باکس آفیس: 2 Black Panther افتتاحیه بی نظیر با فروش 180 میلیون دلار

2 Black Panther

Black Panther: Wakanda Forever بالاخره باکس آفیس را دگرگون کرد. بزرگترین افتتاحیه سال Doctor Strange Multiverse of Madness با شروع 187 میلیون دلاری بود. با این وجود افتتاحیه 180 میلیون دلاری Wakanda Forever یک افتتاحیه بزرگ است و بزرگترین افتتاحیه تاریخ در ماه نوامبر، دومین افتتاحیه بزرگ سال، و سیزدهمین افتتاحیه باشکوه در تاریخ سینما است.  برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

طبق اخبار فیلم مووی 21 این دنباله با فروش 150 میلیون دلار در سطح بین‌المللی آغاز شد. به طور کلی درآمد جهانی به 330 میلیون دلار می رسد. آیا 2 Black Panther می تواند سومین فیلم در سال 2022 باشد که با وجود خارج شدن از بازار چین و روسیه فروش جهانی خود را به 1 میلیارد دلار برساند؟ ممکن است سخت باشد، اما غیرممکن نیست. پشت سر گذاشتن بیش از 500 میلیون دلار در گیشه داخلی و 500 میلیون دلار دیگر در خارج از کشور.

تمام این احتمالات در صورتی هست که تماشاگران این فیلم را دوست داشته باشند. اگر تماشاگران فیلم را دوست نداشته باشند داستان دیگری خواهد بود. اما استقبال مثبت نشان می‌دهد که 2 Black Panther نسبت به عناوین قبلی MCU امسال بهتر عمل خواهد کرد (Multiverse of Madness و Love Thunder به ترتیب ضریب‌های 2.2 و 2.3 داشتند).

2 Black Panther

 

جایگاه بلک آدام در باکس آفیس

در مورد بقیه باکس آفیس چیز هیجان انگیزی وجود ندارد. زیرا هالیوود از اکران فیلم های دیگر در هنگام اکران فیلم های مهم خودداری می کند. وقتی Black Panther در سال 2018 افتتاح شد، هیچ برنامه دیگری در آخر هفته افتتاح نشد.

بلک آدام که بزرگترین درآمد در فصل پاییز قبل از Wakanda Forever را داشت. با 8.6 میلیون دلار اختلاف در جایگاه دوم قرار گرفت.

Ticket to Paradise در چهارمین آخر هفته خود با افت 29 درصدی با 6.1 میلیون دلار در جایگاه سوم قرار گرفت و به عنوان یکی از بادوام ترین درآمدهای فصل و یکی از معدود نقاط درخشان سال در مورد فیلم های بزرگسالان بود. درآمد داخلی 56.5 میلیون دلار است که مجموع بودجه 60 میلیون دلاری رام کام را به 150 میلیون دلار می رساند.

 

فیلم خانوادگی Lyle, Lyle, Crocodile

رتبه چهارم به Lyle, Lyle, Crocodile تعلق گرفت که با افت ناچیز 5 درصدی برای آخر هفته ششم 3.2 میلیون دلاری و مجموع 40.8 میلیون دلار کاهش یافت. با توجه به اینکه تنها فیلم خانوادگی موجود در بازار است. تعجب آور نیست که نزدیک به چهار برابر فروش 11.4 میلیون دلاری افتتاحیه خود را به دست آورده است. با این حال با توجه به بودجه 50 میلیون دلاری درآمد 72.6 میلیون دلاری در سرتاسر جهان فروش متوسطی را به دست آورد. اگرچه تعدادی از بازارهای بین المللی هنوز اکران این فیلم را شروع نکرده اند.

Smile که بیشترین افت آخر هفته خود را در این هفته تجربه کرد. با افت 42 درصدی برای هفتمین آخر هفته 2.3 میلیون دلاری، در رتبه 5 برتر قرار دارد. البته این فیلم به عنوان یک فیلم ترسناک رکورد بی نظیری را از خود برجای گذاشت. فیلمی که فروش داخلی 103 میلیون دلاری و فروش جهانی 210 میلیون دلاری از بودجه 20 میلیون دلاری دارد.

2 Black Panther

جایگاه ششم و هفتم

درام خانوادگی The Fabelmans در چهار سینما در نیویورک و لس آنجلس با قیمت 160 هزار دلار، میانگین 40 هزار دلار، اکران شد. این فیلم یک روز قبل از عید شکرگزاری به اکران در 600 سالن می‌رسد و این پتانسیل را دارد به جایگاهی دست پیدا کند که هیچ یک از دیگر مدعیان جوایز این فصل از آن برخوردار نیستند. ما همچنین شاهد اعداد و میزان فروش خوبی از The Banshees of Inisherin هستیم که این آخر هفته 1.7 میلیون دلار فروخت و در جایگاه هفتم قرار گرفت و مجموع فروش خود را به 5.8 میلیون دلار رساند.

 

منبع Boxofficemojo

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 2 =