مصاحبه سلنا گومز درباره اختلال دو قطبی و روان پریشی

اختلال دو قطبی

سلنا گومز به صراحت از امیدهایش برای مادر شدن روزی صحبت می کند. این خواننده 30 ساله در مصاحبه ای با رولینگ استون برای آخرین داستان جلد این نشریه، در مورد اینکه چگونه می خواهد در آینده مادر شود و اینکه چرا این کار برای او دشوار است، صحبت کرد.

گومز به این رسانه گفت که یک بار با دوستی که در تلاش برای باردار شدن بود ملاقات کرده است. پس از مدتی که با هم بودند، او به یاد می آورد که در ماشینش گریه می کرد و به این فکر می کرد که دو دارویی که برای اختلال دو قطبی مصرف می کند احتمالاً باعث می شود که او هرگز نتواند باردار شود.

گومز قبل از اشاره به این که امیدوار است در سال‌های آینده همچنان از راه‌های دیگر مادر شود، گفت: “این یک خواسته بزرگ در زندگی من است.”

با توجه به مقاله بررسی شده توسط پزشک از WebMD، داروهای اختلال دوقطبی پتانسیل ایجاد مشکلات مربوط به تولد از جمله نقص لوله عصبی، نقص قلبی و همچنین تاخیر در رشد یا مشکلات عصبی رفتاری را دارند. برخی از پزشکان توصیه می کنند که از این قبیل داروها در زمان بارداری استفاده نشود.

اختلال دو قطبی

بیماری روان پریشی

گومز در جای دیگری از مصاحبه قسمتی از روان پریشی را که در سال 2018 تحمل کرد، شرح داد. او با اشاره به اینکه چیز زیادی از آن دوره زمانی به یاد نمی آورد توضیح داد که چندین ماه مشغول درمان بوده. در حالی که تجربه پارانویا و مشکل در اعتماد به اطرافیانش را داشت. گومز گفت: روان‌پریشی می‌تواند برای مدت زمان غیرقابل پیش‌بینی ادامه یابد.

او توضیح داد که وضعیت او در نهایت بهبود یافت. اگرچه داروها باعث شد که احساس کند “از بین رفته است.” او به RS گفت:  “باید بدنم را سم زدایی می کردم. زیرا داروهایی که استفاده می کردم باعث آسیب به بدنم میشد. باید یاد می‌گرفتم که چگونه برخی کلمات را به خاطر بسپارم. وقتی صحبت می‌کردیم فراموش می‌کردم کجا بودم. کار سختی برای من بود تا قبول کنم که بیماری دارم. اما باید یاد بگیریم که چگونه با آن کنار بیاییم. زیرا این بیماری قرار نیست از بین برود.”

اختلال دو قطبی

طبق اخبار سلبریتی مووی 21 گومز که مدتهاست در مورد نبردهای خود با اضطراب و افسردگی صحبت می کند. تشخیص اختلال دو قطبی خود را در آوریل 2020 در یکی از اپیزودهای برنامه زنده اینستاگرام مایلی سایرس فاش کرد.

او در آن زمان گفت: «اخیراً به یکی از بهترین بیمارستان‌های روانی در آمریکا، بیمارستان مک‌لین رفتم و در مورد این موضوع بحث کردم که پس از سال‌ها پشت سر گذاشتن چیزهای مختلف، متوجه شدم که دوقطبی هستم. ” بنابراین وقتی برای درمان می روم اطلاعات بیشتری در مورد بیماری به دست می آورم. همین موضوع باعث می شود که دیگر نترسم.”

اختلال دو قطبی

در طول اپیزود چهارشنبه کلی کلارکسون، گومز در مورد بازدیدش از بیمارستان مک‌لین در ماساچوست گفت: “این یکی از بهترین بیمارستان ها برای سلامت روان بود. من توانستم تشخیص خود را برای اولین بار با صدای بلند بگویم”

به گفته مؤسسه ملی سلامت روان، اختلال دوقطبی یک اختلال روانی است که “باعث تغییرات غیرعادی در خلق و خو، انرژی، سطح فعالیت، تمرکز و توانایی انجام کارهای روزمره می شود.”

گومز اکنون قرار است در مستند جدید سلنا گومز: ذهنم و من، پیروزی‌ها و ناکامی‌های خود را درباره سلامت روان به اشتراک بگذارد.

سلنا در اولین نمایش پروژه جدید Apple TV+ خود در لس آنجلس، منحصراً در مورد اینکه چگونه جهان امروزی را می بیند، با مردم گفتگو کرد. او شروع کرد: “من رابطه بسیار سالمی با درمانگرم دارم. پس بیایید از آنجا شروع کنیم.” ادامه داد: “من برای نشست سلامت روان به کاخ سفید رفتم و می خواهم تا آنجا که می توانم در این زمینه فعال باشم.”

Selena Gomez: My Mind & Me جمعه در Apple TV+ نمایش داده می شود.

منبع People

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =