دونالد ترامپ به توییتر بازگشت

دونالد ترامپ

دونالد ترامپ رسماً به توییتر بازگردانده شد. اما رئیس جمهور سابق برای بازگشت به این پلتفرم تردید دارد.

ترامپ در Truth Social، یک سرویس رسانه اجتماعی که از زمان دریافت ممنوعیت مادام العمر در توییتر در ژانویه 2021 از آن استفاده کرده است، اطلاع رسانی کرد که دیگر به توییتر باز نمی گردد. او نوشت “اکنون برای بازگشت به توییتر به من رای مثبت دادند اما نگران نباشید، ما جایی نخواهیم رفت. Truth Social ویژه است!”

ایلان ماسک مدیر عامل توییتر، پس از انجام یک نظرسنجی در این پلتفرم که بیش از 15 میلیون رای به دست آورد. آخر هفته به طور رسمی ترامپ را به اکانت توییترش بازگرداند.

پس از بازگرداندن ترامپ به پلتفرم، لیبرال‌ها در توییتر نوشتند: «خدا به ما کمک کن»

طبق اخبار هالیوود مووی 21 در این نظرسنجی به سادگی پرسیده شد: «ترامپ رئیس جمهور سابق را بازگرداینم؟: بله یا خیر». پنجاه و دو درصد از کاربران موافقت کردند که او باید به این پلتفرم بازگردد. پلتفرمی که قبلاً افرادی را که برای آنها ممنوعیت تعیین شده بود به برنامه بازگرداند از جمله حساب طنز Babylon Bee، Kathy Griffin و Jordan Peterson.

دونالد ترامپ

ترامپ بازگشت

ماسک نوشت: “مردم نظر مثبت دادند. ترامپ دوباره بر سر کار خواهد آمد.”  ترامپ پیش از این بلافاصله پس از شورش 6 ژانویه 2021 در ساختمان کنگره آمریکا به اتهام تحریک خشونت آمیز مردم از ورود به توییتر منع شده بود.

ماسک در توئیت بعدی اضافه کرد: «Vox Populi، Vox Dei»، عبارتی لاتین که ترجمه آن به «صدای مردم، صدای خداست».

اکانت ترامپ @realDonaldTrump فعال شده است و کاربران در توییتر می‌توانند او را در پست‌ها تگ کنند. تا عصر شنبه، توییت جدیدی وجود نداشت. ترامپ روز شنبه چندین پست ارسال کرد. از جمله پست هایی درباره محاکمه های جاری خود در نیویورک، اف بی آی و نتایج انتخابات میان دوره ای.

ترامپ در ماه آوریل به فاکس نیوز گفت که به توییتر بازنخواهد گشت. ترامپ در آن زمان گفت: «من وارد توییتر نمی شوم، من در برنامه خودم می مانم. “امیدوارم ایلان توییتر را بخرد زیرا در آن پیشرفت هایی ایجاد خواهد کرد و او مرد خوبی است.”

ماسک از زمان تصدی این پلتفرم با انتقادات تقریباً مداومی روبرو شده است. زیرا اکثر مدیران ارشد و کارکنان آن را اخراج کرده است. سیستم اشتراک و تأیید پلتفرم را بازنگری کرده و تغییرات دیگری را اعمال کرده است.

منبع Foxnews

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + سه =