باکس آفیس: افتتاحیه فیلم Fast X با فروش جهانی 320 میلیون دلار

افتتاحیه فیلم Fast X

افتتاحیه فیلم Fast X درست مانند سایر فیلم های این فرنچایز هیجان انگیز بود.«Fast X» دهمین قسمت از این فرنچایز با فروش 320 میلیون دلاری در سرتاسر جهان و 67.5 میلیون دلار در اولین نمایش داخلی خود توانست یک افتتاحیه پر سر و صدا داشته باشد. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

افتتاحیه فیلم Fast X برای یونیورسال پس از «فیلم برادران سوپر ماریو» (377 میلیون دلار) دومین افتتاحیه بزرگ جهانی آخر هفته سال را به ارمغان آورد.

حتی با وجود اینکه «Fast X» در بالاترین سطح پیش بینی ها قرار گرفت. اما این حماسه اکشن ماجراجویی در آمریکای شمالی بازدهی رو به کاهشی را تجربه می کند. از نظر فروش بلیت افتتاحیه فیلم Fast X آخر هفته، فصل دهم پس از آخرین فیلم «F9: The Fast Saga» محصول 2021 قرار گرفت که به 70 میلیون دلار رسید. و این در زمانی بود که محدودیت‌های دوران کووید وجود داشت و تماشاگران هنوز افزایش نیافته بودند. قسمت‌های قبل از همه‌گیری « Fast » در آغاز بسیار پرفروش بودند. از جمله «سرنوشت خشمگین» در سال ۲۰۱۷ (با اولین فروش ۹۸ میلیون دلاری)، «خشمگین ۷» در سال ۲۰۱۵ (پرفروش‌ترین سریال با قیمت ۱۴۸ میلیون دلار) و «سریع و خشمگین ۶» در سال ۲۰۱۳. ” (97 میلیون دلار برای اولین بار).

اخبار مرتبط: تریلر نهایی FAST X

افتتاحیه فیلم Fast X

اما این فرنچایز با بودجه‌ی عظیم، بیشتر به لطف تماشاگران بین‌المللی، درخشش خود را در باکس آفیس جهانی حفظ کرده است. « Fast » باید این روند را ادامه دهد. زیرا این فیلم گران‌ترین فیلم تا کنون بوده و 340 میلیون دلار هزینه دارد.

جیم اور رئیس توزیع داخلی یونیورسال، می‌گوید: « اولین عرضه جهانی برای این فرنچایز باورنکردنی و منحصر به فرد بود. تماشاگران از دیدن خانواده محبوبشان « Fast X » در سینماها با تمام اکشن‌های دیدنی و مضامین خانوادگی که در سراسر جهان طنین انداز می‌شوند، خوشحال شدند.»

در باکس آفیس بین المللی، «Fast X» از 84 بازار از جمله چین (78 میلیون دلار)، مکزیک (16 میلیون دلار)، فرانسه (9.6 میلیون دلار) و برزیل (9.6 میلیون دلار) به 251.39 میلیون دلار رسید.

« Fast X» به کارگردانی لوئیس لتریرداستان مسابقه‌دهنده خیابانی وین دیزل، دام تورتو و خدمه را دنبال می‌کند که با حریفی مرگبار روبرو می‌شوند. منتقدان و تماشاگران در این فیلم با یکدیگر ترکیب شدند. فیلمی که امتیاز CinemaScore “B+” را کسب کرد و 54٪ را در Rotten Tomatoes دارد.

افتتاحیه فیلم Fast X

جایگاه دوم

در رتبه دوم « Guardians of the Galaxy Vol. 3» در سومین آخر هفته اکران خود 32.8 میلیون دلار اضافه کرد. که تنها 47 درصد کاهش داشت. این یک امتیاز قابل توجه برای ماجراجویی ابرقهرمانی مارول پس از “Fast X” است. که برای جمعیتی مشابه از مردان جوان تر جذاب است. تا کنون قسمت سوم 267 میلیون دلار در داخل کشور و 659 میلیون دلار در سراسر جهان جمع آوری کرده است. قسمت های قبلی «محافظان کهکشان» محصول ۲۰۱۴ (۷۷۳ میلیون دلار) و «محافظان کهکشان جلد 2» ۲۰۱۷ در سال (863 میلیون دلار) فروش داشتند.

افتتاحیه فیلم Fast X

جایگاه سوم

«فیلم برادران سوپر ماریو» با 9.7 میلیون دلار در جایگاه سوم قرار گرفت. و مجموع فروش خود در آمریکای شمالی را به 549 میلیون دلار رساند. این فیلم با 1.248 میلیارد دلار همچنان بزرگترین فیلم سال است و از «شگفت انگیزان 2» (1.243 میلیارد دلار) عبور کرده و سومین فیلم پرفروش تاریخ است.

افتتاحیه فیلم Fast X

جایگاه چهارم و پنجم

« Book Club: The Next Chapter » با 3 میلیون دلار از 3513 سالن در جایگاه چهارم قرار گرفت که 55 درصد کاهش نسبت به اولین نمایش خود داشت. پس از دو هفته اکران، این کمدی 13.1 میلیون دلار فروخت که با توجه به بودجه 20 میلیون دلاری نتیجه‌ای قابل قبول است.

  «Evil Dead Rise» دنباله‌ای هیجان‌انگیز ماوراءالطبیعه از برادران وارنر و خط نیو لاین، پنج جایگاه برتر را تکمیل کرد. این فیلم اکنون در پنجمین آخر هفته اکران خود ۲.۳ میلیون دلار از ۲۱۷۳ سینما به فروش رساند. تا به امروز « Evil Dead Rise» ۶۴ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۱۴۰ میلیون دلار در سرتاسر جهان به دست آورده است که برای یک فیلم ترسناک کم‌هزینه فروش خوبی به حساب می‌آید.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =