باکس آفیس: شکست «Strange World» دیزنی با فروش 18 میلیون دلار

Strange World

«Strange World» دیزنی نتوانست تماشاگران خانوادگی را جذب کند و در اولین نمایش خود با فروش ۱۱.۹ میلیون دلاری از ۴۱۷۴ سینمای آمریکای شمالی در آخر هفته و ۱۸.۶ میلیون دلار در تعطیلات پنج روزه سقوط کرد. پیش‌بینی می‌شد که این فیلم در تعطیلات آخر هفته 30 تا 40 میلیون دلار فروش داشته باشد. برای اطلعاتی بیشتر در مورد این انیمیشن می توانید تریلر Strange World را مشاهده کنید.

«Strange World» در باکس آفیس بین‌المللی موفق به کسب 9.2 میلیون دلار از 43 بازار شد و شروعی جهانی با 27.8 میلیون دلار داشت.

این یک نتیجه فاجعه بار برای دیزنی است که همیشه بهترین ها را ارائه می کرد. اما استودیو با «Lightyear» یکی از معدود فیلم‌های پیکسار که در اکران سینمایی‌اش ضرر کرد و همچنین «Encanto» برای فروش مشکل داشت .

«دنیای عجیب» با بودجه 180 میلیون دلاری بازنده دیگری برای دیزنی خواهد بود. این انیمیشن با ژانر ماجراجویی، درباره خانواده ای از کاشفان افسانه ای است.

به طور کلی تعطیلات روز شکرگزاری در باکس آفیس چندان خوب نبود و فروش بلیت آن تنها 125 میلیون دلار بود. این نسبت به فروش ۱۴۲ میلیون دلاری روز شکرگزاری سال گذشته که زمان اکران «انکانتو» و «خانه گوچی» شده بود، ۱۰ درصد کاهش یافته است. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

Strange World

جایگاه دوم و سوم

 «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» از دیزنی و مارول برای سومین آخر هفته متوالی و پیش از «دنیای عجیب و غریب» تازه وارد در جایگاه اول قرار گرفت. دنباله‌ی ابرقهرمانی در آخر هفته‌ ۴۵.۹ میلیون دلار و مجموع فروش داخلی خود را به ۳۶۷ میلیون دلار رساند. پس از سه هفته اکران، این فیلم در حال حاضر پنجمین فیلم پرفروش سال در آمریکای شمالی است. این فیلم یکی از سه فیلمی خواهد بود که در سال 2022 از مرز 400 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی عبور می کند. در سطح جهانی «واکاندا برای همیشه» 675 میلیون دلار به دست آورده است.

در جایگاه سوم «Devotion» یک درام الهام بخش با بازی جاناتان میجرز و گلن پاول، با 6 میلیون دلار در تعطیلات آخر هفته و 9 میلیون دلار از روز چهارشنبه، بهترین شروع را در میان تازه واردان داشت.

به نوعی فروش بلیت های «Devotion» در مقایسه با «The Fabelmans» و «استخوان ها و همه» شبیه فیلم های پرفروش به نظر می رسد. «استخوان‌ها و همه چیز» داستان عاشقانه آدم‌خواری با درجه R از کارگردان لوکا گوادانینو و ستاره تیموتی شالامه با 2.1 میلیون دلار از 2727 سینما در آخر هفته و 3.4 میلیون دلار در یک دوره پنج روزه، جایگاه ششم را به خود اختصاص داد.

Strange World

فیلم استیون اسپیلبرگ

بنابر خبرهای سینمایی مووی 21 فیلم نیمه اتوبیوگرافیک استیون اسپیلبرگ با نام «فابلمن ها» در رتبه هفتم با 2.2 میلیون دلار بین جمعه و یکشنبه از 638 سینما و فروش کم 3.1 میلیون دلار از چهارشنبه به پایان رسید. به نظر می رسد این فیلم خود را در رقابت های اسکار جای دهد. انتظار می رود در هفته های آینده تعداد سینماهای خود را افزایش دهد.

بلک آدام همچنان می فروشد

عناوین «The Menu» و «Black Adam» در بین پنج جایگاه برتر هستند. در جایگاه چهارم طنز سرچ لایت  فیلم «منو» با فروش 5.2 میلیون دلار از 3228 سینما در تعطیلات آخر هفته و 7.3 میلیون دلار در دوره پنج روزه قرار گرفت. پس از دو هفته اکران در سینماها این فیلم کمدی ترسناک با بازی رالف فاینس و آنیا تیلور جوی 18.7 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 33.5 میلیون دلار در سطح جهانی به دست آورد.

«بلک آدام» یک ماجراجویی کمیک بوکی با بازی دوئین جانسون در آخر هفته 3.35 میلیون دلار از 2664 سینما و 4.5 میلیون دلار در یک دوره پنج روزه به ارمغان آورد. این فروش، فیلم برادران وارنر را به 162 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی رساند که یک رقم ناامیدکننده برای فیلمی با بودجه 195 میلیون دلاری که یکی از بزرگترین ستارگان سینمای جهان تیتر آن بود.

اگر نتفلیکس تصمیم گرفته بود برای فیلم « Glass Onion: A Knives Out Mystery» گزارش کند، ممکن است ترتیب نهایی جدول‌های باکس آفیس داخلی متفاوت میشد. عرضه این فیلم قابل توجه است. زیرا این اثر اولین فیلم نتفلیکس است که در سه زنجیره بزرگ کشور یعنی AMC Theatres، Regal Cinemas و Cinemark پخش می شود.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =