فیلم جان ویک 5 نیازی به حضور کیانو ریوز ندارد

فیلم جان ویک 5

سریال پیش درآمد The Continental ثابت می‌کند که فیلم جان ویک 5 می‌تواند بدون کیانو ریوز به‌عنوان نقش اول ادامه پیدا کند. اپیزود 1 سریال شخصیتی به نام فرانکی را معرفی می کند که جای خالی ویک را از نظر اکشن پر می کند. مرگ فرانکی در قسمت اول نقشه انتقامی برای وینستون ایجاد می کند و نشان می دهد که این فرنچایز می تواند قهرمانان اکشن جدید و جذابی خلق کند.

فیلم جان ویک 5 ممکن است ساخته شود یا نشود. اما جایگزین او در سریال پیش درآمد The Continental ثابت می کند که در صورت خروج کیانو ریوز، این فرنچایز می تواند ادامه یابد. درست مانند فیلم‌های «ماموریت: غیرممکن» تقریباً به طور جدانشدنی با شخصیت تام کروز گره خورده است. تصور فیلم‌های جان ویک بدون کیانو ریوز دشوار است. پس از مرگ احتمالی جان ویک در قسمت 4 جالب است که ببینیم فرنچایز بدون شخصیت اصلی آن چگونه تکامل می‌یابد.

فیلم جان ویک 5

خداحافظی با ویک

طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 بینندگان مجبور نیستند به طور کامل با ویک خداحافظی کنند. زیرا ریوز در اسپین آف آینده بالرین با بازی آنا د آرماس به عنوان مهمان حضور خواهد داشت. آزمایش واقعی این است که ببینیم فرنچایز بدون آقای ویک چگونه پیش خواهد رفت. پیش درآمد The Continental شرح می دهد چگونه وینستون جوان (کالین وودل) در اواخر دهه 70 مدیر هتل اصلی قاتلان شد. این سریال سبک و اکشن فیلم ها را ادامه می دهد. اما خود ویک در هیچ جا دیده نمی شود. گفته می شود قسمت 1 شخصیت دیگری دارد که نقش مشابهی را ایفا می کند.

The Continental (به طور خلاصه) جایگزین کیانو ریوز خود را با برادر وینستون فرانکی پیدا می کند. سریال The Continental در اپیزود 1 با دزدی آغاز می‌شود که به تیراندازی خونین منجر می‌شود. فرانکی بن رابسون با موهای بلند، ریش‌های ژولیده و علاقه‌اش به شلیک به سر مردم، بخشی از خلاء ناشی از غیبت جان ویک را پر می‌کند.

مانند ویک، فرانکی نیز از تجارت خارج می شود تا با همسرش ین (نهنگ کیت) باشد و همچنین سابقه نظامی و خالکوبی های زیادی دارد. این اقدام عاقلانه ای بود که مینی سریال یک جایگزین Wick برای تماشاگران ایجاد کرد. زیرا همیشه واضح بود که وینستون بیشتر یک عاشق است تا یک جنگنده. فرانکی نسبت به ویک نیز بسیار پرحرف‌تر است که به او کمک می‌کند از شخصیت ریوز متمایز شود.

فیلم جان ویک 5

Continental یک ایده خلاقانه برای فرنچایز

فرانکی نشان داد که می‌توان یک قهرمان جدید و جذاب را در دنیای فرنچایز خلق کرد و اگر ریوز تصمیم بگیرد در فیلم جان ویک 5 حضور نداشته باشد، نیازی به پایان مجموعه نیست.

جان ویک: فصل 4 پایانی شگفت‌آور و تکان‌دهنده را برای این شخصیت ارائه کرد که برای چیزی که به آن اعتقاد دارد می‌میرد. پایان فیلم آنقدر ابهام در مورد سرنوشت ویک ایجاد می‌کند که پنجمین فیلم می‌تواند او را بازگرداند. اما پس از اینکه خود ریوز را در چهار فیلم فیزیکی طاقت‌فرسا قرار داد. ممکن است بخواهد ویک را در آرامش ترک کند. اگر اینطور باشد سریال می‌تواند در قالب بالرین ادامه یابد (با فرض اینکه اسپین‌آف موفقیت‌آمیز باشد). کین دانی ین می‌تواند شاخه‌های خودش را به دست آورد یا یک قهرمان جدید می‌تواند فضای باقی‌مانده را پر کند.

مرگ فرانکی رابطه وینستون و جان ویک را غم انگیزتر می کند. رابطه بین وینستون قدیمی (ایان مک شین) و ویک همیشه کمی مبهم بود. وینستون برای جان یک شخصیت پدرانه بود. و حتی زمانی که میل ویک به انتقام منجر به قتل در زمین های کانتیننتال شد. وینستون همیشه در کنار او بود. این خیانت و تلاش وینستون برای کشتن ویک در پایان فصل 3 را تکان دهنده تر کرد. همانطور که گفته شد رابطه فرانکی و وینستون ارتباط او با ویک را به شکلی متفاوت تنظیم می کند. در نهایت باید منتظر ماند تا سرنوشت جان ویک 5 مشخص شود.

منبع Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =