بهترین مستندهای 2022 رتبه بندی شده

بهترین مستندهای 2022

مستندها آموزنده هستند. پاسخ های عاطفی را نشان می دهند. یک مستند بی نقص، احساسات و افکار مخاطب را در مورد هر موضوعی که باشد برمی انگیزد و در بینندگان اشتیاق ایجاد می کند که به تماشا کر‌دن، ادامه یادگیری و لذت بر‌دن ادامه دهند. در این مقاله مووی 21 قصد دارد به معرفی مستندهای 2022 بپردازد. بهترین مستندهای 2022 کدامند؟

در سال 2022، تعداد زیادی فیلم مستند فوق‌العاده تولید شد. چه آنها در مورد موسیقی باشند، چه عشق و یا طبیعت، جهان را با چنین فیلم های شگفت انگیزی همراه کردند. با این حال، برخی از این فیلم‌ها از نظر رتبه، بالاتر از بقیه‌ی آثار قرار گرفتند و به دلیل زیباییِ حقیقی که به دنیای سینما تقدیم کردند، شایسته‌ی تقدیر هستند. با معرفی بهترین مستند

10. This Place Rules

This Place Rules از بهترین مستندهای 2022

اگر به دنبال حقیقتِ در پسِ همه چیز هستید، این مستند برای شما پیشنهاد نمی شود. اگر به دنبال یا‌فتن پاسخی برای آنچه در جهان در اطراف شما می گذرد، هستید، این مستند باز هم برای شما پیشنهاد نمی شود. در اینجا قرار نیست پاسخی بیابید، اما دیدگاه ها و نظرات جالبی خواهید یافت. با این حال، این مستند از بهترین مستندهای 2022 می باشد.

9. Fire of Love

Fire of Love از بهترین مستندهای 2022

آتش عشق، داستان عشقی پرشور را روایت می کند. این مستند، داستان عاشقانه کاتیا و موریس کرافت را دنبال می کند. این آتشفشان‌شناسان به اندازه‍ی مطالعه‌ی آتشفشان ها، یکدیگر را دوست داشتند. در این مستند، مخاطبان، دو فرد عاشق را در حال جوانه ز‌دن و جوشید‌ن می بینند که در حال تلاش برای پیش بر‌دن مطالعه‌ی خود در مورد آتشفشان های بسیار خطرناک هستند.

این دو، در نهایت در فوران کوه Unzen در سال 1991 جان باختند، این دو با هم مردند و کاری را که بیشتر از هرچیزی دوست داشتند انجام دادند. این مستند، گواهی است برای دنبال کردن رویاها و عشق به طور همزمان. اگر به دنبال یکی از بهترین مستندهای 2022 هستید، این مستند را از دست ندهید.

8. Moonage Daydream

Moonage Daydream از بهترین مستندهای 2022

Moonage Daydream مستندی فوق‌العاده است که زندگی، رسید‌ن به شهرت و ریزه کاری‌های مختلف یک خواننده، نوازنده و سرگرم‌کننده‌ی فوق‌العاده بااستعداد، دیوید بووی را دنبال می‌کند.

از حرفه موسیقی تا زندگی شخصی‌اش، Moonage Daydream همه آن‌ها را بازگو می‌کند، و دید کاملی از این مرد و همه چیزهایی که او دوست داشت و برایش ایستادگی می کرد را نشان می‌دهد.

7. Spring Awakening: Those You’ve Known

Spring Awakening: Those You've Known از بهترین مستندهای 2022

سال 2006 بود و پس از سالها برگزاری کارگاه و بازنویسی، سرانجام اولین نمایشِ این نمایشنامه اجرا شد و آنی به موفقیت رسید. این مستند بیش از دوازده جایزه از جمله هشت جایزه تونی و یک جایزه گرمی را به دست آورد. این مستند، ژانری موزیکال درباره موزیک راک دارد.

در یک کنسرت تجدید دیدار، بازیگران و گروه دوباره دور هم جمع شدند و تمام آهنگ های خود را اجرا کردند و در عین حال درباره تأثیر ماندگار نمایش روی آنها بحث کردند. بازیگران فوق العاده‌ای در این مستند حضور دارند که دیدن آن خالی از لطف نیست!

6. This Much I Know to Be True

This Much I Know to Be True از بهترین مستندهای 2022

سابقه‌ی کار نابغه‌ی موسیقی، نیک کیو، اکنون به چهار دهه می رسد. او یک موسیقیدان، یک نویسنده، یک بازیگر، یک فیلمنامه نویس و خیلی چیزهای دیگر بوده است. استعداد او بی نظیر است. با این مستند، طرفداران می توانند نگاهی عمیق به چند آلبوم اخیر او، یعنی Ghosteen و Carnage بیاندازند. این مستند از بهترین مستندهای 2022 می باشد که ارزش یک بار دیدن را دارد!

5. The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft از بهترین مستندهای 2022

با مستند The Fire Within، بینندگان دوباره به زندگی واقعا باورنکردنی کتیا و موریس کرافت، دو آتشفشان شناس مشهور، نگاه می کنند. از طریق عشق آنها به یکدیگر و نیز آتشفشان ها بود که بینندگان از دیدن باورنکردنی ترین فیلم های موجود از فوران ها برخوردار شدند.

این دو نفر الهام بخش بسیاری از اشخاص هستند. آنها فداکاری بی‌اندازه‌ای را از خود نشان می‌دهند، و به راحتی فراموش می‌کنند که واقعاً هر کاری که انجام می‌دادند چقدر خطرناک بوده است. آنها هرگز از کاری که انجام می‌دادند ابراز پشیمانی نکردند، زیرا کاری که انجام می‌دادند با شور و اشتیاق همراه بود.

4. Love, Deutschmarks and Death

Love, Deutschmarks and Death از بهترین مستندهای 2022

کارگران مهاجرِ ترک و نوه‌هایشان در آلمان در هنگام مهاجرت به علاقه‌های خود به موسیقی و فرهنگشان وفادار ماندند. Love, Deutschmarks and Death نگاهی به خرده فرهنگِ تقریبا فراموش‌شده‌ی سرزندگی و هیجان موسیقی زیرزمینی خود می اندازد. اگر به موسیقی زیرزمینی و مشکلات ریز و درشتش علاقه‌مندید، این مستند به شما پیشنهاد می شود.

در سال 1961، قرارداد استخدامیِ آلمان و ترکیه به امضا رسید که به دلیل کمبود شدید نیروی کار منجر به استخدام کارگران غیر ماهر شد. اما این مستند به ناتوانی های آنها نمی پردازد. در عوض، نگاهی عمیق به موسیقی زیبای این افراد و فرهنگ آنها دارد. این مستند نیز از بهترین مستندهای 2022 انتخاب شد‌ه است.

3. All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed از بهترین مستندهای 2022

اگر قبلاً نام نان گلدین را نشنیده اید، پس این مستند برای شماست. All the Beauty and the Bloodshed مطالعه‌ی عمیقی بر زندگی و حرفه‌ی نان گلدین، عکاس فعالی را دنبال می کند در جهت کاهش گسترش مواد مخدر عملکرد فوق العاده‌ای از خود نشان داد‌ه، دارد.

2. Racionais MC’s: From the Streets of São Palo

Racionais MC's: From the Streets of São Palo از بهترین مستندهای 2022

موسیقی زندگی ها را تغییر می دهد، در این مورد بحثی وجود ندارد. این مستند عمیقاً به زندگی اعضای گروه Racionais MC می پردازد. آنچه که آنها را الهام می بخشد، چگونه پیام آنها در سراسر برزیل ماندگار شد‌ه است و حتی از مرزهای کشورشان به سایر نقاط جهان راه پیدا کرد‌ه، همگی مواردی است که این مستند به آن می پردازد.

توسط این مستند، درها باز می شوند و حقایقی آشکار می شود که این مستند را به یکی از بهترین مستندهای سبک موسیقی تبدیل می کند که ممکن است تا به حال دید‎ه باشید. این مستند از بهترین مستندهای 2022 می باشد.

1. The Beatles: Get Back – The Rooftop Concert

The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert از بهترین مستندهای 2022

آنها گروهی بودند و تا به امروز هم هستند که دنیای راک اند رول را تغییر دادند. پیشرفت های موسیقایی ساده‌ی آنها همراه با آوازهای پویا و سازهای آنها صدایی را ایجاد کرد که جهان برای همیشه آن را تشخیص خواهد داد. آنها برای همیشه بیتلز خواهند بود و چه آنها را دوست داشته باشید و چه از آنها متنفر باشید، کاملاً می دانید که آنها چه کسانی هستند.

در کنسرت Get Back – The Rooftop Concert، طرفداران نمادین ترین اجراهای گروه موردعلاقه‌ی خود را می بینند. آنها حتی توجه پلیس محلی را نیز به خود جلب کردند. کاری که پیتر جکسون با این مستند زیبا انجام داد این بود که نه تنها به دنیا کمک کرد تا این لحظات را زنده کند، بلکه نسل جدیدی را با این موسیقی آشنا کرد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 16 =