگردانی اروین کرشنر، سه سال پس از وقایع فیلم سال 1977 می‌گذرد. Empire Strikes Back نبرد بین امپراتوری کهکشانی به رهبری امپراتور پالپاتین و اتحاد شورشیان به رهبری پرنسس لیا ارگانا را به تصویر می کشد. در جایی دیگر در کهکشان، لوک به دنبال استاد جدای، یودا می گردد تا برای رویارویی اجتناب ناپذیر خود با ارباب سیث، دارث ویدر آماده شود.

اکثر طرفداران موافق هستند که فیلم 1980 هنوز بهترین فیلم از سه گانه اصلی است. این فیلم اکشن های بسیار شگفت‌انگیزی داشت و پیچ و خم های داستانی به بهترین نحو نو‌شته شد‌ه بودند.

4. The Matrix (1999)

The Matrix از بهترین فیلم های اکشن تاریخ

ماتریکس فیلمی است که نیازی به معرفی ندارد. این فیلم اکشن علمی-تخیلی که توسط Wachowskis کارگردانی شد‌ه است، یک فرنچایز بسیار موفق را آغاز می کند که از تجربیات نئو پیروی می کند. در فیلم اول، نئو یک برنامه نویس کامپیوتر و هکر بی ادعا (به نام توماس اندرسون) است که به زودی متوجه می شود که واقعیت آن چیزی نیست که به نظر می رسد.

این اثر پر اکشن، صحنه‌های مبارزه تخیلی را به تصویر می‌کشد که دانش جدید نئو درباره محیط اطرافش را در بر می‌گرفت. هیچ طرفداری هرگز سکانس های بی نظیرِ اکشن این فیلم را فراموش نمی کند. ماتریکس یکی از بهترین فیلم های اکشن تاریخ است.

3. Inception (2010)

Inception از بهترین فیلم های اکشن

فیلم Inception به کارگردانی کریستوفر نولان که اغلب در کنار بهترین فیلم های علمی-تخیلی تمام دوران قرار د‌اده می شود، داستان گروهی از دزدان حرفه ای به رهبری دام کاب را دنبال می کند. کاب و گروهش «استخراج‌دهنده‌هایی» هستند که وظیفه بی‌سابقه‌ای در کا‌شتن یک ایده به جای سرقت اطلاعات را بر عهده دارند. در طول داستان، آشکار می شود که امنیت بالای غیرمنتظره در ناخودآگاه قربانی و گذشته خود کاب می تواند این ماموریت را به خطر بیندازد.

این فیلم به خاطر جلوه‌های بصری خیره‌کننده، روایت بدیع و صحنه‌های اکشن جذابش جوایز بسیاری را دریافت کرده است. به لطف محیط منحصربه‌فرد، نولان زمان زیادی را صرف خلق صحنه‌های مبارزه شگفت‌انگیز در ناخودآگاه اشخاص می‌کند. اینسپشن یکی از بهترین فیلم های اکشن تاریخ است.

2. The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

The Lord of the Rings: The Return of the King از بهترین فیلم های اکشن تاریخ

بر اساس رمان جی آر آر تالکین اثر سال 1955، پیتر جکسون، کارگردان فیلم بازگشت پادشاه به طرز ماهرانه ای خطوط داستانی اصلی به تصویر کشید‌ه شد‌ه در دو فیلم اول این سه گانه را با هم ترکیب می کند. فرودو بگینز دوست داشتنی بیش از هر زمان دیگری به قلب کوه Doom نزدیک شد‌ه است، در حالی که گندالف و بقیه گروه نیروهای خود را جمع می کنند تا حواس سائورون را پرت کنند و به هابیت فرصت مبارزه بدهند.

طرفداران این سه گانه اغلب موافق هستند که فیلم پایانی بهترین فیلم این فرنچایز است، زیرا نتیجه رضایت بخشی را برای تماشاگران و طرفدارانی ارائه می دهد که در طول سال ها آن را تماشا کرده‌اند.

1. The Dark Knight (2008)

The Dark Knight از بهترین فیلم های اکشن تاریخ

دومین قسمتِ نولان از سه گانه اصلی، شوالیه تاریکی، هنوز در میان بهترین لایو اکشن های بتمن است. این فیلم تاریک و تلخ بر روی تلاش های بتمن برای همکاری با دادستان منطقه، هاروی دنت و ستوان پلیس جیمز گوردون برای شکست داد‌ن جنایات سازمان‌یافته در گاتهام متمرکز است. یک شرور مرموز به نام جوکر تلاش های خود را به روش های فاجعه باری پیچید‌ه می کند.

صحنه‌های اکشن اثر در ترکیب اخلاق خاکستری که بتمن به آن شهرت دارد و خشونت آنتاگونیست فیلم، قابل توجه است. شوالیه تاریکی یکی از بهترین فیلم های اکشن تمام تاریخ است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 11 =