باکس آفیس: «Halloween Ends» با 41 میلیون دلار پیشتاز باکس آفیس شد

Halloween Ends

« Halloween Ends» با کسب 41.25 میلیون دلار از 3901 سینمای آمریکای شمالی در اولین هفته اکران خود توانست سایر رقبای باکس آفیس را شکست دهد. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

شروع فیلم آرام‌تر از حد انتظار بود (پیش‌بینی‌ها به 50 تا 55 میلیون دلار نزدیک‌تر بود) اما همچنان چشمگیر است. این اولین فیلمی است که از زمانی که فیلم «Nope» به کارگردانی جردن پیل در اواخر جولای اکران شد و به 44 میلیون دلار رسید. بیش از 40 میلیون دلار در اکران فروش کرد.

Halloween Ends

فرانچایز هالووین

جیمی لی کرتیس به عنوان یک مادربزرگ با آسیب‌های عمیق ریشه‌ای در « Halloween Ends» بازمی‌گردد. که ظاهراً نقش اصلی فرانچایز طولانی‌مدت اسلشر است. این فرانچایز همچنان به درآمدزایی ادامه می‌دهد.

« Halloween Ends» همچنین با رقابت غیرمنتظره‌ای با تریلر ترسناک «Smile» پارامونت روبرو شد که در سومین هفته اکران خود با ۱۲.۴ میلیون دلار (کمترین کاهش ۳۳ درصدی) به فروش خود ادامه داد. «Smile» با رتبه R تا به امروز 71.1 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 137 میلیون دلار در سرتاسر جهان به دست آورده است. این فروش یک نتیجه عالی برای این فیلم ترسناک است. زیرا فقط 17 میلیون دلار برای تولید آن هزینه شده است. زمانی که سینماها در تلاش برای نجات از کووید بودند. ژانر وحشت یک برنده حقیقی بوده است.

موفقیت فیلم های ترسناک

دیوید آ. گراس، مدیر شرکت مشاوره فیلم Franchise Entertainment Research می گوید: «فیلم های ترسناک در باکس آفیس بسیار خوب عمل کرده اند. تماشاگران جوان دوست دارند این فیلم‌ها را در سالن تماشا کنند.» اما او می افزاید: «وقتی چنین موفقیتی امکان پذیر باشد. بیشترین ارزش را ابتدا یک اکران انحصاری در سینما و سپس پخش جریانی ایجاد می کند.»

به گفته  NBCUniversal فرانچایز Halloween Ends پربیننده‌ترین فرانچایز در تمام دوران در یک دوره دو روزه است. اما این شرکت از ارائه هر گونه اطلاعاتی خودداری کرد. در سطح بین‌المللیHalloween Ends ۱۷.۱۷ میلیون دلار از ۷۷ بازار اضافه کرد و فروش جهانی بلیت را به ۵۸.۴۲ میلیون دلار رساند.

Halloween Ends

جیم اور، رئیس توزیع داخلی یونیورسال، می‌گوید: «بسیار عالی است که می‌بینیم بار دیگر بر این فضا تسلط داریم.» تولید « Halloween Ends» 33 میلیون دلار هزینه داشت بدون احتساب هزینه‌های بازاریابی. بنابراین برای کسب سود نیازی به یک تن سکه نیست. اما این امیدواری وجود داشت حداقل در آخر هفته دنباله اسلشر بتواند شروع 49 میلیون دلاری نسخه قبلی خود« Halloween Kills» 2021 را شکست دهد. در عوض «Halloween Ends» کمترین اولین نمایش را در سه گانه راه‌اندازی مجدد داشت که نشانه‌ای از این که شور و شوق در حال کاهش است.

« Halloween Ends» به امتیاز «C+» در CinemaScore رسید که بدترین درجه از این سه‌گانه است. این نتیجه دلگرم کننده نیست زیرا « Halloween Kills» که امتیاز کمی بهتر از «B-» را به دست آورد. در اولین اکران دوم خود 70 درصد سقوط کرد و با 92 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 131 میلیون دلار در سطح جهانی به فروش رسید. در مقایسه « Halloween» 2018 رکوردهای فرانچایز را از بین برد که به فروش 76.2 میلیون دلار رسیدد. این فیلم پرمخاطب با فروش 159 میلیون دلاری در آمریکا و 255 میلیون دلاری در سراسر جهان به اکران سینمایی خود پایان داد.

جایگاه دوم و سوم باکس آفیس

در ادامه “Lyle, Lyle, Crocodile” پس از “Halloween Ends” و “Smile” در جایگاه سوم قرار گرفت. انیمیشن خانوادگی سونی در دومین آخر هفته اکران خود در سینماها 7.4 میلیون دلار از 4350 سالن به دست آورد که 34 درصد کاهش نسبت به اولین نمایش خود داشت. تا کنون “Lyle, Lyle, Crocodile” در آمریکای شمالی 22.7 میلیون دلار درآمد داشته است.

« The Woman King» با بازی ویولا دیویس با 3.7 میلیون دلار از 2565 سالن در جایگاه چهارم قرار گرفت. این حماسه اکشن که به خوبی نقد شده است. پس از پنج هفته اکران در سینماها 59.7 میلیون دلار در داخل و 76.5 میلیون دلار در سرتاسر جهان فروخته است. یک نتیجه قوی برای فیلمی که مخاطبان بزرگسال را هدف قرار داده است. اما با توجه به قیمت 50 میلیون دلاری خود، هنوز راه هایی برای کسب سود راحت در نمایش خود دارد.

مطالب مرتبط: تریلر فیلم 2022 Amsterdam

Halloween Ends

اشتباهی به نام آمستردام

«آمستردام» به کارگردانی دیوید او راسل با 2.9 میلیون دلار از 3005 سینما در جایگاه پنجم قرار گرفت که 56 درصد کاهش نسبت به شروع فاجعه بار 6.5 میلیون دلاری خود داشت. این فیلم با بودجه 80 میلیون دلاری که با نقدهای منفی و کمترین سر و صدا مواجه شده است. تنها 12 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی و 18.5 میلیون دلار در سطح جهانی به دست آورده است. که آن را به یکی از بزرگترین فیلم های اشتباه سال تبدیل کرده است.

در بخش مستقل درام تاریخی «تیل» به کارگردانی چینونیه چوکوو ۲۴۰۹۴۰ دلار از ۱۶ سالن سینما به دست آورد. که به طور متوسط ​​​​۱۵۰۵۹ دلار برای هر مکان است.

در همین حال، «Tár»، یکی از رقبای اسکار با بازی کیت بلانشت در نقش رهبر ارکستر مشهور جهان که درگیر جنجال‌هایی است. از 36 سالن سینما 360000 دلار به دست آورد که به 10000 دلار برای هر لوکیشن تبدیل می‌شود. این فیلم که از Focus Features ساخته شده است تا به امروز 585000 دلار به دست آورده است و قصد دارد در هفته های آینده به گسترش کند خود ادامه دهد.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =