رتبه‌بندی بهترین فیلم های مایکل بی جردن

بهترین فیلم های مایکل بی جردن

مایکل بی جردن که برای اولین بار در یکی از اپیزودهای The Sopranos (فصل 1، قسمت 7 با نام “Down Neck”) ظاهر شد، از سال 2001 در فیلم‌های پرفروش و بسیار تحسین‌شد‌ه‌ای به ایفای نقش پردا‌خته است. جردن از فیلم های ورزشی گر‌فته تا درام های جدی، در ایفای هیچ‌یک از نقش هایش کم نمی گذارد. موفقیت او تا حدی به لطف همکاری او با ستاره‌ی جوان دیگری به نام رایان کوگلر بود که کارگردانیِ آثارِ جردن را در چهار فیلم مختلف برعهده داشت. جردن از نقش های پیش‌پاافتاده در فیلم های درام استفاده کرد تا جایگاه خود را به عنوان یکی از ستاره های برجسته‌ی هالیوود ثابت کند. و اما مووی 21 در این مقاله به معرفی بهترین فیلم های مایکل بی جردن می پردازد.

10. Hardball (2001)

Hardball (2001) از بهترین فیلم های مایکل بی جردن

هاردبال با بازی کیانو ریوز، داستان یک قمارباز بدبخت را دنبال می کند. کسی که برای پوششِ بدهی هایش باید مربی یک تیم بیسبال در شهر باشد. اگرچه او بیشتر نقش مکمل را دارد، اما اولین بازی جردن در هاردبال، همچنان نقشی برجسته بود. زیرا به جهان، نگاهی اجمالی از مهارت های بازیگری او را می‌داد. چهره‌ی جردن، مشابه شخصیت خود در سریال The Wire، یک بچه بی گناه است که پس از اخراج از تیم، ناخواسته به یک زندگی جنایتکارانه کشید‌ه می شود. در حالی که این فیلم شبیه به سایر درام های ورزشی اوایل دهه 2000 است، ولی این یکی به شدت طنین‌انداز . معروف شد زیرا پر از لحظاتی دلخراش بود. هاردبال یکی از بهترین فیلم های مایکل بی جردن است.

9. A Journal For Jordan (2021)

A Journal For Jordan (2021) از بهترین فیلم های مایکل بی جردن

جردن در این فیلم برای اولین بار در کارنامه‌ی هنریِ خود با دنزل واشنگتن همکاری می کند. این فیلم داستان واقعی گروهبان اول، چارلز مونرو کینگ (اردن) را دنبال می کند که قبل از کشته‌ شدن در عملیاتی در عراق، برای پسر تازه متولد شد‌ه‌ی خود یک مجله می نویسد. این موضوع، طرحی سنگین است که به لطف ایفای نقش جذاب جردن، به خوبی پرد‌اخته شد‌ه است. فیلم گاهی اوقات بیش از حد احساسی می شود، اما بازیگران و شخصیت های A Journal for Jordan به اندازه کافی واقع‌گرایانه هستند تا همچنان برخی از صحنه های احساسی را زیبا کنند.

8. Without Remorse (2021)

Without Remorse (2021) از بهترین فیلم های مایکل بی جردن

جردن با پیو‌ستن به دنیای سینمایی تام کلنسی ، در فیلم بدون پشیمانی، یک اثر اکشن مهیج و محصول سال 2021 بازی کرد. جردن در این فیلم، نقش جان کلی را بازی می‌کند، مامور عملیات ویژه سیا که در گذ‌شته در رمان‌ها و فیلم‌های کلنسی ظاهر شد‌ه است. در این سفر، جان از قاتل های روسی که همسر و فرزندش را کشتند انتقام می گیرد. مانند بسیاری از فیلم‌های تام کلنسی، بدون پشیمانی، خط داستانی نسبتاً استانداردی را برای مجموعه دنبال می‌کند ولی بدترین فیلم فرنچایز است. با این حال، جردن از تجربیات خود از Creed و Black Panther و از تمام دانش رزمی که در سال‌های قبل انباشته کرده است، استفاده می‌کند. در نهایت، این اثر نیز یکی از بهترین فیلم های مایکل بی جردن محسوب می شود.

7. Black Panther: Wakanda Forever (2022)

Black Panther: Wakanda Forever (2022) از بهترین فیلم های مایکل بی جردن

از فیلم Black Panther: Wakanda Forever در زمان معرفی انتظارات زیادی می رفت. پس از درگذشت غم انگیز ستاره‌ی فرنچایز، چادویک بوزمن، هیچ مسیر مشخصی وجود نداشت که دنباله آن به کجا خواهد رسید. کوگلر در نهایت فیلمی ساخت که توانست قهرمان جدیدی به نام نامور و پادشاهی او، تالوکان را معرفی کند و در عین حال به شخصیت تی‌چالا و خود بوزمن نیز ادای احترامی دا‌شته باشد. هنگامی که شوری به هواپیمای اجدادی‌اش سفر می کند، جردن نقش خود را به عنوان قاتل تکرار می کند. او به راحتی به درون شخصیت شرورِ مغرور و درستکار می لغزد، و مانند گذشته، جردن موفق می شود خشم این نقشِ خود را موجه جلوه دهد.

6. Chronicle (2012)

Chronicle (2012) از بهترین فیلم های مایکل بی جردن

Chronicle داستان سه دانش آموز دبیرستانی را دنبال می کند که پس از برخورد با شهاب سنگی درخشان، قدرت های فوق العاده ای به دست می آورند. استیو مونتگومری (جردن) جوکِ گروه و کسی است که بیشترین لذت را از قدرت های تازه یافته‌شان می برد. هر یک از شخصیت ها توانایی های خود را به گونه‌ای متفاوت می بینند. کرونیکل از بهترین فیلم های مایکل بی جردن است.

5. Creed II (2018)

Creed II (2018) از بهترین فیلم های مایکل بی جردن

در Creed II، دانی در مقابل ویکتور دراگو (فلوریان مونته‌آنو)، پسر ایوان دراگو قرار می‌گیرد. این یک ماجرای بزرگتر از فیلم اول است که ایوان پدر دانی را در یک دعوا کشته است . جردن، مثل همیشه، در سکانس های بوکس تماشایی است و به دانی لجبازی و آسیب پذیری لازم برای شخصیتش را می دهد.

4. Just Mercy (2019)

Just Mercy (2019) از بهترین فیلم های مایکل بی جردن

پس از تعداد زیادی نقش اکشن، جردن در فیلم Just Mercy در سال 2019 به شخصیتی دراماتیک‌تر تبدیل شد. جردن در فیلم Just Mercy نقش برایان استیونسون را بازی می‌کند، یک وکیل مدافع واقعی که برای دفاع از افراد فقیر محکوم به اعدام در جنوب آمریکا کار می‌کند. جیمی فاکس نقش والتر مک‌میلیان را بازی می‌کند، زندانی‌ای که به ناحق به قتل محکوم شد‌ه است. فاکس برای بازی‌اش، نامزد دریافت جایزه انجمن بازیگران سینما شد و این فیلم مورد پسند منتقدان قرار گرفت و امتیاز 85 درصدی راتن تومیتوز را به خود اختصاص داد. این اثر یکی از بهترین فیلم های مایکل بی جردن است.

3. Black Panther (2018)

Black Panther (2018) از بهترین فیلم های مایکل بی جردن

Black Panther یکی از مشهورترین فیلم‌ها در دنیای پرجمعیتِ سینمایی مارول است، هم از نظر انتقادی و هم تجاری. این فیلم بیش از 1.3 میلیارد دلار در گیشه به دست آورد و نامزد هفت جایزه در نود و یکمین جوایز اسکار از جمله بهترین فیلم شد. Black Panther یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی دهه 2010 در نظر گر‌فته می شود و ثابت کرد که در فیلم هایی با شخصیت های فوق العاده می توان به مسائل جدی و دنیای واقعی پرداخت.

دنیای سینمایی مارول به دلیل مشکل در معرفی قهرمانان و دشمنان آنها در عرض چند ساعت، همیشه چیزی شبیه به “مشکل ویلن” داشته است. اریک «قاتل» استیونز، که جردن به ایفای نقشش می پردازد، نمونه‌ی برجسته‌ای برای ابرشرورهای مارول است. او بسیار قدرتمند است و دارای جذابیت هولناکی است. او نسخه خشن و از خودراضیِ پلنگ سیاه است که بسیار هم به جردن می آید. پلنگ سیاه یکی از بهترین فیلم های مایکل بی جردن است.

2. Fruitvale Station (2013)

Fruitvale Station (2013) از بهترین فیلم های مایکل بی جردن

Fruitvale Station مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و امتیاز 94% در راتن تومیتوز کسب کرد. جردن شخصیتی را تجسم می بخشد و او را با مهربانی و قدرت ایفا می کند که آن را به لحظه ای مهم در حرفه‌ی بازیگری‌اش بدل می کند. نه تنها این اثر، اولین فیلم جدی او با او به عنوان نقش اول است، بلکه نقشی احساسی است و مخاطب به خوبی با آن ارتباط می گیرد.

1. Creed (2015)

Creed (2015) بهترین فیلم های مایکل بی جردن

فرنچایز راکی ​​فراز و نشیب‌های خود را دارد، اما اسپین‌آف کوگلر، یعنی کرید، کیفیتی را که به دنبالش بود بازمی‌گرداند. کرید زندگی دانی، پسر آپولو کرید را دنبال می کند. راکی بالبوآ به امید اینکه بتواند به اندازه پدرش در جهان تأثیر بگذارد، به آدونیس «دانی» جانسون آموزش می‌دهد. جردن، کوگلر و استالونه حال و هوای تازه‌ای را به درام ورزشیِ قهرمانانه وارد می‌کنند. این فیلم دارای امتیاز 95 درصدی در راتن تومیتوز است و استالونه نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد در هشتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار شد و در همان سال برنده جایزه گلدن گلوب شد.

دانی، شخصیتِ جردن شخصیتی سرسخت اما الهام‌بخش است که به اندازه راکی ​​شخصیتی خوب‌نوشته‌شده است. این نقش، نقش سختی است، زیرا مایکل بی جردن صحنه های بوکس متعدد و طولانی را تحمل می کند که تماشای آنها به اندازه برخی مسابقات واقعی سرگرم کننده است. دانی و کرید و همه و همه دست در دست هم داد‌ه‌اند و یکی از بهترین فیلم های مایکل بی جردن را تشکیل داد‌ه‌اند.

منبع: Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هشت =