سلن دیون به سندروم Stiff-Person مبتلا شده است

سلن دیون مبتلا به سندرم stiff-person شده است! مووی 21 مرجع به روز اخبار سلبریتی و هالیوود گزارش میدهد:

سلین دیون خواننده اعلام کرد بالاخره بیماری ای که باعث لغو و تعویق اجراهایش در سال گذشته شده بود، تشخیص داده شده.

خواننده My Heart Will Go on چهارشنبه در یک پست ناراحت کننده در شبکه‌های اجتماعی گفت که از سندرم Stiff-person رنج می‌برد، یک بیماری عصبی نادر و غیر قابل درمان که باعث اسپاسم شدید عضلانی و سفتی در اندام‌ها می‌شود.

سلن دیون ویدئوی دل شکننده ای که در اینستاگرام منتشر کرد گفت: “متأسفانه این اسپاسم‌ها و سندروم Stiff-Person روی تمام جنبه‌های زندگی روزمره من تأثیر می‌گذارن، گاهی اوقات هنگام راه رفتن با مشکل مواجه می‌شوم و به من اجازه نمیدند تا از تارهای صوتی‌ ام برای آواز خواندن اونجوری که عادت کرده‌ام استفاده کنم.”

سلن دیون 54 ساله، سال گذشته به دلیل مشکلات سلامتی، که او قبلا آن را به عنوان “اسپاسم شدید و مداوم عضلانی” توصیف کرده بود بارها اجراهای خودش رو به تعویق انداخته و لغو کرده بود.

دیون در اوج یک تور طولانی کنسرت در سال 2020 بود که به دلیل پندامیک کرونا متوقف شد. در نهایت قرار بود کنسرت در ماه فوریه از سر گرفته بشه و 50 کنسرت دیگه برنامه ریزی شده بود، اما هشت اجرا لغو شد و 23 اجرا برای سال 2024 برنامه ریزی شده است.

دیون در حالی که احساساتی شده بود گفت: “تنها کاری که بلدم آواز خواندن است.” “این کاریه که من در تمام عمرم انجام دادم و این کاری است که بیشتر از همه چیز دوست دارم انجام بدم.”

پست اینستاگرام سلن دیون در رابطه با بیماری اش

سندروم Stiff-Person

موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی، بخشی از موسسه ملی بهداشت، سندرم Stiff-person را به عنوان یک اختلال عصبی با ویژگی های یک بیماری خودایمنی تعریف می کند.

این اختلال باعث “سفتی عضلانی نوسانی” و اسپاسم هایی می شود که با چیزهایی مثل صدای بلند، دمای سرد یا حرکت ناگهانی ایجاد می شود. اسپاسم می تواند باعث افتادن یا تشدید آن شود که می تواند منجر به آسیب بیشتر شود.

وضعیت های غیرعادی، اغلب خمیده و سفت، ویژگی این اختلال است. این مؤسسه می‌گوید افراد مبتلا به SPS ممکن است برای راه رفتن یا حرکت بیش از حد ناتوان باشند یا از ترک خانه می‌ترسند زیرا صداهای خیابان، مانند صدای بوق، می‌تواند باعث اسپاسم و زمین خوردن شود.

(سندرم Stiff-Person نادر است. طبق گفته دانشکده پزشکی جانز هاپکینز این بیماری تنها یک یا دو نفر از یک میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می دهد.) محققان دلایل این اختلال را به طور کامل درک نمی کنند، اما می تواند نتیجه یک اختلال خود ایمنی در مغز و نخاع باشد.

افراد مبتلا به SPS دارای سطوح بالایی از آنتی بادی هستند که آنزیمی را هدف قرار می دهند که یک انتقال دهنده عصبی مهم را در مغز سنتز می کند. این اختلال قابل درمان نیست، اما به گفته پزشکان، درمان با شل کننده های عضلانی و ضد تشنج می تواند به بهبود و کنترل علائم کمک کند.

وضعیت حال حاضر سلن دیون

دیون در بیانیه ی خود گفت که از سه فرزندش انرژی می گیره و معتقده که در مسیر بهبودی است. سلن گفت: “من هر روز با درمانگر طب ورزشی ام سخت کار می کنم تا قدرت و توانایی خودم رو برگردونم.” اما باید اعتراف کنم که آسون نبوده و باهاش سر و کله زدم.”

دوران کاری درخشان دیون

سلن دیون یکی از موفق ترین خواننده های تمام دوران است. او بیش از 200 میلیون آلبوم در سرتاسر جهان فروخته و چندین تک آهنگ او به رتبه 1 چارت بیلبورد رسیده است، از جمله “My Heart Will Go On” از فیلم تایتانیک، “The Power Of Love ” و “It’s All Coming Back To Me Now”.

اقامتگاه چندین ساله ی او در لاس وگاس یکی از پرسود ترین درآمد های تاریخ هالیوود بوده است. سلن دیون قرار بود در سال 2023 اقامتگاه جدیدی رو در Resorts World Las Vegas شروع کند.مشخص نیست که این اقامت – که از سال 2021 چندین بار به تعویق افتاده است – چه زمانی شروع میشه.

سلن همچنین اولین بازیگری خود را در ماه می، با فیلم “دوباره عشق”، یک کمدی رمانتیک با پریانکا چوپرا بازی خواهد کرد.

منبع: Npr.org

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =