خاطره جالب برایان کرانستون از موفقیت Breaking Bad

برایان کرانستون

برایان کرانستون به هیچ وجه انتظار موفقیت سریال را نداشت تا اینکه با یک اتفاق جالب متوجه شد که سریال توانسته جایگاه خود را پیدا کند.  برایان کرانستون درباره لحظه ای می گوید که متوجه شده Breaking Bad به یک موفقیت بزرگ تبدیل شده است. درام جنایی شبکه AMC داستان والتر وایت (کرانستون) یک معلم شیمی است که حقوق کمی دریافت می‌کند.

او پس از تشخیص سرطان ریه، متامفتامین یا همان شیشه تولید می کند و می‌فروشد تا خانواده‌اش را تامین کند. والتر با کمک دانشجوی سابقش جسی پینکمن (آرون پال) فروش مواد مخدر خود را گسترش می دهند و خود را در تقابل با کارتل ها، ماموران فدرال و خانواده خود می بیند.

موفقیت سریال

سریال Breaking Bad در سال 2008 در شبکه AMC با استقبال منتقدان روبرو شد و به مدت پنج فصل پخش شد. بینندگان پس از هر فصل به طور تصاعدی افزایش پیدا می کردند. زمانی که سه فصل اول قبل از پخش فصل چهارم بریکینگ بد در نتفلیکس در دسترس قرار گرفت، این  سریال به اوج محبوبیت رسید. تا پایان سریال به یکی از پربیننده ترین برنامه های تلویزیونی تبدیل شد و جایگاه خود را در تاریخ تلویزیون مستحکم کرد.

منتقدان نمایش را به دلیل نویسندگی، کارگردانی، فیلمبرداری و اجراهای قوی آن تحسین کردند. Breaking Bad در طول اجرای پنج ساله خود 16 جایزه Primetime Emmy دریافت کرد. کرانستون خود چهار بار از شش باری که برای بازی در نقش والتر وایت نامزد شده بود، برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد در یک سریال درام شد.

برایان کرانستون

کرانستون اکنون در مصاحبه با مجله Route در مورد لحظه خنده‌داری صحبت می‌کند که متوجه شد Breaking Bad موفق شده است. این بازیگر بیان می کند که هیچ کس انتظار نداشت این سریال به اندازه ای که هست محبوب شده باشد.

در طول فیلمبرداری تابلوهای پارکینگ خدمه که با برچسب  Breaking Bad مشخص شده بودند اغلب به سرقت می رفتند. پس از مدتی، مجبور شدیم از نام های جعلی استفاده کنیم تا طرفداران را از دزدیدن یادگاری برای خود منصرف کنیم. نقل قول کامل کرانستون را در زیر بخوانید:

بله شگفت آور است نمی توان آن را پیش بینی کرد. زمانی که ما برای اولین بار تابلوهایی برای راهنمایی اعضا و گروه فیلمبرداری  در یک محل قرار دادیم تا به هر فرد نشان دهیم که ماشین خود را کجا پارک نماید. متوجه شدیم پس از مدتی این تابلو ها که نام بریکینگ بد بر روی آن درج شده بود دزدیده می شوند. درست در اینجا بود که متوجه شدیم این سریال موفق شده و توانسته جایگاه خود را در میان مردم به دست بیاورد.

برایان کرانستون

در حالی که کرانستون در آن زمان غافلگیر شده بود، با نگاهی به گذشته، به تأثیر فرهنگی این نمایش پی می برد. کرانستون در مورد اینکه چگونه Breaking Bad کمک کرد تا کمبودهای بخش  مراقبت های بهداشتی آمریکا تامین شود، گفت. همچنین دلیل رفتن مردمی که شرایط مادی بدی دارند و به سمت مواد روشن شد. این پیام‌ها برای بسیاری از بینندگانی که احتمالاً تجربه شخصی خود را در مورد اعتیاد، سلامت روان و فقدان شبکه‌های ایمنی اجتماعی دارند، قابل درک است.

کرانستون بیان می کند که Breaking Bad قرار نبود یک تفسیر اجتماعی باشد. اما او افتخار می کند که این نمایش به گفتگو در مورد فرهنگ مواد مخدر آمریکا کمک کرد.

اسپین آف سریال

حتی با وجود اینکه سریال نزدیک به یک دهه پیش به پایان رسید. به گزارش مووی 21 بریکینگ بد هنوز به عنوان یکی از بهترین برنامه های تلویزیونی تمام دوران در نظر گرفته می شود. این سریال یکی از پر جایزه‌ترین نمایش‌های تاریخ است که تنها پس از ER، The Simpsons و Game of Thrones همچنان دنبال می‌شود.

سازندگان سریال مشتاق گسترش این فرنچایز بودند و سریال اسپین آف Better Call Saul را معرفی کردند. که فصل آخر آن امسال به پایان رسید. این نمایش مورد تحسین طرفداران و منتقدان قرار گرفت و آنها سریال را دنباله‌ای شایسته برای Breaking Bad می‌دانستند. موفقیت عظیم فرنچایز Breaking Bad فرصت را برای اسپین آف های دیگر هموار می کند.

منبع Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =