«هیولا: داستان جفری دامر» بیش از یک میلیارد ساعت در نتفلیکس دیده شد

داستان جفری دامر

سریال Monster: The Jeffrey Dahmer Story به کارگردانی رایان مورفی از زمان انتشار توانسته موفقیت های بسیار را به دست آورد.

پخش سریال Monster در 21 سپتامبر شروع شد. مورفی کارگردان این سریال رتبه های برتر در نمودارهای پخش وتماشای نتفلیکس را کاملاً برای خودش قفل کرده بود. سریال جنایی با داستان واقعی به رهبری ایوان پیترز شروعی داغ داشت و در دو هفته اول انتشار با 496 میلیون ساعت تماشا و 56 میلیون خانواده بیننده به یکی از پربیننده ترین سریال های تاریخ نتفلیکس تبدیل شد. Monster در جدول بینندگان این استریمر، جایگاه خود را در 10 عنوان برتر جهانی حفظ کرد و حتی به مدت سه هفته متوالی به عنوان برترین سریال پخش‌شده سلطنت کرد. تا اینکه دیگر سریال مورفی یعنی The Watcher وارد جدول پخش شد و از آن پیشی گرفت. در پایان سلطنت خود Monster هفت هفته در لیست 10 عنوان برتر جهانی نتفلیکس قرار داشت. حضور در 10 عنوان برتر در 92 کشور جداگانه و رتبه دوم در لیست پربیننده ترین تلویزیون های انگلیسی تمام دوران.

داستان جفری دامر

موفقیت بی سابقه هیولا: داستان جفری دامر

طبق اخبار سینما و تلویزیون مووی 21 بسیاری از موفقیت های مورفی در نتفلیکس از جمله Monster با کمک شریک زندگی او یان برنان به دست آمده است. این دو هیچ کمبودی در نمایش سریال در استریمرهای مختاف ندارند. اما Monster برای آنها یک سکوی پرتاب جدید بود. دلیل موفقیت این سریال واضح است مخاطبان به جنایات واقعی گره خورده اند و سازندگان برای به تصویر کشیدن داستان آدم خوار میلواکی از کیفیت آن کوتاهی نکرده اند. پیترز با بازی دلهره‌آورش در نقش دامر توجه همه را به خود جلب کرد. اما بقیه بازیگران اصلی مانند ریچارد جنکینز، مولی رینگوالد، مایکل لرند، پنه‌لوپه آن میلر، کالین فورد، شان جی براون و نیسی نش در کنار او حضور داشتند.

هر چند سریال هیولا: داستان جفری دامر بدون منتقد نیست. پخش سریال با جنجال‌هایی پشت سر هم همراه بوده است. که عمدتاً ناشی از نحوه نمایش زندگی دامر و عدم تمرکز و احترام به قربانیان است. با برخی از خانواده‌های قربانیان هرگز در مورد ساخت این سریال تماسی گرفته نشد. نتفلیکس همچنین به دلیل برچسب زدن سریال به عنوان یک نمایش LGBTQ از سوی جامعه LGBTQ+ مورد انتقاد قرار گرفت.  زیرا شخصیت اصلی آن یعنی Dahmer بخشی از آن جامعه بود. مورفی تا حد زیادی اهمیت احترام به قربانیان را حفظ کرده است. اما امیدواریم که او و برنان به نظرات و انتقادات از Monster بیشتر توجه کنند و در هنگام ساخت دو فصل آینده  سریال احترام بیشتری برای نظرات قائل باشند.

منبع Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =