دیدار مارتین اسکورسیزی با پاپ سوژه ساخت فیلم درباره عیسی مسیح شد

دیدار مارتین اسکورسیزی با پاپ

مارتین اسکورسیزی در یک تور ایتالیایی پس از جشنواره کن حضور داشت. جایی که در آخر هفته دیدار مارتین اسکورسیزی با پاپ انجام شد. اسکورسیزی که به داشتن تمایلات مذهبی معروف است. با پاپ فرانسیس ملاقات کرد و اعلام کرد که فیلمی درباره عیسی مسیح خواهد ساخت.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 اسکورسیزی روز شنبه در جریان کنفرانسی در رم در واتیکان اعلام کرد: «من به درخواست پاپ از هنرمندان پاسخ داده‌ام. قرار است فیلمنامه‌ای برای فیلمی درباره عیسی مسیح بنویسم». کارگردان با بیان اینکه این می تواند فیلم بعدی او باشد، افزود: “و من در شرف شروع ساختن آن هستم.”

همچنین روز شنبه قبل از شرکت در کنفرانس اسکورسیزی و همسرش هلن موریس طی یک سخنرانی خصوصی کوتاه در واتیکان با پاپ فرانسیس ملاقات کردند.

دیدار مارتین اسکورسیزی با پاپ دیدار مارتین اسکورسیزی با پاپ

مباحث گفتگوی اسکورسیزی با پاپ

آنتونیو اسپادارو سردبیر نشریه مذهبی گفت که اسکورسیزی در طول دیدارش گفت: «چقدر درخواست پدر مقدس « او را تحت تأثیر قرار داده است.»

اسکورسیزی در خلال گفتگو در مورد معنای حماسه بحث برانگیز خود در سال 1988 “آخرین وسوسه مسیح” و “گام بعدی در تحقیق خود در مورد شخصیت عیسی” که در درام مقیاس کوچکتر “سکوت” در سال 2016 در مورد آزار و شکنجه یسوعی یا مسیحیان در ژاپن قرن هفدهم ارائه شد صحبت کرد. این فیلم در سال 2016 در واتیکان به نمایش درآمد. فرانسیس اولین پاپ یسوعی است که به امید تبدیل شدن به مبلغ مذهبی در ژاپن به فرقه یسوعیان پیوسته است.

این تور ایتالیایی پس از دیدار مارتین اسکورسیزی با پاپ شامل مجموعه‌ای از نمایش‌ فیلم‌های او همراه با آثاری است که الهام‌بخش آثار او بوده‌اند.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =