لیلی گلداستون نامزد بهترین بازیگر زن در اسکار 2024 خواهد شد

لیلی گلداستون نامزد بهترین بازیگر زن

ما هنوز در سپتامبر هستیم به این معنی که هنوز تقریباً یک نیم سال تا مراسم اسکار 2024  باقی مانده است. اما یک خبر شوکه کننده در این فصل اسکار وجود دارد. روز سه‌شنبه اعلام شد لیلی گلداستون نامزد بهترین بازیگر زن در این فصل خواهد شد. لیلی برای نقش تحسین ‌شده‌اش در فیلم حماسی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی به‌عنوان بازیگر اصلی به جای بازیگر نقش مکمل در اسکار حضور خواهد داشت.

در این فیلم گلداستون نقش یکی از اعضای اوسیج به نام مولی بورکهارت را بازی می‌کند. یک زن بومی که افراد قبیله و اعضای خانواده‌اش با سرعتی نگران‌کننده به قتل می‌رسند. این فیلم بر اساس داستان واقعی ویرانگر اوسیج است که به خاطر پول نفت خود در اوکلاهاما در دهه 1920 قتل عام شدند. همانطور که در کتاب جنایی واقعی دیوید گرن در سال 2017 گفته شده است. گلدستون با لئوناردو دی کاپریو که نقش شوهر او ارنست را بازی می کند، همبازی است. رابرت دنیرو همچنین نقش مکمل برجسته ای دارد.

اخبار مرتبط: تریلر فیلم Killers of the Flower Moon

لیلی گلداستون نامزد بهترین بازیگر زن

نامزدی لیلی

لیلی گلداستون نامزد بهترین بازیگر زن شد و می توان گفت تقریباً بیش از هر بازیگر دیگری در اسکار استخقاق برنده شدن این جایزه را دارد. تیم پشتیبانی گلداستون ستون معتقد هستند زمانی که آنها این نقش را به او داده است حس می کردند که نقش او تنها به عنوان یک مکمل نیست بلکه یک نقش اول محسوب می شود.

چیزی که گلداستون 37 ساله انجام می دهد، علاوه بر اجرای بسیار جذاب این است که او خودش بومی است و در رزرواسیون Blackfeet Nation بزرگ شده است. او اولین هنرپیشه بومی ایالات متحده و یا سرخ پوست است که نامزد دریافت جایزه اسکار در این رشته می شود.

تا به امروز سه زن بومی نامزد بهترین بازیگر زن در جوایز اسکار شده اند: بریت مرل اوبرون برای «فرشته تاریک» در سال 1935، کیشا کسل هیوز نیوزلندی برای «نهنگ سوار» در سال 2003 و یالیتزا آپاریسیو مکزیکی برای «روما» در سال 2018. اما هیچ کدام برنده نشدند بنابراین نامزدی گلدستون واقعاً تاریخی است. در حال حاضر لیلی گلداستون نامزد بهترین بازیگر زن است و اگر موفق به دریافت اسکار شود یک رویداد بی نظیر تاریخی صورت خواهد گرفت.

لیلی گلداستون نامزد بهترین بازیگر زن

سایر بازیگران زن

اگر گلداستون این جایزه را دریافت نکند نوبت به دانیل بروکس و تاراجی پی هنسون برای « The Color Purple»، امیلی بلانت برای «اوپنهایمر»، داوین جوی راندولف برای « The Holdovers»، جودی فاستر برای « Nyad» خواهد رسید. جولیان مور برای « May December» و پنه لوپه کروز برای « Ferrari». نام های بزرگ زیادی در ترکیب مدعیان اخیر وجود دارد. اما شاید این گروه چندان قدرتمند نباشد.

به نظر می رسد حرکت گلداستون به جای حمایت از تصمیمی که یک سال پیش گرفته شده بود. بازتابی است که میشل ویلیامز در سال گذشته در نقش اصلی «The Fabelmans» انجام داد. این منجر به نامزدی ویلیامز شد. حتی اگر او در نهایت جایزه را به میشل یئو برای «همه چیز همه جا در یک زمان» واگذار کرد. البته این بدان معنا نیست که گلداستون نیز به همین سرنوشت دچار خواهد شد.

اما در پایان، همه اینها هنوز فقط حدس و گمان است. پیش بینی کردن سرگرم کننده است. چهار یا پنج ماه دیگر ممکن است فراموش کنیم که Gladstone توسط کارشناسان برای یک کمپین حمایتی در نظر گرفته شده است. شاید لازم باشد دوباره فیلم او را همراه با چند فیلم دیگر ببینم تا بتوانم به طور قطعی به این سوال پاسخ دهم.

اینکه یک هنرپیشه بومی آمریکایی برای اولین بار برنده جایزه اسکار باشد بسیار هیجان انگیز است. و حتی برای اولین بار نامزد جایزه SAG یا انتخاب منتقدان شود. باید دید اوضاع تا زمان مراسم اسکار با توجه به اعتصابات چگونه پیش خواهد رفت.

منبع Goldderby

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یازده =