امتیاز قسمت های فصل اول House of the Dragon | راتن تومیتوز

حالا که فصل اول سریال House of the Dragon به پایان رسیده، بیایید ببینیم باتوجه به امتیازات راتن تومیتوز، تمام قسمت ها چگونه رتبه بندی می شوند. با مووی 21 در بررسی لیست امتیاز فصل اول house of the dragon همراه باشید.
به جرات می توان گفت که این نمایش قرار است جوایز زیادی را به خود اختصاص دهد. فصل اول سریال House of the Dragon این وظیفه جاه طلبانه را بر عهده گرفت که داستانی را در یک بازه زمانی ۱۹ ساله روایت کند. در این فصل، طرفداران در اوج آرامش در وستروس به تارگرین ها معرفی می شوند، اما تنها چیزی که در این فصل به چشم می خورد، درگیری های رو به پایین است.

فصل اول آمد و رفت و لحظات خاطره انگیزی را رقم زد، اما منتقدان و طرفداران موافق بودند که این قسمت به تنهایی برای احیای عشق طرفداران به دنیای بازی تاج و تخت کافی بود و همه مشتاقانه منتظر فصل دوم هستند. اگر نیاز به معرفی سریال هایی از این قبیل دارید، مقالات سایت ما را از دست ندهید.

10/10

Episode 3: Second of His Name — 83%

Episode 3: Second of His Name — 83%

قسمت سوم سریال House of the Dragons شاید کم اهمیت ترین قسمت این مجموعه باشد، اما به هیچ وجه بدترین قسمت این مجموعه نیست. در این قسمت اتفاقات زیادی می افتد که به شخصیت های اصلی این مجموعه کمک می کند. ویسریس مجبور شد با تصمیم خود مبنی بر نام بردن از رانیرا به عنوان وارث آشتی کند، با وجود این که می خواست این نقش را بازی کند، رانیرا برخلاف وظایفش به عنوان وارث و ترس از اینکه برادر ناتنی اش ایگون جای او را بگیرد، مبارزه کرد و در نهایت با عزمی قوی تر از قبل ظاهر شد.

9/10

Episode 2: The Rogue Prince — 85%

Episode 2: The Rogue Prince — 85%

قسمت دوم، “روگ پرینس” پس از اولین پرش اژدهایان اتفاق می افتد، تقریبا شش ماه پس از این که روگ پرینس به عنوان وارث ویسریس انتخاب شد. متاسفانه او هنوز هم تلاش می کند تا در نقش جدیدش هدفی را پیدا کند که هیچ چیز واقعا برای او تغییر نمی کند. اختلاف بین زن و مرد در این قسمت یک موضوع بزرگ است چرا که اربابان قلمرو هنوز هم به شاهزاده خانم نگاه می کنند و نمی توانند ارزش او را ببینند، اما او موفق می شود با جلوگیری از یک موقعیت خونین، خود را به او ثابت کند.

8/10

Episode 1: The Heirs of the Dragon — 85%

Episode 1: The Heirs of the Dragon — 85%

اولین قسمت از سریال “خاندان اژدها” با پیش درآمدی از سال ها قبل شروع می شود و ویسریس را در نقش پسرعمویش رانیس می بیند. دلیلش این است که یک ملکه حاکم، فقط قلمرو را تقسیم می کند و به جنگ می رود، درسی که برای کل سریال به دنبال خواهد داشت. در این قسمت اول، با رونی آشنا می شویم که با پدرش در حال مبارزه است و ارزش این کار را در خود می بیند. ویسریس به شدت می خواهد که وارثی مردانه برای ادامه خط تارگرین داشته باشد، اما وقتی یک تراژدی در خانواده رخ می دهد، امیدهایش نقش بر آب می شود.

7/10

Episode 5: We Light the Way — 85%

Episode 5: We Light the Way — 85%

در قسمت پنجم سریال، شاهد این هستیم که رانیرا در نهایت به عنوان وارث تاج و تخت وارد مسئولیت های خود می شود و متاسفانه این اتفاق در حالی رخ می دهد که تصمیمات غیرمسئولانه او در حال بازگشت به اوج است. متاسفانه این اتفاق همزمان با تصمیم های غیرمسئولانه او رخ می دهد. کریستن کول و آلیسنت با واقعیت های موقعیت های مربوط به خود آشتی می کنند و مجبور به انتخاب طرفین می شوند. ویسریس با مرگ و میر خودش کنار می آید. در حالی که در قسمت های قبل، دیمون دوباره با همسرش درگیر می شود.

نکته جالب اینجاست که تمام پویایی شخصیت ها در بازی به نمایش در می آید و در عین حال سعی می کنیم بفهمیم سریال چگونه می گذرد.

6/10

Episode 9: The Green Council — 85%

Episode 9: The Green Council — 85%

جالب اینجاست که قسمت نهم “شورای سبز” در رتبه ۶ این فهرست قرار دارد، اما امتیاز راتن تومیتوز دروغ نمی گوید. پس از مر‌گ پادشاه ویسریس، آلیسنت و گرین‌ها به آرزوی دیرینه خود برای قرار دا‌دن آگون در تخت آهنین جامه عمل می پو‌شانند. با این حال، وقتی آلیسنت حقایقی را کشف می کند که برای آن آماده نبو‌ده، همه اعضای شورای سبز در یک صفحه قرار نمی گیرند. در حالی که تاجگذاری عجولانه ای تدارک دید‌ه می شود، جستجوی ناامیدانه ای برای یا‌فتن شاه احتمالی گم شد‌ه آن ها صورت می گیرد و دو طرف به دنبال او می گردند. هر کسی که اول او را پیدا کند، این شانس را دارد که حرکت بعدی علیه سیاهان را شکل دهد که مهم ترین آن ها خواهد بود. این قسمت کاملا بر روی گرین‌ها متمرکز است و بسیار شبیه به یک ترمیناتور نقش آفرینی می کند.

5/10

Episode 6: The Princess and the Queen — 86%

Episode 6: The Princess and the Queen — 86%

در قسمت اول اما دنریسی و الیویا کوک در نقش ریانا و الیور استون به ایفای نقش می پردازند، اما در قسمت دوم شخصیت های اصلی داستان با یکدیگر درگیر می شوند. تنش ها بین این دو برای مدتی طولانی بالا بوده است، چرا که آن ها در اصل در حال جنگ قلمرویی برای ویسریس هستند. دشمنی آن ها نیز به فرزندانشان منتقل شد‌ه است، چرا که آن ها در مقابل یکدیگر قرار می گیرند، علی رغم اینکه درگیری، مادرانشان است.

همچنین، در آن سوی دریای نارو، دیمون دوباره ازدواج کر‌ده و از سیاست وستروسی فاصله گر‌فته است. با این حال، تراژدی به زودی در خانواده او رخ می دهد که او خود را با یک انتخاب آشنا مواجه می بیند. این قسمت در اصل قسمت دوم سریال بود و روشن است که در این سال ها تغییرات زیادی در آن رخ داده است. اما با وجود این تغییرات، این قسمت هنوز موفق نشده است تا با دادن دو شخصیت اصلی، قلب بینندگان را لمس کند.

4/10

Episode 4: King of the Narrow Sea — 87%

Episode 4: King of the Narrow Sea — 87%

پس از بازگشت برای اولین بار از زمان تبعیدش در قسمت اول، به نظر می رسد که دیمون مرد جدیدی پس از جنگ در قسمت چهارم است. ویسریس با آغوشی باز از او استقبال می کند، اما این بار او نیست که دیمون آنجا باشد. در این میان، آلیسنت همچنان با ملکه بودن دست و پنجه نرم می کند در حالی که پدرش، اوتو، حرکتی خطرناک انجام می دهد. این قسمت به خاطر پیشرفت داستان و همچنین کارگردانی بسیار مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

3/10

Episode 8: The Lord of the Tides — 91%

Episode 8: The Lord of the Tides — 91%

لرد آو د تایدر می بیند که رانیا و خانواده اش برای اولین بار پس از شش سال به پادشاهی بازمی گردند تا برای پسرش لوکریس بجنگند. با این حال، پس از باز‌گشت، پدر خود را بیمار و آ‌شفته می بیند، در حالی که آلیسنت کنترل کامل تخت آهنین را در دست دا‌رد. آلیسنت هیچ چیز را بیشتر از گرفتن قدرت از رقیبش دوست ندارد، اما یک مرد، به خصوص، ممکن است کمکی باشد که آلیسنت برای تامین امنیت تولد پسرش نیاز دارد.

2/10

Episode 10: The Black Queen — 93%

Episode 10: The Black Queen — 93%

در قسمت آخر فصل، “ملکه سیاه” به دنبال کودتای سبزها می رود تا “آرگون” را بر تخت آهنین بنشاند. راینیرا متوجه می شود که نه تنها بهترین دوست سابقش تاج و تخت را از او دز‌دیده است، بلکه پدرش نیز درگذشته. او به عنوان اولین حاکم، شروعی غم انگیز برای سلطنت او داشته است. برای کمک به مادرشان، پسرانش جاکارتا و لوکریس به عنوان قاصدک هایی برای جلب توجه اربابان به سمت راینیرا می روند. اما برای یکی از آن ها، ممکن است اتفاقات وحشتناکی در انتظار پایان سفرشان باشد.

این پایان تکان دهنده در فصل اول سریال House of the Dragon هم دلخراش بود و هم تلخ. راینیرا در حالی که برای رسید‌ن به صلح تلاش می کند، اما در پایان اپیزود متوجه می شود که صلح دیگر یک گزینه نیست. اتفاقات این اپیزود که با رمان آتش و خون همراه است، نشان می دهد که اتفاقاتی که منجر به مرگ اژدهای سیاه می شود، بسیار پیچید‌ه تر از اتفاقات سریال است.

1/10

Episode 7: Driftmark — 94%

Episode 7: Driftmark — 94%

در این اپیزود شاهد اتفاقاتی هستیم که در دوره ای تاریک تر از همیشه رخ می دهند و تنش ها به گونه ای به وجود می آیند که می توانند آینده را به شدت شکل دهند. اربابان اژدها سعی می کنند در چنین زمان تاریکی بخشش پیدا کنند، اما اتفاقات گذشته به راحتی فراموش نمی شوند. در همین حال، دیمون و ریانا در غم مشترک خود دوباره با هم متحد می شوند، در حالی که ایموند یک قمار مرگبار انجام می دهد که برای او بسیار گران تمام می شود. در این قسمت، ما شاهد شکل گیری قطعی درگیری های خانوادگی هستیم.

منبع: movieweb

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =