پرفروشترین فیلم های DC رتبه بندی شده!

در این میان که مداخلات زیادی در حال حاضر در استودیو DC وجود دارد، اما این استودیو فیلم های پرفروشی هم داشته. در این لیست می خواهیم به معرفی پرفروشترین فیلم های DC بپردازیم. با مووی 21 همراه باشید.

Wonder Woman 1984 (2020) – $169.6 Million

Wonder Woman 1984 از پرفروشترین فیلم های DC

شکست در باکس آفیس Wonder Woman 1984 نتیجه اکران فیلم در طول یک بیماری همه گیر جهانی بود. اما با توجه به نظرات منتقدان، آنقدرها هم یک شکست نبود. 166 میلیون دلار در مقایسه با بودجه تولید 200 میلیون دلاری آن یک شکست افتضاح به نظر می رسد، و اگرچه اگر نقدهای فیلم منفی نبود، مطمئناً می توانست موفقیت بیشتری کسب کند. با این حال این فیلم از پرفروشترین فیلم های DC طبقه بندی می شود.

این فیلم اولین فیلم برادران وارنر بود. همزمان با اکران سینمایی، این فیلم در HBO Max هم آپلود شد. این بدان معنی بود که کاهش فروش در گیشه انتظار می رفت.

Birds Of Prey (2020) – $201.8 Million

Birds Of Prey از پرفروشترین فیلم های DC

درست مانند Wonder Woman 1984 و جوخه خودکشی، Birds of Prey نیز یکی دیگر از فیلم های DCU است که نتوانست بودجه خود را جبران کند، فقط این بار، همه گیری جهانی مقصر کار نیست.

این فیلم سزاوار این شکست در گیشه نیست، چرا که برای اولین بار ریسک های بزرگی را انجام می دهد. از سبک بصری منحصربه‌فرد گرفته تا رده‌بندی سنی R و ویلن این فیلم که Black Mask بود.

Shazam! (2019) – $365.9 Million

Shazam! از پرفروشترین فیلم های DC

شاید 365 میلیون دلار یک فروش فوق العاده نباشد، چون هر فیلم ابرقهرمانیِ دیگری مرزهای میلیارد دلاری را می‌گذراند، اما این مقدار فروش برای یک ابرقهرمان کاملاً ناشناخته به نام شزم، موفقیت بزرگی برای برادران وارنر بود. این فیلم از پرفروشترین فیلم های DC بود.

برادران وارنر در این فیلم با رویکرد متفاوتی داستان ابرقهرمانیِ فیلم خود را پیش بردند. از فیلم های خانوادگی دهه 80 الهام گر‌فته و رفرنس های هوشمندانه‌ای به دیگر قهرمانان جهان DC دارد. شزم از بسیاری جهات بهترین فیلم DCU است و فیلم بعدی با نام Fury of the Gods می‌تواند حتی موفق‌تر باشد.

Black Adam (2022) – $391.3 Million

Black Adam از پرفروشترین فیلم های DC

Black Adam که بودجه ای 200 میلیون دلاری داشت، به طور کلی به عنوان یک شکست مالی در نظر گرفته می شود. متأسفانه دواین جانسون در نقش اصلی و هنری کویل که در نقش سوپرمن بازگشته است، در مقایسه با ورود قریب‌الوقوع فیلم Black Panther: Wakanda Forever از MCU بسیار کم ارزش واقع شدند.

این فیلم همچنین یکی از پایین ترین رتبه ها را در میان فیلم های DC در سایت راتن تومیتوز دارد. دواین جانسون به تازگی اعلام کرده که در برنامه های جیمز گان برای ساخت فیلم های آینده DCU، قسمت بعدی بلک آدام در دستور ساخت قرار ندارد.

Justice League (2017) – $657.9 Million

Justice League از پرفروشترین فیلم های DC

شاید با دیدن 657 میلیون دلار فکر کنید که این فیلم موفق واقع شد‌ه است، اما با وجود بودجه 300 میلیون دلاری این فیلم، لیگ عدالت یکی از بزرگترین شکست های سال های اخیر را داراست. فیلمی که تمام شخصیت های مشهور دنیای DC را که هر یک برای خود فیلم بخصوص دارند را دور هم جمع کرده. به همین دلیل برادران وارنر انتظار داشتند تا دوبرابر این رقم را در فروش در گیشه مشاهده کنند.

توسعه، تولید، عرضه، و در نتیجه استقبال از فیلم کاملا فاجعه آمیز بود. بین فیلم‌برداری‌های مجدد، تصحیح رنگ‌های عجیب و غریب، و کمپین‌های نه چندان مشتاق مطبوعاتی، بینندگان بالقوه نیز به همان اندازه برای دیدن آن اشتیاق نداشتند.

Man Of Steel (2013) – $668 Million

Man Of Steel از پرفروشترین فیلم های DC

این فیلم اولین فیلمی است که در دنیای ابرقهرمانان واقع شد‌ه است و در حالی که از مرد پولادین تا کنون چیزهای زیادی تغییر کرده است، اما همچنان مورد علاقه بسیاری از طرفداران است. در حالی که مشخص نبود که این فیلم آغازگر یک جهان است، اما تصویری منحصر به فرد از سوپرمن است. این فیلم از پرفروشترین فیلم های DC است.

با این حال، اگرچه این فیلم مانند لیگ عدالت یک شکست نیست، اما فروش ۶۶۸ میلیون دلاری فیلم Man of Steel در باکس آفیس کمی ناچیز است. با توجه به اینکه سوپرمن یک شخصیت نمادین و شناخته شده در جهان است و تنها یک سال بعد، استودیو مارول یک فیلم ابرقهرمانی در مورد یک درخت و یک راکون سخنگو را منتشر کرد که بیش از 770 میلیون دلار درآمد داشت، این مورد کمی ناامید کننده است.

Suicide Squad (2016) – $746.8 Million

Suicide Squad از پرفروشترین فیلم های DC

Suicide Squad عملکرد بسیار موفق و جالبی در گیشه داشت. این فیلم یکی از اکران‌هایی است که در دهه گذشته مورد انتقاد مثبت منتقدان قرار گرفته است، با این حال، نزدیک به سه چهارم میلیارد دلار درآمد داشته است. این فیلم نه تنها پردرآمدترین فیلم کارگردان دیوید آیر است، بلکه یکی از پرفروشترین فیلم های DC نیز هست.

علیرغم اکران نامرتب به دلیل تغییرات بزرگی در فیلمبرداری و تدوین، مخاطبان حضور ویل اسمیت و همچنین اولین حضور مارگو رابی در نقش هارلی کویین را پسندیدند. علاوه بر این، طرفداران مشتاقانه منتظر نسخه جرد لتو از جوکر بودند. این اولین حضور جوکر در دنیای سینما پس از مرگ هیث لجر فقید بود.

Wonder Woman (2017) – $822.8 Million

Wonder Woman از پرفروشترین فیلم های DC

شروع دنیای گسترده DC با Man of Steel شروعی دشوار بود، اما مسیر در سال 2017 با ورود تحسین برانگیز واندروومن به دنیای سینمایی DC هموار شد.

Wonder Woman در سال 2017 با استقبال زیادی از منتقدان روبرو شد و به لطف همین تحسین و تمجیدها بود که به فیلم کمک کرد تا همان اندازه که باید درآمد کسب کند. این فیلم که هم یک درام جنگی و دوره ای و هم یک حماسه‌ی ابرقهرمانی است، یکی از جذاب ترین فیلم های این ژانر تا به امروز است. و چه بسا از پرفروشترین فیلم های DC نیز می باشد.

Batman V Superman: Dawn Of Justice (2016) – $863.6 Million

Batman V Superman: Dawn Of Justice از پرفروشترین فیلم های DC

شور و شوقی که بتمن علیه سوپرمن ایجاد کرده بود، به سرعت فضای مجازی را دربرگرفت. این دومین حضور زک اسنایدر در پروژه های DCEU بود. همچنین این فیلم از روی یکی از تفرقه‌انگیزترین کمیک بوک ها اقتباس شده است که به خودی خود سبب ایجاد بحث‌برانگیزترین فیلم کمیک بوکی شده. این فیلم از پرفروشترین فیلم های DC بود و به راحتی توانست با رقیب خود از سوی مارول، یعنی کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی مقابله کند.

Aquaman (2018) – $1.148 Billion

Aquaman از پرفروشترین فیلم های DC

به طرز شگفت انگیزی، در دنیایی که سوپرمن و بتمن حضور دارند، این آکوامن است که سد فروش میلیارد دلاری را می‌شکند. اگرچه این ابرقهرمان به دلیل داشتن قدرت های احمقانه و سوار شدن بر اسب دریایی، عموما توسط طرفداران کمیک مورد تمسخر قرار می گیرد، این فیلم یک شاهکار است.

با این حال، تبدیل این شخصیت به یک شخصیت جذاب، سرسخت و موج سوار موفقیت بزرگی بود. به لطف کاریزمای جیسون موموآ در نقش اصلی و تخصص جیمز وان در پشت دوربین، آکوامن به بزرگترین موفقیت غافلگیرکننده DCU تبدیل شد.

منبع: Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 8 =