نسخه 4K انیمیشن سفید برفی در دیزنی پلاس منتشر می شود

نسخه 4K انیمیشن سفید برفی

یک بازسازی 4K از انیمیشن کلاسیک اصلی 1937 «سفید برفی و هفت کوتوله» قرار است اواخر این ماه در دیزنی پلاس پخش شود. نسخه 4K انیمیشن سفید برفی در روز 16 اکتبر به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس شرکت والت دیزنی در دیزنی پلاس در سراسر جهان در دسترس خواهد بود.

طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 به گفته این شرکت نسخه 4K انیمیشن سفید برفی که بازسازی شده “نتیجه تلاش های ترکیبی تیم بازسازی و حفاظت استودیو والت دیزنی است که از نزدیک با هنرمندان کلیدی استودیو انیمیشن والت دیزنی همکاری می کند.” تیمی که اخیراً روی بازسازی «سیندرلا» دهه 1950 با هم کار کردند. از جمله هنرمندان انیمیشن دیزنی مانند: مایکل گیمو و کارگردان اریک گلدبرگ.

نسخه 4K انیمیشن سفید برفی

بیانیه گلدبرگ

گلدبرگ در بیانیه ای گفت: «فرصت کمک به بازسازی سفید برفی هم افتخار و هم چالش بود. به عنوان اولین فیلم والت دیزنی، مایک جیمو و من احساس می‌کردیم که مدیون تاریخ هستیم تا کاملا زیبا و دقیق به رنگ‌های اصلی به نظر برسد. پالت خاموش و پس‌زمینه‌های ظریف آبرنگ افسانه‌های پریان مصوری را تداعی می‌کند که والت بسیار دوست داشت. و داستان و شخصیت‌ها تا به امروز همچنان دوست داشتنی هستند. امیدوارم کار ما الهام بخش نسل‌های آینده هنرمندان انیمیشن باشد تا استعداد و دقت استادانه‌ای را که برای این فیلم برجسته انجام شده است، قدردانی کنند.»

کوین شفر مدیر بازسازی استودیو والت دیزنی اظهار داشت: «ما بسیار هیجان‌زده هستیم که به نگاتیو اصلی والت بازگردیم. و از آخرین فن‌آوری فعلی برای بازگرداندن این اثر کلاسیک خیره‌کننده به زیبایی اصلی‌اش استفاده کنیم.»

“سفید برفی و هفت کوتوله” یک دستاورد تاریخی است. این اولین انیمیشن تمام قد در تاریخ فیلم های سینمایی است. این فیلم توسط آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک با یک اسکار افتخاری ویژه (یک اسکار بزرگ همراه با هفت اسکار کوچکتر) شناخته شد. که توسط شرلی تمپل به والت دیزنی اهدا شد. این فیلم بالاترین رتبه انیمیشن در فهرست «100 سال… 100 فیلم» مؤسسه فیلم آمریکا را دارد و در سال 1989 سال افتتاحیه رجیستری در فهرست ملی فیلم ثبت شد.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =