رتبه‌بندی بهترین فیلم های توشیرو میفونه

بهترین فیلم های توشیرو میفونه

تعداد کمی از بازیگران ژاپنی که در طول تاریخ پرده سینما را زیبا کرده‌اند، به اندازه توشیرو میفونه افسانه‌ای یا پرکار هستند. او در سال 1920 متولد شد و از اواخر دهه 1940 تا اواسط دهه 1990 نزدیک به 50 سال را به بازیگری گذراند و اغلب در نقش های اصلی ظاهر شد (مخصوصاً در اوج محبوبیتش). با معرفی بهترین فیلم های توشیرو میفونه همراه مووی 21 باشید.

10. 47 Ronin (1962)

47 Ronin از بهترین فیلم های توشیرو میفونه

داستان 47 رونین یک داستان افسانه ای است که بر اساس یک رویداد تاریخی واقعی از اوایل دهه 1700 است. رونین های داستان ما (که از سامورایی های بی استاد هستند) پس از اینکه ارباب آنها مجبور به ارتکاب سپپوکو می شود، چنین می شوند. برای گرفتن انتقام مرگ او، آنها قصد دارند به مقام دربار که مسئول رونین کردن آنها است حمله کرده و آن را ترور کنند. این اثر از بهترین فیلم های توشیرو میفونه است.

9. Samurai I-III (1954-1956)

Samurai I-III از بهترین فیلم های توشیرو میفونه

از سال 1954، توشیرو میفونه در این سه گانه تحسین‌شده ایفای نقش کرد که در آن نقش شمشیرزن مشهور، موساشی میاموتو، یک شخصیت تاریخی واقعی از ژاپن را بازی کرد که بین سال های 1584 تا 1645 زندگی می کرد.

سامورایی یک (1954) داستان آموزش میاموتو را برای جنگجو بود‌ن را دنبال می کند. سامورایی دو (1955) او را در حال به چالش کشید‌ن شمشیرباز معروف دیگری به تصویر می کشد. و سامورایی سه (1956) داستان میاموتوی باتجربه تری را نشان می دهد که توسط یک شمشیرباز آینده دار دیگر به چالش کشید‌ه می شود.

8. Hell in the Pacific (1968)

Hell in the Pacific از بهترین فیلم های توشیرو میفونه

هیچ کمبودی در فیلم های جنگ جهانی دوم وجود ندارد، اما تعداد کمی از آنها به اندازه جهنم در اقیانوس آرام جاه طلبانه هستند. این اثر یک فیلم ساده و مینیمالیستی است که دو بازیگر دارد: لی ماروین در نقش یک سرباز آمریکایی و توشیرو میفونه هم نقش یک سرباز ژاپنی را بازی می‌کند. هر دو در جزیره ای گیر کرده اند و قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر نیستند. این اثر به لطف کارگردانی زیبای خود، یکی از بهترین فیلم های توشیرو میفونه می باشد.

7. Throne of Blood (1957)

Throne of Blood از بهترین فیلم های توشیرو میفونه

آکیرا کوروساوا در طول زندگی حرفه ای خود چندین اقتباس از شکسپیر ساخت، اما تاج و تخت خون همان چیزی است که به متن اصلی نزدیکتر است. متن داستان در مورد بحث تراژدی نمادین مکبث است که حول محور یک مرد است که از طریق یک پیشگویی می فهمد که به قدرتی بزرگ دست خواهد یافت و تصمیم می‌گیرد اطمینان حاصل کند که آن قدرت را هر طور که لازم است به دست می‌آورد.

میفونه نقش اصلی داستان را بازی می‌کند. او در اینجا یک جنگجوی سامورایی است که هر چه اعمال وحشتناک‌تری مرتکب می‌شود، به طور فزاینده‌ای بر پارانویا و توهمش غلبه می‌کند. این فیلم یکی از بهترین و برجسته‌ترین بازی‌های اوست.

6. Tora-san Goes North (1987)

Tora-san Goes North از بهترین فیلم های توشیرو میفونه

توشیرو میفونه تنها در یکی از فیلم‌های این مجموعه ظاهر می‌شود، اما این اثر اتفاقاً یکی از بهترین‌هاست و در عین حال یکی از آخرین بازی‌های واقعاً عالی این بازیگر افسانه‌ای است. میفونه نقش دامپزشکی را بازی می‌کند که در طول سفرهای تورا با تورا درگیر می‌شود و وقتی تورا عاشق دختر دامپزشک می‌شود، اوضاع پیچیده‌تر می‌شود.

5. Red Beard (1965)

Red Beard از بهترین فیلم های توشیرو میفونه

آخرین همکاری آکیرا کوروساوا و توشیرو میفونه ریش قرمز بود، یک درام سه ساعته درباره یک دکتر ماهر اما سختگیر که یک دانشجوی پزشکی جوان را زیر بال خود می گیرد.

ریش قرمز موفق می شود توشیرو میفونه را در بهترین حالت خود به نمایش بگذارد. این فیلم یکی از بهترین فیلم های توشیرو میفونه است.

4. The Sword of Doom (1966)

The Sword of Doom از بهترین فیلم های توشیرو میفونه

شمشیر عذاب در خور این عنوان بیمارگونه است. این فیلم یکی از تاریک ترین فیلم های سامورایی تمام دوران است. این اثر داستان شمشیرزنی به نام ریونوسوکه را دنبال می کند که به یک ماشین کشتار خونسرد، به ظاهر شکست ناپذیر و غیراخلاقی مشهور است. او به تدریج بر اثر اعمالش دیوانه می شود و کسانی که سعی می کنند جلوی او را بگیرند در نهایت محکوم به شکست به نظر می رسند.

تاتسویا ناکادای بزرگ در اینجا در نقش اصلی بازی می‌کند و آن را به یکی از فیلم‌هایی تبدیل می‌کند که میفونه و او با هم در آن ظاهر شده‌اند. میفونه نقشی کمی کمرنگ دارد، زیرا نقش یک شمشیرزن رقیب را بازی می کند که در یک نقطه از فیلم ثابت می کند که حریف شایسته ای برای ریونوسکه است. دیدن تقابل این دو بازیگر روی پرده سینما همیشه عالی است.

3. Yojimbo (1961)

Yojimbo از بهترین فیلم های توشیرو میفونه

یوجیمبو فیلم دیگری است که هم توشیرو میفونه و هم تاتسویا ناکادای را به نمایش می‌گذارد، هرچند که در اینجا، میفونه قطعا حرف اول را می‌زند. این اثر یک فیلم کلاسیک از آکیرا کوروساوا است که داستان یک مرد سرگردان تنها را روایت می کند که به یک شهر کوچک می آید..

سرجیو لئونه برای فیلمش، یک مشت دلار، از این فیلم الهام گرفت و به همین دلیل است که اگر ابتدای داستان این اثر برایتان آشنا است.

2. High and Low (1963)

High and Low از بهترین فیلم های توشیرو میفونه

بالا و پایین نشان می دهد که آکیرا کوروساوا می تواند یک فیلم جنایی عالی بسازد، همانطور که می تواند یک فیلم بزرگ سامورایی بسازد. توشیرو میفونه نقش یک مدیر ثروتمند را بازی می کند که پس از ربوده شد‌ن پسر راننده اش و گرفتن باج، درگیر یک نقشه اخاذی می شود.

این اثر نقطه‌ی اوجی برای آکیرا کوروساوا، توشیرو میفونه و تاتسویا ناکادای است. با دید‌ن این فیلم یکی از بهترین فیلم های توشیرو میفونه را تجربه خواهید کرد.

1. Seven Samurai (1954)

Seven Samurai از بهترین فیلم های توشیرو میفونه

در پایان، هفت سامورایی بهترین فیلمی است که آکیرا کوروساوا تا به حال ساخته است، و بهترین فیلمی است که توشیرو میفونه تا به حال در آن بازی کرده است. این اثر یک فیلم کلاسیک در ژانر اکشن است، و دلیلی وجود دارد که یکی از پربیننده‌ترین فیلم‌های جهان است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − هفت =