فیلم های برتر Rotten Tomatoes با امتیاز 99

راتن تومیتوز

از همشهری کین تا کازابلانکا , چینتاون، برخی از بزرگ ترین فیلم هایی هستند که تا به حال سا‌خته شده‌اند. در این مقاله به بررسی فیلم های برتر Rotten Tomatoes با امتیاز ۹۹ درصدی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

فیلم های سال ۲۰۲۲ طیف گسترده‌ای از امتیازات راتن تومیتوز را به دست آورده‌اند. فیلم “همه چیز در همه جا در یک زمان” که به طور گسترده مورد تحسین قرار گرفت، نمره ۹۵ را دریافت کرد؛ فیلم ابرشرور ترسناک “موربیوس” تنها ۱۵ امتیاز دریافت کرد؛ و امتیاز “بلوند” از نتفلیکس همچنان در حال نوسان است.

حتی بزرگ ترین فیلم هایی که تا به حال سا‌خته شده‌اند، معمولا حداقل یک مخالف دارند. در نتیجه، برخی از شاهکارهای سینمایی از کازابلانکا گر‌فته تا لیدی برد در امتیاز ۹۹ گیر کرده‌اند.

Paddington 2 (2017)

Paddington 2 (2017)

اولین فیلم پدینگتون پل کینگز با نمره نزدیک به ۹۷ در سایت راتن تومیتوز مواجه شد، اما دومین فیلم او توانست با امتیاز 99 از آن پیشی بگیرد. در خلاصه داستان این فیلم آ‌مده است: خرس قصه‌گو به خاطر جنایتی که مرتکب نشده، محکوم و زندانی می شود. پدینگتون 2 همانند قسمت پیشین خود دارای داستانی دوست‌داشتنی است که او را در لیست فیلم های برتر rotten tomatoes قرار می‌دهد.

Casablanca (1942)

Casablanca (1942)

کازابلانکا که اغلب از آن به عنوان یکی از بزرگ ترین فیلم های سا‌خته‌شده تا به حال یاد می شود، با داستانی عاشقانه در پس زمینه به موقعیت جهان ویران‌شده توسط جنگ جهانی دوم می‌پردازد.

لینک مرتبط: ۱۰ مینی سریال پرطرفدار

Eighth Grade (2018)

Eighth Grade (2018)

بو برنهام در طول وقفه ای که از اجرای زنده داشت، اولین تجربه کارگردانی خود را با فیلم “کلاس هشتم” آغاز کرد. فیلم راجع به دو‌ره پیچید‌ه ور‌ود به دو‌ره نوجوانی و گوشی و شبکه های اجتماعی و تلاش برای شنید‌ه شدن در میان سروصداهای آنلاین است.

السی فیشر، ستاره فیلم Breakout، این فیلم را با تصویری عمیقا انسانی از یک کودک نسل Z که با اضطراب، تمایلات جنسی و خودآگاهی دست و پنجه نرم می کند، ایفا می‌کند.

On The Waterfront (1954)

On The Waterfront (1954)

مارلون براندو مرزهای آنچه را که در بازیگری فیلم امکان پذیر بود، با ایفای مسحورکننده و بسیار تاثیرگذار خود به عنوان تری مالوی، مبارز سابق جایزه در کنار لی جی کاب و رود استیگر در الیا کازانتس در اسکله، جابه جا کرد.

همگی می‌دانند که شخصیت های او به قدری نمادین هستند که همه آنها می‌توانند عملکرد درخشان او را نشان دهند. این فیلم یکی از فیلم های برتر سایت rotten tomatoes است که با امتیاز 99 به عنوان اثری درخشان در تاریخ سینما محسوب می‌شود.

Selma (2014)

Selma

اویلو مسیر خوبی را بین به دست آور‌دن تیتان جنبش حقوق مدنی و به تصویر کشید‌ن دکتر کینگ به عنوان یک انسان طی می کند، در حالی که مسیر دوورنی تاریخ را پویا و نه خشک نگه‌ می دارد.

Citizen Kane (1941)

Citizen Kane (1941)

وقتی صحبت از فهرست برترین فیلم های تاریخ سینما به میان می آید، کازابلانکا به نوبت با همشهری کین به گفت وگو می نشیند تا در صدر جدول بنشیند.

“همشهری کین” نه تنها امروز در رسانه ها جایگاه ویژه ای دارد؛ بلکه در بسیاری از تکنیک های سینمایی که فیلمسازان همچنان در فیلم های مدرن به کار می برند، پیشگام است. این تکنیک ها عبارتند از: صحنه طولانی، تمرکز عمیق، نورپردازی اکسپرسیونیستی.

Goldfinger (1964)

Goldfinger (1964)

دو فیلم اول جیمز باند هر دو پربیننده هستند، اما گای همیلتون کارگردان فرمول فیلم باند را با فیلم سوم، گلدفینگر تکمیل کرد. تعقیب و گریز عجیب و غریب اوریک گلدفینگر آخرین تعقیب و گریز باند است. پایان در فورت ناکس یک تعقیب و گریز هوایی هیجان انگیز است، و تعقیب و گریز آستون مارتین پر از ابزار یکی از بزرگ ترین تعقیب و گریزهای خودرویی است که تا به حال در فیلم‌ها انجام شد‌ه است.

Finding Nemo (2003)

Finding Nemo (2003)

در جستجوری دوری یکی از فیلم های شاهکار پیکسار است. محیط اقیانوسی آن فرصت های بی پایانی را برای جلوه های بصری زیبا، مسحور کننده و شگفت انگیز در اختیار انیماتورها قرار می دهد، اما داستان آن از تلاش پدر برای پیوند دوباره با پسر گم شده‌اش در سطح جهانی قابل درک است.

آلبرت بروکس و الن دی جنرس در نقش های بی نظیر مارلین و دوری، حس دوطرفه بی‌نقصی دارند و ماجراجویی آبی فیلم هم به همان اندازه که جذاب است، هیجان انگیز است.

Chinatown (1974)

Chinatown (1974)

فیلمنامه رابرت تاون در هر کلاس فیلمنامه نویسی به عنوان نمونه‌ای از یک فیلمنامه کامل آموزش داد‌ه می‌شود. این فیلمنامه نه تنها نئورئالیسم را با به‌روز کردن قواعد فیلمنامه نویسی برای یک حساسیت بدبینانه تعریف می‌کند. بلکه یکی از پایه های جنبش هالیوود جدید است که جسورانه سینمای آمریکا را تغییر شکل می‌دهد.

چینتاون به یکی از تکان دهنده ترین پایان های تاریخ سینما را دارد.

Lady Bird (2017)

Lady Bird

شخصیت پردازی انفرادی گرتا گرویگ، در لیدی برد، یکی از هیجان انگیزترین، دقیق ترین، و به طرز دردناکی دوست داشتنی ترین فیلم هایی است که تا به حال سا‌خته شد‌ه است. این فیلم همه جنبه های شخصیت اصلی آن را در سال آخر دبیرستان پوشش می دهد: زندگی عاشقانه، زندگی خانوادگی، زندگی مدرسه‌ای، شغل اولش، دوستی های پر نوسانش.

در قلب لیدی برد به یکی از زیباترین تصاویر واقعی از فراز و نشیب های یک رابطه مادر – دختری پر‌داخته شد‌ه.

منبع: screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =