حمایت جسیکا چستین از اعتصاب بازیگران آمریکا در فستیوال فیلم ونیز

حمایت جسیکا چستین از اعتصاب بازیگران آمریکا

حمایت جسیکا چستین از اعتصاب بازیگران تیتر اخبار را به خود اختصاص داد. چستین در جریان حضور اخیر خود در جشنواره فیلم ونیز در بحبوحه اعتصابات بازیگران و نویسندگان اظهاراتی جسورانه را ارائه کرد. روز جمعه (8 سپتامبر) ستاره Zero Dark Thirty در رویداد سالانه فیلم برای تبلیغ درام جدید خود یعنی Memory حضور داشت.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 حمایت جسیکا چستین از اعتصاب بازیگران به این صورت بود که او در کنفرانس مطبوعاتی فیلم در کنار همبازی اش پیتر سارسگارد ظاهر شد و در آنجا پیراهنی به تن کرد که روی آن نوشته شده بود: “SAG-AFTRA on Strike” در حمایت از تعطیلی فعلی هالیوود.

حمایت جسیکا چستین از اعتصاب بازیگران در کنفرانس مطبوعاتی با یک سخنرانی پرشور انجام شد. بسیاری از ستارگان امسال به دلیل اعتصاب از این رویداد صرف نظر کردند.

حمایت جسیکا چستین از اعتصاب بازیگران آمریکا

مصاحبه چستین

چستین در مصاحبه جدیدش گفت: “من از آمدن به این جشنواره  بسیار ناراحت بودم  و برای انجام این کار استرس زیادی داشتم” و فاش کرد که “در واقع برخی از افراد در تیم من بودند که به من توصیه کردند که از این کار خودداری کنم.”

چستین 46 ساله خاطرنشان کرد که بازیگران “اغلب برای محافظت از فرصت های کاری آینده مجبور به سکوت می شوند. و اغلب به ما گفته می شود و یادآوری می شود که چقدر باید سپاسگزار باشیم”. «این محیطی است که من فکر می‌کنم اجازه داده است برای چندین دهه از بازیگران سوء استفاده شود. و همچنین محیطی است که اعضای اتحادیه ما را با قراردادهای ناعادلانه مواجه کرده است.»

چستین افزود: «من اینجا هستم .زیرا SAG-AFTRA به صراحت اعلام کرده است که راه حمایت از اعتصاب پست کردن در رسانه‌های اجتماعی، پیمودن خط اعتراض و کار و حمایت از پروژه‌های توافق موقت است.» این چیزی است که هیئت ملی، کمیته مذاکره و رهبری منتخب ما از ما خواسته اند که انجام دهیم.

تهیه‌کنندگان مستقل مانند تولیدکنندگان اینجا به AMPTP [اتحاد تولیدکنندگان فیلم و تلویزیون] اجازه می‌دهند بدانند که بازیگران مستحق دریافت حق خود به صورت منصفانه هستند. استفاده از هوش مصنوعی می تواند جایگاه شغلی بازیگران و نویسندگان را تهدید کند.»

او در پایان گفت: «امیدوارم حضور امروز من در اینجا باعث تشویق دیگر تهیه‌کنندگان مستقل و تشویق بازیگران به حضور [در جشنواره‌ها] و حمایت از اعضای اتحادیه‌مان شود. امیدواریم که به زودی شاهد پایان اعتصاب باشیم و امیدوارم AMPTP بتواند مشکلات را رفع کند.”

حمایت جسیکا چستین از اعتصاب بازیگران آمریکا

حضور جسیکا در جشنواره ونیز

صحنه هایی خاص در هشتادمین جشنواره سالانه فیلم ونیز در بحبوحه تلاش مشترک اتحادیه بازیگران و فیلمنامه نویسان در مبارزه برای یک معامله عادلانه تر اتفاق می افتد. از جمله خواسته های اصلی هر دو صنف می توان به افزایش دستمزد، افزایش جریان باقیمانده و بهبود شرایط کاری اشاره کرد.

به‌عنوان بخشی از سیاست‌های اعتصابی SAG-AFTRA، علاوه بر توقف همه کارهای جلوی دوربین و پشت صحنه، بازیگران از تبلیغ آثار ایجاد شده تحت قرارداد اتحادیه خود منع می‌شوند. در ماه آگوست اتحادیه بازیگران که بیش از 150000 بازیگر تلویزیونی و سینمایی را نمایندگی می‌کند. موافقت‌نامه‌های موقتی را به تعدادی از پروژه‌های تلویزیونی و سینمایی که «واقعاً مستقل» تلقی می‌شوند، برای ادامه تولید اعطا کرد.

بر اساس لاگ لاین فیلم Memory به کارگردانی مایکل فرانکو، داستان سیلویا (چستین) یک «مددکار اجتماعی که زندگی ساده و ساختارمندی دارد» را روایت می‌کند. زمانی که سائول (سارسگارد) از گردهمایی مجددشان در دبیرستان خانه اش را دنبال می کند، این موضوع آشکار می شود. رویارویی غافلگیرکننده آنها عمیقاً بر هر دوی آنها تأثیر می گذارد. زیرا باعث می شود که خاطرات گذشته باز هم زنده شود.

فرانکو درباره بازی چستین گفت: «جسیکا احتمالاً بهترین بازیگر زن در حال حاضر در ایالت‌ است. اغراق آمیز نیست اگر بگوییم او بهترین بازیگر زن جهان است.»

منبع Independent

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − نه =