HBO ساخت ادامه سریال Westworld را کنسل کرد

سریال Westworld

این درام علمی-تخیلی تحسین‌شده پس از فصل چهارم تمام شده در نظر گرفته می‌شود. HBO تصمیم گرفته است که این درام علمی تخیلی را پس از فصل چهارم لغو کند.

این یک سرنوشت غیرمنتظره برای سریالی است که زمانی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین صحنه‌های HBO شناخته می‌شد. یک درام معمایی تحسین‌شده که 54 نامزدی امی (از جمله برنده شدن یک بازیگر نقش مکمل زن برای تندی نیوتن) را به دست آورد.

سریال Westworld

نولان همچنان امیدوار برای ساخت سریال

ماه گذشته جاناتان نولان یکی از خالقان سریال Westworld در مصاحبه‌ای گفت که امیدوار است HBO فصل پنجم سریال را برای پایان دادن به داستان جاه‌طلبانه سریال، که داستان قیام رباتی است به پایان برساند. این قیام رابتی می تواند سرنوشت بشریت را تغییر دهد.

طبق اخبار تلویزیون مووی 21 نولان گفت: ما همیشه برای فصل پنجم سریال Westworld به عنوان فصل آخر برنامه ریزی می کردیم. ما هنوز در حال گفتگو با شبکه هستیم. بسیار امیدواریم که آنها را بسازیم.» لیزا جوی، یکی از خالقان این مجموعه نیز گفت: سریال همیشه برای یک پایان خاص کار کرده است: «من و جونا همیشه پایانی در ذهن داشته‌ایم که امیدواریم به آن برسیم. ما هنوز کاملاً به آن نرسیده ایم.»

با این حال رتبه‌بندی سریال گران‌قیمت برای فصل سوم به شدت کاهش یافت. سپس برای فصل چهارم حتی کاهش بیشتری داشت. میانگین منتقدان Westworld در Rotten Tomatoes نیز از اواسط 80 برای دو فصل اول آن به اواسط 70 برای دو فصل آخر کاهش یافت. طرفداران در شبکه های اجتماعی مدام پیغام می دادند که این سریال گیج‌کننده و در هم پیچیده است. در برای شخصیت‌ها و اسطوره های سریال ریشه‌یابی خوبی انجام نشده است. تمام این موارد باعث شده که دیوید زاسلاو مدیرعامل برادران وارنر دیسکاوری متعهد به کاهش شدید هزینه‌ها شود. اگرچه خودی‌های شبکه معتقدند که صرفه‌جویی در پول عاملی برای لغو نمایش نبوده است.

با این حال HBO  و دیگر شبکه‌های کابلی و پخش‌کننده‌ها معمولاً دوست ندارند به سازندگان سریال‌های اصلی زمان بدهند. تا پایانی برای سریال‌های سریالی ایجاد کنند. زیرا این موضوع می تواند ناراحتی مشترکین را در پی داشته باشد. بعلاوه نمایشی که می تواند شروع، میانه و پایان را تبلیغ کند ارزش آن را به عنوان یک محصول ویدئویی پخش خانگی بسیار بیشتر است. تا محصولی که محتوای ناتمام دارد و مشخص نیست خط داستانی به شکلی پیش می رود.

سریال Westworld

بیانیه عوامل ساخت سریال

در اینجا بیانیه HBO آمده است: «در طول چهار فصل گذشته، لیزا و [جاناتان] بینندگان را به یک وارد یک داستان شگفت‌انگیز کرده اند و در هر مرحله سطح را بالا می‌برند. ما از آنها، همراه با بازیگران، تهیه‌کنندگان و خدمه با استعداد فوق‌العاده‌شان، و همه شرکا در Kilter Films، Bad Robot و Warner Bros. TV بی‌نهایت سپاسگزاریم. همراه این افراد سفر جالب و هیجان انگیزی  داشتیم.»

و در اینجا بیانیه کیلتر فیلمز آمده است: «ساخت Westworld یکی از نکات عالی در حرفه ما بوده است. ما عمیقا از بازیگران و گروه خارق العاده خود برای خلق این شخصیت های فراموش نشدنی و جهان های درخشان سپاسگزاریم. ما این افتخار را داشتیم که این داستان‌ را در مورد آینده انسان و فراتر از آن در یک بازه زمانی کوتاه بیان کنیم. قبل از اینکه دنیا به سمت هوش مصنوعی گام بردارد.»

HBO هنوز چندین درام پیچیده دارد. از جمله خاندان اژدها که به تازگی فصل اول آن به اتمام رسید. به همراه Succession ، The White Lotus و Euphoria ، به علاوه تریلر آخرالزمان زامبی آینده The Last of Us.

درست مانند سریال که همه چیز دوباره زنده میشد. احمقانه است که فرض کنیم دیگر Westworld هرگز وجود نخواهد داشت. اگر Deadwood بتواند 12 سال پس از پایان سریال فیلمی را بسازد. همیشه ممکن است سریال Westworld نیز بتواند دوباره راه اندازی شود.

 

منبع Hollywoodreporter

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 14 =