رتبه‌بندی بهترین فیلم های جیمز کاگنی

بهترین فیلم های جیمز کاگنی

جیمز کاگنی حرفه‌ای 50 ساله دارد. با معرفی بهترین فیلم های جیمز کاگنی همراه مووی 21 باشید. این بازیگر توانا در بسیاری از فیلم های کلاسیک هالیوود نقش‌آفرینی کرده است.

10. Ragtime (1981)

بهترین فیلم های جیمز کاگنی

رگتایم بر اساس رمان تاریخی 1957 چندین داستان را در نیویورک، آتلانتیک سیتی و نیو راشل در اواخر قرن دنبال می کند. کاگنی نقش یک نسخه تخیلی از کمیسر راین لندر والدو را بازی می کند.

فیلم رگتایم گسترده اما متفکرانه و جذاب است، و تصویری واضح از یک زمان، یک مکان و مردم آن را به تصویر می‌کشد. کاگنی یک حضور جدی و قابل اعتماد در فیلم دارد.

9. Taxi! (1932)

بهترین فیلم های جیمز کاگنی

تاکسی! کاگنی را در یکی از جذاب ترین نقش هایش به نمایش می‌گذارد. داستان در مورد راننده تاکسی‌ای به نام مت نولان است که در میان یک جنگ تاکسی قرار دارد. او عاشق دختر تاکسی‌ران دیگر، سو، که پیشخدمتی جوان است، می شود. لورتا یانگ در مقابل کاگنی در نقش سو بازی می کند.

تاکسی! یکی از آندرریتدترین فیلم های جنایی کلاسیک است. خشن تر از عاشقانه های معمولی، اما ملایم تر از درام های جنایی کلاسیک است. تاکسی! ترکیبی منحصربه‌فرد از سبک‌ها و ژانرها است که با اجرای جذاب کاگنی در نقش مت قدرت می‌گیرد. این فیلم از بهترین فیلم های جیمز کاگنی است.

8. Love Me or Leave Me (1955)

بهترین فیلم های جیمز کاگنی

Love Me or Leave Me، درام موزیکال عاشقانه چارلز ویدور در سال 1955، کاگنی را با دوریس دی همراه می کند. این فیلم داستان زندگی روث اتینگ، مجری کلوپ شبانه را روایت می کند که در دهه های 1920 و 30 به شهرت رسید.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی بهترین فیلم های دوریس دی

اگرچه مارتین اسنایدر به دور از یک شرور واقعی است، او نقش منفی واقعی فیلم است. این فیلم استعدادهای دوریس دی را به نمایش گذاشت.

7. One, Two, Three (1961)

بهترین فیلم های جیمز کاگنی

کاگنی با کمدی سیاسی یک، دو، سه اثر بیلی وایلدر وارد دهه 1960 شد. داستان حول محور کارمند جاه طلبی به نام سی آر مک نامارا می گذرد که با مراقبت از دختر نوجوان رئیسش، اسکارلت، برای ارتقاء در شرکت کوکاکولا رقابت می کند. این اثر یکی از بهترین فیلم های جیمز کاگنی است.

6. City for Conquest (1940)

بهترین فیلم های جیمز کاگنی

در درام حماسی آناتول لیتوک در سال 1940، شهر برای فتح، کاگنی در کنار آن شریدان و آرتور کندی بازی می کند. فیلم بر اساس رمانی به همین نام در سال 1936 سا‌خته شد‌ه، و داستان دنی، یک بوکسور نوظهور را دنبال می کند که زندگی شخصی اش پس از شروع حرفه‌اش به شدت آسیب می بیند.

شهر برای فتح که به دلیل اجرای شدید و پیوند قوی کاگنی با شریدان ارتقا یافته است، اثری موثر، هرچند اندکی ملودراماتیک است. .

5. Man of a Thousand Faces (1957)

بهترین فیلم های جیمز کاگنی

کاگنی در درام تاریک مرد هزار چهره ساخته جوزف پیونی در سال 1957 نقش بازیگر صامت نمادین، لون چنی را بازی می کند. این فیلم زندگی‌نامه‌ای، زندگی و حرفه‌ی چنی را روایت می‌کند و بر رابطه پریشان او با کلیوا که از نظر ذهنی بی‌ثبات است، با بازی دوروتی مالون، تمرکز می‌کند.

چنی یکی از نمادین ترین بازیگران دوران صامت هالیوود است که میراثی غنی از خود به جای گذاشته است. این فیلم به وضوح از عشق و احترام به چنی سرچشمه می‌گیرد و کاگنی نقش این بازیگر افسانه‌ای را با محدودیتی ملایم که در بیشتر دوران حرفه‌ای‌اش وجود ندارد، بازی می‌کند.

4. Angels with Dirty Faces (1938)

بهترین فیلم های جیمز کاگنی

کاگنی در نقش گانگستر مشهور، ویلیام “راکی” سالیوان در درام جنایی فرشتگان با چهره های کثیف بازی می کند. داستان فیلم، رابطه پر سر و صدای سالیوان با دوست سابق دوران کودکی اش را روایت می کند.

کاگنی به عنوان سالیوان ظریف اما تهدیدآمیز در اوج توانایی های خود است و اولین نامزدی اسکار خود را برای این نقش به دست آورد.

3. The Public Enemy (1931)

بهترین فیلم های جیمز کاگنی

فیلم گانگستری دشمن عمومی محصول 1931، شاهکاری از این ژانر است. جیمز کاگنی در نقش تام پاورز قاتل و ویرانگر، مرد جوانی که به صفوف جنایتکار بی‌رحم دنیای زیرین دوران ممنوعیت شیکاگو صعود می‌کند، بازی می‌کند. این فیلم یکی از بهترین فیلم های جیمز کاگنی است.

دشمن عمومی کاگنی را به یک ستاره و ستون اصلی ژانر گانگستری تبدیل کرد.

2. Yankee Doodle Dandy (1942)

بهترین فیلم های جیمز کاگنی

کاگنی در دومین تلاش خود برای ایفای نقش جورج ام کوهن در فیلم زندگینامه ای موزیکال مایکل کورتیز یعنی Yankee Doodle Dandy برنده اسکار بهترین بازیگر مرد شد. این فیلم داستان زندگی کوهن را روایت می کند.

Yankee Doodle Dandy یک فیلم عالی است. کاگنی صادقانه‌ترین، جذاب‌ترین و مسحورکننده‌ترین بازی خود را در نقش کوهن ارائه می‌کند.

1. White Heat (1949)

بهترین فیلم های جیمز کاگنی

اگر فیلمی وجود داشته باشد که بیشتر با جیمز کاگنی مرتبط باشد، آن فیلم گرمای سفید است. این بازیگر نقش آرتور “کودی” جارت، یک جنایتکار بی رحم و بی ثبات ذهنی را بازی می کند که پس از فرار از زندان، نقشه یک سرقت بلندپروازانه را می کشد، بدون اینکه متوجه شود یک مامور مخفی در گروهش وجود دارد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =