ژن ابتلا به آلزایمر کریس همسورث را از دنیای سینما دور کرد

همسورث

در یک نشست انحصاری با Vanity Fair، این بازیگر درباره فیلم‌ها، آینده ثور، کسب‌وکار، پدر بودن و اینکه چگونه یک ژن ابتلا به آلزایمر می تواند همه چیز را تغییر دهد، صحبت کرد.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 ستاره ثور در حین کار بر روی مستند Limitless از National Geographic که در مورد زوال عقل با گذشت زمان و پیری در انسان ها بود. تصمیم گرفت یک سری آزمایشات ژنتیکی را انجام دهد تا ببیند در آینده چه چیزی ممکن است در انتظار او باشد. اما چیزی که در جواب آزمایش ها ارائه شد به گفته کریس “بزرگترین ترس من” بود.

چیزی که در جواب آزمایشات او ارائه شد دو نسخه از ژن APOE4 است. یکی از مادرش و دیگری از پدرش، که مطالعات نشان می دهد با افزایش سن خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را برای کریس به همراه دارد. طبق یک مطالعه در سال 2021 توسط مؤسسه ملی بهداشت، از هر چهار نفر یک نفر حامل یک نسخه از این ژن است، اما تنها 2 تا 3 درصد از جمعیت هر دو را دارند.

همسورث

او در مصاحبه ای جدید با Vanity Fair تاکید کرد که این یک تشخیص برای آلزایمر نیست. اما باعث نگرانی است. چون او را در رده ای با خطر بسیار بالاتر برای تحت تاثیر قرار گرفتن این بیماری قرار می دهد. همسورث می‌گوید: «نگرانی من این بود که نمی‌خواستم آن را دستکاری کنم و بیش از حد آن را دراماتیک کنم.»

همسورث می تواند اقداماتی را برای مدیریت خطر، حفظ سلامت جسمی و روانی و شاید جلوگیری از پیشرفت این اختلال تا زمانی که ممکن است آغاز کند.

در دهه گذشته او به یک سوپراستار جهانی تبدیل شده است و خدای تندر را در فیلم‌های استودیو مارول زنده کرده است. او همچنین با السا پاتاکی بازیگر ازدواج کرد و صاحب سه فرزند شدند.

در این مصاحبه اختصاصی، او به VF می‌گوید که چگونه به آینده نگاه می‌کند و چگونه ترس از دست دادن آن باعث می‌شود که برای زندگی ارزش بیشتری قائل شود.

.

Vanity Fair: در اپیزود پنجم نمایش “Limitless” شما یک هشدار دریافت می کنید؟ چگونه آن را توصیف می کنید؟

کریس همسورث: بله، آنها تمام کارهای مربوط به آزمایش خون را انجام دادند. برنامه این بود که تمام نتایج را جلوی دوربین به من بگویند و سپس در مورد اینکه چگونه می توان وضعیت را بهبود بخشید صحبت کنند. پیتر آتیا که دکتر این قسمت از برنامه بود با دارن تماس گرفت و گفت: «نمی‌خواهم این را جلوی دوربین به کریس بگویم. ما باید یک گفتگو داشته باشیم و ببینیم که آیا کریس می‌خواهد این آزمایش و جواب آن در برنامه مزرح شود یا خیر.» خیلی تکان دهنده بود چون با من تماس گرفت و به من گفت.

همسورث

چطور شد؟

این یک گفتگوی بسیار کوتاه بود. همه چیز را را به من گفتند. تلفن را قطع کردم و پدر و مادرم در آن کنار من بودند. آنها می گفتند: “این آزمایش برای چه بود؟” و من به آنها توضیح دادم، و سپس آنها یکسری سوال داشتند. من هم یه سری سوال داشتم ولی کسی جواب نداد.”

.

انتظار چنین چیزی را داشتید؟

این نمایش که در ابتدا کاوشی در مورد طول عمر بود و البته سرگرم کننده بود. اما برای من مهم تر شد. حتی تلخ تر از چیزی که فکر می کردم. این برنامه کاتالیزور واقعاً خوب بود تا تمام کارهایی را که باید انجام می دادم را سریع تر انجام دادم. دکتر آتیا می‌گوید که احتمال ابتلا به آلزایمر در آینده در من هشت تا 10 برابر بیشتر می‌شود.

کریس همسورث به حالت طنز می گوید: از زمانی که جواب آزمایش را به من گفتند، احساس می کنم حافظه ام بدتر شده است. نمی دانم این یک حالت تلقینی است یا آلزامیر در حال پیشرفت است! [می خندد]

همسورث

هر زمان چیزی را فراموش کردید فکر می کنید که آلزایمر شما شروع شده؟”

آره الان بهانه من اینه (به حالت طنز)

.

در ادامه گفتید که این آزمایش اصلاً غافلگیرکننده نبود زیرا پدربزرگ شما آلزایمر دارد. او هنوز زنده است؟

بله، او زنده است. آره من چند سالی است که او را ندیده‌ام. دیگر اعضای خانواده‌ام اما گاهی او را می بینند. من چندان مطمئن نیستم که پدربزرگم چیزی را به خاطر بیاورد. او حتی زبان هلندی که زبان اصلی اوست را فراموش کرده و ترکیبی از زبان انگلیسی و هلندی را برای صحبت کردن انتخاب کرده است.

منبع Vanityfair

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =