رتبه‌بندی فیلم های هری کثیف

فیلم های هری کثیف

امروز قصد داریم تا باهم به معرفی فیلم های هری کثیف با بازی کلینت ایستوود افسانه‌ای بپردازیم. با مووی 21 همراه باشید.

5. The Dead Pool (1988)

فیلم های هری کثیف

در حالی که هری کثیف اصلی به خاطر تعهدش به واقع گرایی متمایز بود، آخرین فیلم این مجموعه، فرنچایز را به پوچی نزدیک کرد. کالاهان به اظهار نظرهای خنده‌دار معروف است، اما The Dead Pool به قدری بر روی ابداع عبارات متمرکز شده است که هیچ شباهتی به نسخه های قبلی نداشت. این فیلم ماموریت کالاهان برای تعقیب یک قاتل زنجیره ای را دنبال می کند که شخصیت های برجسته عمومی از جمله خودش را هدف قرار می دهد.

در دقیقه 91 فیلم استخر مرده به هر رمز و راز فیلم روشنی بخشیده می شود. Dead Pool غیرقابل تماشا نیست، زیرا اجرای بی‌نظیر جیم کری حداقل آن را لذت‌بخش می‌کند.

4. The Enforcer (1976)

فیلم های هری کثیف

در حالی که دو فیلم اول هری کثیف قطعاً جزو سینمای اکشن هستند، اما در درجه اول داستان‌های پلیسی هستند. کالاهان شخصیت جذابی بود، زیرا در واقع در کنار تماشاگر قضیه را حل می‌کرد. این موضوع با سومین فیلم، یعنی The Enforcer ناپدید شد.

The Enforcer بر جستجوی کالاهان برای بابی ماکسول، رئیس جنایتکار گریزان تمرکز دارد. این اثر در میان فیلم های هری کثیف رتبه چهارم را دارد.

3. Sudden Impact (1983)

فیلم های هری کثیف

چهارمین فیلم این مجموعه تنها قسمتی بود که ایستوود آن را کارگردانی کرد. ایستوود که پیش از این بیش از یک دهه بر صندلی کارگردانی نشسته بود، مقداری تجربه کسب کرده بود. در حالی که Sudden Impact به اندازه The Enforcer پر اکشن است، اما خونین ترین قسمت همین قسمت است.

تأثیر ناگهانی مخاطب را با کالاهان مسن‌تر و بدبین‌تر مواجه می‌کند کلاهبرداری به نام جنیفر اسپنسر (ساندرا لاک) از یک باند قاچاقچی که اعمال خشونت آمیز وحشتناکی را علیه او انجام داده اند انتقام می گیرد.

2. Magnum Force (1973)

فیلم های هری کثیف

انصافاً تصمیم نسبتاً دشواری بود که کدام فیلم رتبه اول را بگیرد. Magnum Force یک تریلر جنایی نئو نوآر عالی است و به موضوعات رایج فساد و توطئه پلیس می پردازد. اگرچه آثار بعدی این مجموعه از درگیری های کالاهان با قدرت برای کمک به طنز داستان استفاده می کردند، مگنوم فورس او را در مقابل پوشش سیستمی در اداره پلیس سانفرانسیسکو قرار داد. او همیشه یک آدم بداخلاق بوده است، اما برای یک بار هم که شده، کالاهان در حرفه خود احساس می کند که یک فرد خارجی است.

کالاهان شروع به ردیابی گروهی از پلیس های هوشیار می کند که شکل بی رحمانه‌ای نقش خود را از «عدالت» اجرا می کنند.

1. Dirty Harry (1971)

فیلم های هری کثیف

همانطور که Magnum Force دست‌کم گرفته‌شده است، نمی تواند با تاثیر کلاسیک اصلی مطابقت داشته باشد. هری کثیف رفتار کالاهان را به طور کامل تبرئه نمی کند. این فیلم به سادگی او را در یک تعقیب و گریز مرگبار قرار می دهد تا بهترین شرور سری، تک تیرانداز اسکورپیو (اندی رابینسون) را از پای درآورد.

هری کثیف توسط دان سیگل، یک کهنه‌کار هالیوود کارگردانی شد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =