او یونگ-سو ستاره بازی مرکب متهم به آزار جنسی شد

او یونگ-سو

او یونگ-سو بازیگر کره ای که اخیراً برای بازی در سریال پرطرفدار «بازی مرکب» برنده جایزه گلدن گلوب شده است، به آزار جنسی متهم شد. گفته می شود او یونگ 78 ساله در اواسط سال 2017 به یک زن تعرض کرده است.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ قربانی در دسامبر 2021 علیه او شکایت کرد. مقامات این پرونده را در آوریل 2022 بستند. اما به درخواست قربانی دوباره آن را باز کردند. او یونگ-سو هنگام بازجویی توسط دادستان این اتهامات را رد کرد.

در بیانیه ای که او با پخش کننده کره ای JTBC به اشتراک گذاشت، این بازیگر گفت: “من فقط دست او را گرفتم تا او را در مسیر اطراف دریاچه راهنمایی کنم. من عذرخواهی کردم اما این بدان معنا نیست که من اتهامات را قبول دارم.»

خبرگزاری AFP به نقل از یکی از مقامات دادگاه سوون گفت: “هر چیزی که توسط رسانه های محلی گزارش شده است صحیح نیست.” این آژانس افزود که وزارت فرهنگ کره یک تبلیغ تلویزیونی دولتی را در مورد نوآوری نظارتی که او یونگ-سو را در آن پخش می‌کرد، پس از کیفرخواست لغو کرد.

او یونگ-سو

کارنامه کاری یونگ-سو

 بنابر اخبار هالیوود مووی 21 یونگ-سو در سال 1944 در کائسونگ که اکنون بخشی از کره شمالی است، به دنیا آمد. قبل از جنگ بین دو کره، به همراه خانواده‌اش به جنوب کره که تحت کنترل ایالات متحده بود  نقل مکان کرد. او بازیگری را به صورت حرفه ای از سال 1967 آغاز کرد و بیشتر دوران حرفه ای خود را در تئاتر زنده گذراند. در سال 2013 او ادعا کرد که در بیش از 200 نمایش صحنه ای از جمله اقتباس های کره ای از «اتوبوسی به نام هوس» و «فاوست» گوته بازی کرده است. قبل از «بازی مرکب» شناخته‌شده‌ترین نقش او در فیلم «بهار، تابستان، پاییز، زمستان… و بهار» کیم کی‌دوک در نقش راهب پیر بود.

در «بازی مرکب» نتفلیکس یونگ-سو نقش مسن‌ترین شرکت‌کننده در مسابقه بقا را بازی کرد و به نظر می‌رسید که در میان انبوهی از منافع شخصی خشونت‌آمیز، یک شخص مهربان باشد. این نقش برای او جایزه گلدن گلوب را برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در یک سریال، مینی سریال یا فیلم تلویزیونی و همچنین نامزدی جایزه Primetime Emmy برای بازیگر نقش مکمل برجسته در یک سریال درام به ارمغان آورد.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =