کریستین بیل: تمام نقش هایی که پیشنهاد میگیرم توسط دی کاپریو رد شده اند!

کریستین بیل: تمام بازیگران هم سن و سال دی کاپریو نقش هایی را بازی میکنند که او اول رد کرده است. بیل در مصاحبه با مجله ی GQ گفت تمام پیشنهادهایش پروژه هاییست که دی کاپریو رد کرده است...

کریستین بیل میگوید تمام نقش هایش از انبوه نقش های رد شده ی لئوناردو دی کاپریو می آیند چون ستاره ی تایتانیک انتخاب اول بسیاری از نقش های بزرگ است. مووی 21 گزارش میدهد…

بیل با بازی در نقش های فراموش نشدنی و ماندگاری چون بتمن در سه گانه ی The Dark Knight، اروین روزنفیلد در American Hustle و بسیاری از نقش های دیگر کارنامه ی درخشان و مطرحی برای خود ساخته است. هواداران بیل و مخاطبان سینما برای بازی او در نقش یک گنگستر نیویورکی در جدید ترین فیلمش Amsterdam نیز بسیار هیجان زده هستند.

کریستین بیل در نقش بتمن
کریستین بیل در نقش بتمن

هم بیل و هم دی کاپریو بعدها به عنوان نخبه های سینمای این نسل به یاد آورده میشوند، دو مردی که سرآمد تمام بازیگران مرد در دوره ی خود بودند.

بیل و دی کاپریو هر دو نقاط مشترک زیادی از جمله انتخاب فیلم و دموگرافی با هم دارند. هر دو تقریبا از اوایل نوجوانی در زمینه فیلم و سینما فعالیت میکردند و در اواخر دهه ی 80 و اوایل دهه 90 بازی های تحسین برانگیزی رو به نمایش گذاشتند.

بیل
کریستین بیل در فیلم American Psycho

تقریبا در دوره ی یکسانی راهشون به سمت سوپر استار شدن هموار شد و بیل با فاصله ی خیلی کمی از دی کاپریو جهانی شد. تفاوت ظاهری بیل و دی کاپریو آنقدرها زیاد نیست و هر دو حتی در یکسال (1974) به دنیا امده اند.

با اینهمه نقطه ی مشترک بین دو بازیگر، دی کاپریو حتی تقریبا قرار بود در فیلم American Psycho که یکی از شناخته شده ترین و برجسته ترین فیلم های بیل به شمار میرود نیز بازی کند.

صف دور و دراز پشت دی کاپریو برای گرفتن نقش!

در یکی از جدید ترین اخبار هالیوود، بیل در مصاحبه ای با مجله ی GQ برملا کرد که بسیاری از نقش های پیشنهادی او ابتدا به دی کاپریو پیشنهاد شده است که گزینه ی اول تمام نقش های برجسته ی نقش اول محسوب میشود و بیل تنها کسی نیست که در این صف پشت سر دی کاپریو قرار دارد!

بیل میگوید تمام بازیگران مطرح و بزرگ هالیوود منتظرند تا او یک فیلمنامه خوب و جالب را رد کند تا به آنها برسد. بیل اضافه کرد هیچوقت حس نکرده که انتخاب بازیگران در کمترین حالتی به نفع دی کاپریو عمل کرده یا تصمیم گرفته است.

او گفت: “ببینین، تا به امروز هر نقشی که هر کس گرفته فقط به خاطر این بوده که اون قبلش اون نقش رو رد کرده. مهم نیس کی چی بهتون میگه. مهم نیست شما چقدر با کارگردان صمیمی هستین. تمام کسانی که من چندین بار باهاشون کار کردم، همه ی اون نقش ها رو اول به اون پیشنهاد دادن، درسته؟ یکی از همون آدما بود که این رو بهم گفت.”

“پس، ممنونم لئو، چون واقعا اون میتونه هر چی که میخواد بازی کنه رو انتخاب کنه و خوش به حالش، اون معرکه است. میدونین من چقدر ممنونم که اصلا کاری برام هست؟ منظورم اینه من به خوبی اون نیستم. حتی اون حجم از زیر ذره بین بودن رو هم نمیخوام. و اون توی کارش به طرز محشری خوبه. ولی حدس میزنم تمام کسانی که تو هالیوود هم سن و سال اون هستن شغل و کارنامه ی کاری شون رو مدیون پروژه هایی هستند که اون قبلا رد کرده.”

چرا نقش های کریستین بیل کاملا مناسب اون هستن؟

با یک کارنامه ی تقریبا 40 ساله به اسمش، کریستین بیل نقش هایی رو در رنج های متفاوتی مثل یک مرد شریف، یک مرد محکم و با اراده و یک قاتل روانی و تمام نقش های بین این رنج رو به نمایش گذاشته و در تک تک اونها خدایی کرده.

نقش بیل در American Psycho به اسم پاتریک بیتمن نقشی بود که باعث شد بیل به عنوان یک بازیگر نقش اول به شهرت برسه، و اون مجبور بود برای گرفتن نقش دستمزد پایین تری رو قبول کنه.

چهره و نام کمتر شناخته ی شده ی بیل در نقش پاتریک بیتمن باعث شد خونریزی ای که پاتریک در فیلم به راه می اندازه باور پذیر تر و واقعی تر به نظر برسه در حالیکه شهرت پس زمینه ی دی کاپریو میتونه مخاطبان رو از داستان فیلم بیرون بکشه.

با اینکه نقش های بیل قبلش از فیلتر دی کاپریو رد میشوند ولی این دو بازیگر کاملا سلیقه ی متفاوتی در انتخاب نقش دارند. بیل اخیرا برای دومین بار در یک فرانچایز ابر قهرمانی به عنوان Gorr the God Butcher در ثور: عشق و آذرخش حضور پیدا کرد.

کریستین بیل در نقش Gorr the God of Butcher
کریستین بیل در نقش Gorr the God of Butcher

از طرف دیگه، دی کاپریو به تیموتی شالامی جوان توصیه کرده که از بازی در فیلم های کامیک بوکی خودداری کنه و تیموتی هم در مصاحبه هایی که در اون ازش پرسیده شده آیا هیچوقت نقش ابر قهرمانی یا ضد قهرمان بازی خواهد کرد سکوت پیشه کرده و خجالتی و کم حرف شده!

در سال 2013 دی کاپریو فیلمی رو تهیه کنندگی کرد که بیل نقش اول اون بود. هواداران سینما دوست دارن این دو غول سینمای هالیوود رو روی پرده سینما با هم ببینن ولی این اتفاق هنوز نیوفتاده…

منبع: Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 11 =