اعلام زمان دقیق اکران فیلم در پوستر جدید «John Wick: Chapter 4»

John Wick

Lionsgate یک پوستر جدید از فیلم “John Wick 4” را در CCXP آخر هفته در برزیل ارائه داد. این پوستر فقط یک نمای نزدیک از کیانو ریوز است. جذابیت این سری هم بدون شک به خاطر حضور کیانو ریوز است. تریلر فیلم John Wick: Chapter 4 را هم می توانید مشاهده نمایید.

شاید «جان ویک» در ابتدا به‌عنوان یک نسخه کپی از فیلم «Taken» لیام نیسون تلقی می‌شد اما رفته رفته این حدس و گمان ها از روی جان ویک برداشته شد. ریوز نقش یک قاتل بازنشسته را بازی می کند که پس از مرگ همسرش، اوباش روسی توله سگ جدیدش را به قتل رساندند. جان برای انتقام دوباره وارد عمل می شود. عملکرد تجاری این فیلم چیزی شبیه به یک معجزه مدرن است.

طبق خبرهای سینمایی مووی 21 «جان ویک» در سال 2014 با بودجه 30 میلیون دلاری، توانست 43 میلیون دلار فروش داخلی و 88 میلیون دلار در سرتاسر جهان به دست آورد. در حالی که «جان ویک: فصل 2» با بودجه 40 میلیون دلاری در سال 2017 با درآمدی معادل 92 میلیون دلار/172 میلیون دلار به یک فیلم بی نظیر تبدیل شد. John Wick: Chapter 3 – Parabellum در تابستان 2019 با یک آخر هفته جمعه 56 میلیون دلاری اکران شد که به 171 میلیون دلار داخلی رسید (تقریباً برابر با هزینه 200 میلیون دلاری «Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw») و 328 میلیون دلار در سراسر جهان با بودجه 75 میلیون دلاری.

این نوع جهش فیلم به فیلم برای سه فیلم اول در یک فرانچایز مشخص تقریباً در تاریخ مدرن بی‌سابقه است.

John Wick

مقایسه فروش سایر فرانچایزها با جان ویک

نزدیکترین مقایسه سه گانه مارول «کاپیتان آمریکا» است (از 376 میلیون دلار در سال 2011 به 714 میلیون دلار در سال 2014 به 1.15 میلیارد دلار در سال 2016). اما در این سه گانه «انتقام جویان» و شخصیت های دیگری اضافه شده است.

چیزی که در مورد «جان ویک» یک فرنچایز با درجه R بسیار تأثیرگذارتر است، این است که هر دنباله آن صرفاً بدون ارزش افزوده یا روایت گسترده‌تر به سبک MCU بود. تمام کارکترها همان شخصیت های قبلی بودند.

باید دید «جان ویک: فصل 4» به روند صعودی خود ادامه خواهد داد؟ اما لاینزگیت به احتمال زیاد بسیار خوشحال خواهد شد اگر تنها 9 درصد از نسخه قبلی خود برای فروش داخلی 188 میلیون دلاری جهش کند.

این فیلم به کارگردانی چاد استاهلسکی و با بازی دانی ین، اسکات ادکینز و کلنسی براون در 24 مارس 2023 اکران می شود.

منبع Yahoo

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شش =