رتبه‌بندی بهترین فیلم های ادگار رایت

بهترین فیلم های ادگار رایت

ادگار رایت یکی از ستوده‌ترین و با استعدادترین کارگردانان امروزی است. او برخی از محبوب‌ترین آثار را خلق کرده است، از اسکات پیلگریم در مقابل جهان گرفته تا Shaun of the Dead، که به کلاسیک‌های کالت تبدیل شده‌اند. با معرفی بهترین فیلم های ادگار رایت همراه باشید.

10. The Adventures of Tintin (2011)

The Adventures of Tintin از بهترین فیلم های ادگار رایت

اگرچه کارگردانی این اثر به عهده رایت نبود، اما The Adventures of Tintin هنوز هم امتیاز فوق العاده خوبی داشت. این انیمیشن که در سال 2011 منتشر شد، در مورد یکی از شخصیت های مشهور کتاب های مصور، تن تن و سگش اسنوی بود، و حدود 370 میلیون دلار در گیشه به دست آورد، اما مهمتر از آن، در آزمون زمان مقاومت کرد و همچنان از نظر بصری خیره کننده به نظر می رسد.

ادگار رایت در ماجراهای تن تن فیلمنامه‌نویسی را انجام داد‌ه است. دیالوگ های پرانرژی، جذاب، و پر از کنایه نشان‌دهنده سبک او است. فیلمنامه رایت یکی از به یاد ماندنی‌ترین نویسندگی‌ها است و خود فیلم یکی از بهترین‌ها در این ژانر است.

9. Last Night in Soho (2021)

Last Night in Soho از بهترین فیلم های ادگار رایت

فیلم Last Night in Soho بدترین فیلم ادگار رایت است. با این حال، بدترین اثر او به معنای پایین بودن کیفیت این فیلم نیست، زیرا امتیاز 76 درصدی در راتن تومیتوز دارد. ممکن است این فیلم به دلیل پرداختن به عناصر ماوراءالطبیعه، برای برخی از منتقدان ضعیف بود‌ه باشد، اما ادگار رایت همچنان به درستی و حتی به طرز شگفت انگیزی به موضوع اثر پرداخته است.

Last Night in Soho دارای برخی از خیره کننده ترین قاب های بصری است که سبک زندگی و مناظر لندن را در دهه 1960 به تصویر کشیده و حس نوستالژی را در مخاطبان بر می انگیزد.

8. Scott Pilgrim vs the World (2010)

Scott Pilgrim vs the World از بهترین فیلم های ادگار رایت

Scott Pilgrim vs the World یک فیلم کلاسیک کالت است. و قطعا یکی از محبوب ترین کمدی های بیست سال اخیر است. این فیلم در سال 2020 وارد دهمین سالگرد اکران خود شد، اما بسیاری از مردم هنوز دیالوگ ها و صحنه های آن را به یاد دارند، گویی که اخیراً منتشر شده است.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های سال ۲۰۱۰

این فیلم از لحاظ بصری خیره کننده و استادانه تدوین شده است، و امتیاز 82% شگفت انگیز در سایت راتن تومیتوز را دارد. این اثر از بهترین فیلم های ادگار رایت است.

7. Ant-Man (2015)

Ant-Man از بهترین فیلم های ادگار رایت

به نظر می رسد مرد مورچه‌ای همه چیز را دارد: پل راد در نقش قهرمان اصلی، ادگار رایت در نقش فیلمنامه‌نویس و پیتون رید روی صندلی کارگردانی. این اثر فیلم دیگری است که رایت فقط در نویسندگیِ آن نقش داشته است، اما این کار را به تماشایی ترین روش انجام داد.

به نظر می رسد استعداد ادگار رایت در ماجراجویی و اکشن برای دنیای سینمایی مارول مناسب است، زیرا Ant-Man یکی از بهترین فیلم های اوست، اگرچه از نظر محبوبیت نیز یکی از آندرریتدترین فیلم های MCU است.

6. The World’s End (2013)

The World's End از بهترین فیلم های ادگار رایت

The World’s End پایانی شگفت‌انگیز برای یک مجموعه فوق‌العاده به نام سه‌گانه کورنتو است. این فیلم داستان دوستی، بلوغ و مسئولیت پذیری در قبال زندگی و اعمال خود است. اوه، و همچنین در مورد تهاجم بیگانگان است. توانایی رایت برای جمع‌آوری چنین ستارگانی در فیلم نیز بی‌توجه نمی‌ماند: سایمون پگ، نیک فراست، پدی کانسیدین، مارتین فریمن و ادی مارسان در گروه بازیگری پرستاره‌ی این اثر حضور دارند.

این فیلم استعداد رایت در ترکیب ماوراءطبیعه با دنیای واقعی را به تصویر می کشد. سکانی های درام فیلم نیز خوب هستند. این اثر از بهترین فیلم های ادگار رایت است.

5. Attack the Block (2011)

Attack the Block از بهترین فیلم های ادگار رایت

زمانی که Attack the Block در سال 2011 منتشر شد، نام آشنای رایت در آن حضور داشت. این اثر یک کمدی پرطراوت و اکشن درباره گروهی از نوجوانان بود که تهاجم بیگانگان را از بلوک خود دفع می کردند. اگرچه رایت تنها تهیه‌کننده اجرایی فیلم بود، اما فیلم توسط دوست دیرینه‌اش جو کورنیش و سپس جان بویگا، ستاره نوظهور ساخته شد.

Attack the Block اولین فیلم بویگا بود. این فیلم به او و بقیه ستارگان این فیلم این امکان را داد تا استعدادهای خود را نمایان کنند و برای سال‌های آینده از تمجیدها بهره ببرند. این فیلم یکی از بهترین فیلم های حول محور تهاجم بیگانگان است و احتمالاً در این جایگاه نیز باقی خواهد ماند.

4. Hot Fuzz (2007)

Hot Fuzz از بهترین فیلم های ادگار رایت

بهترینِ بهترین‌ها باید همان چیزی باشد که همه با خودشان وقتی از Hot Fuzz صحبت می‌کنند، می‌گویند. این کمدی پلیسی به سرعت به یک اثر هیجانیِ شوم تبدیل می‌شود و زمانی که هر بیننده‌ای قصد دارد دوباره آن را تماشا کند، لایه‌ای دیگر به اطلاعات وی از این فیلم اضافه می‌کند.

در حالی که همه فیلم های رایت شاهکارهایی تماشایی هستند، Hot Fuzz احتمالاً شماره یک در این لیست باشد. شوخی‌ها و جناس‌های فراوان فیلم کاملاً قابل درک است.

3. Shaun of the Dead (2004)

Shaun of the Dead از بهترین فیلم های ادگار رایت

پس از خوابیدن سروصدای Spaced، طرفداران از دیدن بازگشت بازیگران این مجموعه (به‌علاوه بیل نیگی و پنه‌لوپه ویلتون) در فیلمی که از آن زمان به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک بریتانیایی قرن بیست و یکم شناخته می‌شود، هیجان‌زده شدند. Shaun of the Dead چیزی بیش از یک کلاسیک کالت است و عشق واقعی رایت به ژانر ترسناک زامبی ها را به نمایش می گذارد.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های زامبی

اگرچه انجام هردو وظیفه نویسندگی و کارگردانی کار دشواری است، اما واضح است که رایت برای این فیلم از جورج آ. رومرو، پادشاه ژانر ترسناک زامبی ها الهام گرفته است. با این حال، تماشای آن با هر چیزی غیر از اشتیاق دشوار است. اگر هرگز از نمایش‌ها و فیلم‌های با مضمون زامبی خوشتان نیامده، Shaun of the Dead به راحتی می‌تواند نظر شما را تغییر دهد.

3. Baby Driver (2017)

Baby Driver از بهترین فیلم های ادگار رایت

برای بعضی‌ها یک اثر عاشقانه، و برای برخی یک فیلم با مضمون دزدی است. Baby Driver قبل از پایان باشکوهش تمام این ژانرها را در بر می‌گیرد. علیرغم اینکه چندین موضوع (با موفقیت) در یک فیلم به کار گرفته شده است، این فیلم آشکارا به عنوان ادای احترام به یکی از مهمترین چیزهای بشریت – یعنی موسیقی – ساخته شد‌ه است.

این فیلم سزاوار تمام تحسین‌هایی است که دریافت کرده و یکی دیگر از آثار تماشایی در این فهرست است که با هربار تماشا بهتر و بهتر می‌شود. این اثر از بهترین فیلم های ادگار رایت است.

1. The Sparks Brothers (2021)

The Sparks Brothers از بهترین فیلم های ادگار رایت

از آنجایی که Baby Driver نشان می دهد که رایت چقدر برای موسیقی در زندگی خود اهمیت قائل است، امتیاز 96٪ برای فیلم مستند The Sparks Brothers اصلاً تعجب آور نیست. این اثر بدون هیاهوی زیادی ظاهر شد، اما داستانی شگفت‌انگیز و گیرا از زندگی و شکل‌گیری Sparks است، که گروهی متشکل از برادران ران و راسل مایل بود.

این گروه ممکن است یک انتخاب دور از ذهن به‌نظر بیاید، اما در واقع برای سبک کارگردانی رایت عالی است. این مستند به ​​وضوح یکپارچگی هنری، انعطاف پذیری، و چگونگی خلاقیت و شناخت را در امواج نت‌ها به نمایش می گذارد. رایت با این مستند، به عنوان یک هنرمند و با حضور بسیاری از هنرمندان دیگر، ادای احترام کاملی به برخی از بزرگان موسیقی کرد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 14 =