لغو قراداد شرکت های معتبر آمریکایی با Ye

Ye

نیویورک (CNN Business) در چند هفته گذشته خرده‌فروشان، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، افراد مشهور و شرکت‌های مد و سرگرمی قرارداد تجاری خود را با خواننده رپ Ye کنسل کرده اند.

Ye همچنین به عنوان Kanye West شناخته می شود به یک جنجال تبدیل شده است. در اوایل اکتبر او یک تی‌شرت «زندگی‌های سفید مهم است» به تن کرد. همچنین چندین مدل سیاه‌پوست این برند با همین عبارت در نمایش YZY خود در هفته مد پاریس این تیشرت را به تن کردند.

در یک پادکست 45 دقیقه‌ای “Drink Champs” که در اوایل این ماه پخش شد. این خواننده رپ نظرات ظالمانه زیادی را ارائه کرد که باعث عواقب مالی واقعی برای او و شرکای برندش شد. در پادکست وست گفت: “من می توانم چیزهای یهودی ستیزانه بگویم و آدیداس نمی تواند مرا رها کند. حالا چی؟” او همچنین پیشنهاد کرد که جورج فلوید در اثر مصرف بیش از حد فنتانیل به جای وحشیگری پلیس درگذشت.  او چندین تئوری توطئه یهودی ستیزانه را تکرار کرد و در مصاحبه های بعدی آنها را دو چندان کرد.»

از زمان اظهارنظرهای یهودستیزانه Ye، کسب و کارهای بسیاری برای انجام اقدامات بیشتر در برابر آن تحت فشار قرار گرفته اند. از جمله:

Ye

آدیداس

روز دوشنبه آدیداس همکاری خود با کانیه وست را به سرعت پایان داد. این تولید کننده لباس ورزشی در بیانیه‌ای گفت که «یهود ستیزی و هر نوع سخنان نفرت‌انگیز دیگری را تحمل نمی‌کند» و اظهارات اخیر او «غیر قابل قبول، نفرت‌انگیز و خطرناک» است. در نهایت این شرکت تصمیم به قطع همکاری با کانیه گرفت.

آدیداس گفت که کانیه “ارزش ها و احترام متقابل و انصاف” را نقض کرده اند. فروش و تولید محصولات او با برند Yeezy و همچنین پرداخت ها به Ye و شرکت هایش متوقف شده است.

گپ

این خواننده رپ گفت که در 15 سپتامبر به رابطه دشوار دو ساله خود با گپ پایان می دهد و دلیل آن “عدم پایبندی قابل توجه” است. وکیل او در بیانیه‌ای گفت: «کانیه گفت که او «چاره‌ای جز پایان دادن به همکاری‌شان» باقی نگذاشته است. چرا که این شرکت فروشگاه‌های مارک Yeezy را باز نکرده است.

نحوه همکاری ما برای ارائه این چشم انداز همسو نیست. مارک بریتبارد، رئیس و مدیر عامل شرکت Gap Brand در یک ایمیل داخلی گفت: ما در حال تصمیم به پایان دادن به این همکاری هستیم. در ابتدا گپ گفت اقلام موجود به فروش خود ادامه خواهند داد. از جمله مجموعه های آتی در پاییز و نیمه اول 2023اما امروز این تصمیم را تغییر داد.

اینستاگرام

یکی از سخنگویان متا (FB) گفت که محتوای حساب Ye’s به دلیل نقض خط ‌مشی‌های شرکت حذف شد و محدودیتی برای حساب او اعمال شد. اگرچه متا محتوا را مشخص نکرد. وست پستی را به اشتراک گذاشت که مورد انتقاد قرار گرفت. پس از آن وست پس از نزدیک به دو سال دوری از پلتفرم رسانه های اجتماعی به توییتر بازگشت این نیز زیاد دوام نیاورد.

توییتر

توییتر (TWTR) پس از یک توییت یهودی ستیزانه که در 8 اکتبر منتشر شد. حساب کاربری او را قفل کرد. در توییتی که از آن زمان حذف شد. وست گفت که “به سراغ مرگ یهودیان می رود” و همچنین “شما بچه ها با من بازی کرده اید و سعی کرده اید هر کسی را که مخالف دستور کار شما است. سیاه کنید”.

Ye

Balenciaga

اظهارات یهودستیزانه کانیه همچنین نقطه پایانی برای خانه مد لوکس Balenciaga بود که در آخر هفته روابط خود را قطع کرد. او در اوایل سال جاری برای خط بسیار محبوب Yeezy Gap با Balenciaga همکاری کرده بود. کرینگ، شرکت مادر بالنسیاگا در بیانیه‌ای به WWD گفت: «بالنسیاگا دیگر هیچ رابطه‌ای و هیچ برنامه‌ای برای پروژه‌های آینده مرتبط با این هنرمند ندارد.

آژانس هنرمندان خلاق

آژانس استعدادیابی برجسته روز دوشنبه به CNN گفت که Ye دیگر مشتری این آژانس نیست.

منبع CNN

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهارده =