پایان اعتصاب بازیگران هالیوود؛ اتحادیه و استودیوها با یک قرارداد 3 ساله به توافق رسیدند

پایان اعتصاب بازیگران هالیوود

اتحادیه بازیگران هالیوود به توافق دست یافته است و با این حساب می توان پایان اعتصاب بازیگران هالیوود را اعلام کرد.

انجمن بازیگران سینما-فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-AFTRA) پایان اعتصاب بازیگران هالیوود که اولین بار در ماه جولای آغاز شده بود را اعلام کرد. این اعتصاب اکنون پس از 118 روز پایان یافته است که طولانی ترین اعتصاب در تاریخ 90 ساله SAG-AFTRA است.

SAG-AFTRA در رسانه های اجتماعی پایان اعتصاب را اعلام کرد و نوشت: «کمیته مذاکره تلویزیونی/تئاتری ما به اتفاق آرا به تصویب توافقنامه آزمایشی با AMPTP رأی داد. از ساعت 12:01 بامداد روز 9 نوامبر، اعتصاب ما به طور رسمی به حالت تعلیق درآمده و همه مکان‌های تجمع بسته هستند.»

SAG-AFTRA همچنین خاطرنشان می کند که توافق با اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) با یک قرارداد سه ساله «به ارزش بیش از یک میلیارد دلار» همراه است که شامل افزایش حداقل غرامت «بالاتر از الگو»، «مفاد بی سابقه برای رضایت و غرامتی که از اعضا در برابر تهدید هوش مصنوعی محافظت می کند، پاداش مشارکت در استریم و موارد دیگر است.

با این حال، SAG-AFTRA همچنین خاطرنشان کرده است که “جزئیات کامل توافق تا زمانی که توافقنامه آزمایشی توسط هیئت ملی SAG-AFTRA بررسی نشود” ارائه نخواهد شد، که چند روز طول می کشد.

پایان اعتصاب بازیگران هالیوود

شروع اعتصاب

اعتصاب بازیگران SAG-AFTRA در 13 ژوئیه پس از شکست مذاکرات بین AMPTP و SAG-AFTRA در مورد خواسته های اتحادیه برای محافظت در برابر تهدید هوش مصنوعی، غرامت عادلانه و موارد دیگر آغاز شد. اعتصاب ژوئیه مصادف با اعتصاب نویسندگان انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) بود که در ماه می آغاز شد و در اواخر سپتامبر به پایان رسید. این اولین بار در 60 سال گذشته بود که هر دو اتحادیه در یک زمان اعتصاب کردند.

هالیوود چند ماه است که به دنبال اعتصابات بازیگران و نویسندگان تقریباً متوقف شده است. آنها باعث ایجاد اختلال بزرگی شدند و چندین پروژه متوقف شدند. از جمله Deadpool 3، Gladiator 2، Disney/Marvel’s Blade، Dune: Part Two، Fantastic Four، لایو اکشن دیزنی Moana، Paddington در پرو. و اخیراً، Mission: Impossible – Dead Reckoning بخش دوم .

علاوه بر تأخیرهای فیلم، ستارگان هالیوود همچنین در زمان برگزاری اعتصاب در رویدادهایی مانند اولین نمایش فیلم شرکت نکرده اند. زیرا قوانین اتحادیه آنها را از قرار گرفتن در هر گونه اثر، از جمله تبلیغات یا تبلیغات برای پروژه ها منع می کند.

اکنون با رسیدن SAG-AFTRA و AMPTP به توافقی آزمایشی، شروع طولانی مدت کمپین اسکار برای بسیاری از بازیگران بالاخره می تواند آغاز شود. تاکنون این کمپین‌ها عمدتاً توسط کارگردانان، صنعتگران و اخیراً با پایان اعتصاب WGA، نویسندگان انجام شده است.

منبع Euronews

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 19 =